Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neustála podráždenosť, hádky s partnerom...

Príspevok v téme: Neustála podráždenosť, hádky s partnerom...
xmoniax

Ahojte,
Tak na začiatok sa predstavím, som študentka VŠ (veeeľmi náročnej), brigádujem, a mám priateľa s veľkým srdcom. Ale mám často pocit, že je toho na mňa priveľa, ťažké to je (škola) a že nemám čas samu na seba popr. kamarátky, keďže všetok svoj voľný čas (je ho málo) venujem svojmu priateľovi (som pri ňom veľmi šťastná).
Avšak keď mám svoju slabú chvílku, tak pomaly na každý jeho čin vyletím, povyčítam mu veci, čo by som inak mu nevytkla, by mi nevadili, no keď na mňa prídu stresy..no jednoducho len tak pením...hlavne ma podráždi v takej situácii, že on je niekde vonku na káve, alebo vo fitku po práci a ja po škole rovno pracovať...tak mi to príde také nefér (len ak som v strese práve) a vybehnem na neho...alebo mu vyčítam, že keď je so mnou, tak je unavený, v posteli hneď odpadne a pritom deň predtým so mnou volal, keď bol vonku na káve s kamošmi a bol plný elánu...vtedy mu to moc vyčítam a už je hádka na svete...ja si naozaj naplánujem tú školu a prácu, aby som ten čas s ním si mohla naozaj užiť, nič nerobiť, byť vyspaná a pod...a on nie, on sa tak nezariadi, teda ako mu to vijde...no neustále mám kvoli týmto veciam naňho nervy, skladám ho, vyvolávam spatne, jak psycho sa už cítim niekedy...ale potom keď sa už ukludním a sme spolu, tak je už všetko super.
Prešli ste si niekto podobnou situáciou? ako by som to mohla riešiť??

xmoniax

no tak teraz sa cítim ešte horšie :(...asi sa zle vyjadrujem, alebo ma zle chápete, ja mu doprajem všetko, on si zaslúži...len proste, keď ma popadnú stresy poviem aj čo by som inak nepovedala, trápia ma také veci čo normálne nie...a ja s ním chcem byť celý život, s tým sme si istý, ibaže nič nechceme urýchliť, napr. aj dieťa by sme pomaly aj prijali, len proste ešte máme na také čas.

Dadula56

Ja mam po precitani tych novych prispevkov pocit, ze ty to ani riesit nehces resp. nebudes robit nic preto, aby to bolo inak. Ono to skor vyzera, ze si jedovita, lebo priatel ma dobru pracu, zabavny kolektiv a aktivne vyplneny volny cas. Jednoducho vsetko, co ty nemas. Zavist by vo vztahu byt nemala, ak tam je, tak je ten vztah bud na ceste k rozchodu alebo to treba urychlene riesit. Z tvojej strany. Tvoj priatel tu je skor obet. Aspon z toho, co pises.

Leela333

Ja mám skôr pocit, že s ním bývať nechceš, respektíve na to nie si pripravená. Alebo si už len hľadáš zámienky prečo sa s ním hádať, možno ťa už tento vzťah nenapĺňa tak, ako kedysi, a preto hľadáš dôvody na hádky.

xmoniax

No ale i tak ja ešte dosť dlho budem študovať na dennom štúdiu a pochybujem, že moja brigáda by ma uživila, kebyže sa odsťahujem od rodičov...podľa mňa by všetko bolo inak, kebyže aspoň v tej škole je sranda, no všetci len stresujú, bo je to proste taká na nervy škola, a nedá sa bežne zabávať popri tom strese, len sem tam...priateľ má zábavu v práci, aj mimo práci, bo vlastne vtedy nemusí nič robiť, a to mi je tak ľúto...

Slecna A.

nechapeme sa...spolocny podnajom by vyriesil to, ze by ste si nemuseli pre seba vyhradzovat este extra cas na seba. Ak by ste spolu byvali, toto by ste uz neriesili, tym padom by ste sa kvoli tomu nehadali. Nemuseli by ste sa este stresovat, ci budete spolu cez tyzden, lebo by ste boli spolu vlastne stale. Vedela by si vzdy, ze doma ho najdes a ze tam sa stretnete...
Odkial vies, ze aj na byte by si bola zo vsetkeho nervozna? Potom to je len o tvojej povahe. Tak prestan byt nervozna :D

xmoniax

nie nie, bývanie nie je hlavným problémom teraz, síce kvoli jeho zaťaženosti v práci a mojej aj v práci aj v škole sa nevidíme každý deň, ale zas sme spolu dosť často, On raz aj povedal, že si myslí, že spoločný podnájom by vyriešil naše problémy, ale ja si to nemyslím...aj v byte by som bola nervózna zo všetkého...čiže v tom to nebude :)...aj teraz na mňa také stresy došli, bo už asi nebudeme spolu bývať cez víkendy, bo mne sa už blížia skúšky, zápočty,..no des, neviem ako sa s tým vyrovnám, že ja budem hniť doma nad knihami a on bude mať voľný program...takto keď to píšem mi to znie zákerne odo mňa, však on si zaslúži oddych, má toho tiež dosť v práci a školu si už zažil...

Slecna A.

ako dlho ste spolu? Prave pred par tyzdnami som mala prednasku na tuto temu. Ak pride vo vztahu tato faza (zvycajne po 2-3 rokoch ale je to individualne), tak psychologovia odporucaju, aby par skusil spolocne byvanie. Takto mate pocit, ze musite cas nahanat, aby ste boli aj spolu...Zariadujete sa podla prace, skoly, zalub...chcete byt aj spolu, ale ked to nevychadza ste nervozni. Padaju potom vycitky, hadzanie viny. Ak by ste sa pokusili o spolocny podnajom, nemuseli by ste si hladat este extra zvlast cas, aby ste sa videli. Vyskusajte, ak mate na to moznosti.

xmoniax

no priateľ to zatiaľ dobre znáša, vždy si vysvetlíme po mojom výbuchu, zložených telefonátoch, že on mohol byť trocha citlivejší a ja zas neprenášať moju nervozitu na neho...ja by som to aj všetko stíhala, kebyže netrávim toľko času nad ľutovaním sa, špekulovaním, hnevaním sa...no ja sa z toho čo robím moc nedokážem tešiť, prácu nemám medzi ľuďmi, v škole tiež nie je moc dobrý kolektív, čiže sranda nie je...rada by som sa tešila z toho čo robím, hoc je to ťažké a stresujúce...nedá sa s tým prosím vás čosi robiť? len mi neraďte prosím, že nech nechám školu, alebo prácu...

Dadula56

Tvoj priatel je v tomto uplne mimo hru. Ty si utried priority, ci je nutne pri velmi narocnej skole pracovat, ci by nestacilo pracovat iba cez leto pripadne pracovat iba jeden semester z dvoch. Ocividne ta taky zivot ani velmi netesi, inak by si az take nervy nemala. Ak je to nutne, teda ziskavas tam prax a mala by si existencne problemy bez prace, tak sa zamysli aj opacnym smerom. On sa ma ako citit, ked nanho vlastne ani nemas cas, prichadza na rad az treti a este do toho je spucovany, ze sa nedostavuje pre tie vzacne chvile, ked ste konecne spolu tak, ako si ty predstavujes.

Marsmeloun

a inak .. este rada odo mna ... asi si si toho na hlavu zobrala až privela ... viac ako zvladas ... ujasni si priority a nevyvršuj si svoj stres na partnerovi

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neustála podráždenosť, hádky s partnerom... - Fórum - ZDRAVIE.sk