Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Trápia ma mandle

Príspevok v téme: Trápia ma mandle
Jucika27

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s liečbou, resp. ako sa rieši neustály hnis v mandliach. Pravidelne sa mi na krčných mandliach v záhyboch a jamkách (vždy na tom istom mieste) objavuje žltobiely tvrdý hnis, ktorý si viem vybrať vatovou tyčinkou, alebo aj nechtom. Trápi ma, pretože zapácha a ak ho tam mám dlhšie a väčšie množstvo, bolí ma hrdlo pri hltaní.
Nie je to hnis ako ten, keď má človek angínu. Považujem ho za neškodný, ale je možné, že práve kvôli nemu som pomerne často chorá (4x do roka), cítim sa občas slabá a posledný polrok ma trápia upchaté dutiny a chrasty v nose.
Má niekto skúsenosti s podobným problémom? Ako ste ho riešili?

spaceboy

ahoj, mandle maju ochrannu funkciu, ale ak v tvojom pripade su pricinou casteho ochorenia, porozmyslaj nad navstevou ORL, moze ti spravit ster a zistit, ci nemas nejaku infekciu alebo bakteriu. Podla toho ti predpisat lieky. Tiez mi hrozil vyber mandli, uzival som rozne antibiotika, ale nakoniec zabral penicilin.

rene1337

Neviem ci chcem byt este stale zastanca vyberu mandli,kedze mi ich vyberali pred mesiacom mal som s nimi velky problem ale neni to riesenie ze si ich nehas odstranit.Skus pripravok manuka med pocul som na to velke ohlasy nie z reklam ale od ludi ja som si to objednal zajtra mi to ma prist snaz sa sustredit na zachranu mandli a ak to nepojde potom si ich daj vybrat. Teraz mam este vacsi problem mam stale horucky a uz som z toho na nervy musim riesit takyto problem lekri to hadzali na mandle no uz nemaju na co tak hladaju a skusaju na nahody ... Skoro kazdy lekar povie prec s nimi ale maju svoju funkciu v tele. dopomoz im prirodnou cestou a nehaj si spravit odber ci nemas chronicky zapal zvysene aslo a podobne vtedy to treba preliecit atb.

Bubliii

Ahoj, presne viem, o čom hovoríš, moja sestra to má už dllho.. smradľavé biele guličky.. ja som to mala tiež ale nejak mi to zmizlo samé.. no obávam sa že jediné trvalé riešenie je len vybrať mandle.. nie som zástanca operčaných zákrokov ako na bežiacom páse, ale mohlo by ti to pomôcť,lebo ako píšeš problém je dlhodobý, ovplyvňuje ti imunitu a bývaš unavená... porozmýšľaj nad tým, lepšie vybrať a o 2 týždne mať pokoj, ako sa stále trápiť a preliečovať antibiotikami, ktoré ti poškodzujú zase pečeň.. lebo hnis znamená že tam máš dlhodobý chronický zápal, a to zase znamená že mandle už neplnia svoju funkciu (keby plnili, nebola by si v kuse chorá..). Veľa ľudí ti sem asi napíše nech skúsiš preliečovať, ale ja som mala tiež celé roky zaápalné choré mandle a skúšala som všeličo - pomohol mi len výber. a cítim sa oveľa lepšie, už som veľmi dlho nebola chorá. Takže zhrniem to, môj názor: vybrať mandle. P.S.: táto téma tu už bola veľakrát - popozeraj staršie fóra.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Trápia ma mandle - Fórum - ZDRAVIE.sk