Vytok - je to normalne?

monika2

dakujem pia velmi pekne. to som potrebovala vediet. a mam 19. a este jedna vec ako casto sa ma chodit na prehliadky ku gynekologovi?

pia

takze ak nemas problemy typu palenie, svrbenie, nemaj boja :)je to uplne prirodzene, ak chces mat istotu zajdi k lekarke. Ja viem, tazko sa to povazuje za prirodzene, neviem kolko mas rokov, ale ja mam 26 a tymto problemom trpim uz rok, nejak si na to nemozem zvyknut, ale okrem toho ja mam este nejake zdruzene problemy s pálenim, zmenami na vulve typu lichen.... takze ak ta nic nepali naozaj neries

pia

Monika2: tak pekne poporiadku, kazdy zena ma vytok, vytok je prirodzenou sucastou ,,zivota" flory ktora zije a kolonizuje zensku posvu. Vytok delime na fyziologicky(fluor vaginalis) ktory prirodzene zvlhcuje posvu, moze byt priesvitny, biely, v obdobi ovulacie je tahavy(ako vajecny bielok). Potom tu mame vytok sposobeny narusenym prostredia v posve, v kultivacie sa sice nachadzaju masivne iste koky , ale posva nikdy nieje sterilna. Na urok laktobacila sa v posve pomnozia aerobne a anaerobne bakterie- vtedy nastane problem, bud len v podobe bieleho vytoku, (opak pomnozenie dobreho laktobacila doderlein. typu laktobacila-laktobaciloza). biely vytok- ludovo povedane bielotok, alebo leukorea moze znacit aj homonalne zmeny v organizme.Ak vytok NEPALI, NESVRBI, NESPOSOBUJE IRITACIU V OBLASTI VULVY, NEZAPACHA, je ok a netreba toriesit, v opacnom pripade ano. Vytok moze vsak tak ako v mjom pripade znamenat aj nieco ine, nalez na krcku maternice(ektopium) bunky ktore su hlienovotvorne prerastu cez kanal maternicneho cipku a sposobuju vytok-vtedy je na mieste osetrenie laserom, alebo horucou ihlou, resp.zmrazenim, vytok vtedy ustane.

pia

tak si ries svoj komplex inde, pokial viem a vidim dobre, toto je diskusne forum, vytvorene pre riesenie zdravotnych problemov a prispiet tu moze kazdy, bystry aj menej bystry, nastrocne aj zrele zeny...

M 25

ja si tu vlastne riešim len nejaký komplex :D asi z toho,aké dokážu byť ženy niekedy málo, ehm, bystré a múdre .. čo už blbá doba

M 25

už som to dávno neriešila .. povedala som si, čo si myslím a hotovo .. a nikto sa tu predsa neháda..ked nevieš zniesť kritiku na svoju osobu, nechod na diskusné forum so svojím problémom ;) tak nepíš, však som ti to ja sama navrhla ..
poradiť som ti poradila..

monika2

nebudem sa tu s tebou hadat lebo by som sa len opakovala. a mimochodom ty tu stale riesis moju sexualnu zrelost. ale ja ti uz odpisovat nebudem...