CT vyšetrenie

Príspevok v téme: CT vyšetrenie
a.vokado

mohli by ste mi prosim niekto kto ct vysetrenie absolvoval napisat ako to vsetko prebieha? idem na ct hlavy avsak neviem vobec co ma caka niekde som citala ze pred ct vysetrenim sa 4-6 hodin nema nic jest ze sa moze iba pit tyka sa to aj mna ked idem na ct hlavy alebo iba pacientov ktori idu napr na ct brucha a podobne. dalej som citala ze pacient nemoze mat na sebe ziadne kovove predmety, to znamena ze si da dole iba kovove predmety ako napr. opasok alebo musi byt iba v spodnom pradle, tiez nesmiem mat pri vysetreni nausnice? bola by som rada keby ste mi niekto odpovedali na tieto otazky, pretoze mne lekarka iba oznamila termin kedy idem na CT-cko a nic mi k tomu nepovedala, teda len sa ma spytala ci nemam nejake alergie to bolo vsetko

a.vokado

mozno to je hlupa otazka ale to mozem mat na sebe podprsenku? lebo predsa len su v nej kostice a je to kovova vec

Katka333

inak, aj ta kontrastna latka mi bola prijemna, hoci ludia z toho maju strasiaka, taky prijemny teply pocit sa postupne rozlieha do vsetkych zil

ct ani mr sa netreba bat, neviem ake nasledky ma do buducnosti tie oziarenia, ale pocitovo je to uplne fajn vysetrenie, nic v zmysle vysetreni -skopia

Katka333

mne velakrat davali tu kontrastnu latku a nebola som nalacno. to asi ked ma niekto slabsi zaludok, tak to hovoria preventivne.
s tym tunelom maju problem len ludia s klaustrofobiou, mne to tam naopak pripada velmi oddychovo a kozmicky
o tom mimo menzes nehovorili, iba dolezite aby zena nebola tehotna

AN44

mne tiez vraveli ze mam byt nalacno /ak by museli davat kontrastnu latku/ a mimo menzes... kovove veci si musis odlozit, ale bola som normalne oblecena.. tiez som bola na CT hlavy.. a este na pas/podbrusko/ mi dali taku olovenu ci aka to je zastera,aby nepreniklo ziarenie na zenske organy.. a este ked ma posuvali dovnutra som mala mat zavrete oci

Katka333

je to uplne v pohode, mozes jest aj pit, kovove veci si tam ulozis v satni. ja si na ct aj na mr vzdy super v tom tuneli oddychnem aj pospim, uz som bola na ct hlavy ani neratam, aj 10x