Opakovane mám po antibiotikách kvasinkovú infekciu

Príspevok v téme: Opakovane mám po antibiotikách kvasinkovú infekciu
loloMi

Ahojte,

vždy ked som chorá a nasadia mi antibiotiká, tak súčasne o pár dní na to, dostanem aj kvasinkovu infekciu. Lenže ja užívam pri antibiotikách aj probiotiká, a aj tak kvasinky vždy dostanem ...

Mám jednu fajn masť , ktoru mi poradila moja obvodná lekárka, ked som kvasinky dostala prvýkrát, a tá masť mi vždy pomože....odvtedy ju vždy použijem, mám 23 a kvasinkovu infekciu som mala cca 4/5 krát.

A moja otázka: mám to takto riešiť?? : ked dostanem kvasinky, tak tuto masť a hotovo??? /vždy mi pomože/

Alebo mám ísť naozaj na tu gynekologiu a dať si nasadiť niečo ,,odborne,, ????

dakujem.

odpovedam

ni-ka, nie je pravda, ze probiotika daju do poriadku len creva, probiotika komplexne posilnuju imunitu, aj upravuju pomery v posve.

LoloMi - ak nevies, co je mikrovlaknina, predsa si to vygoogli ;-)

ni-ka

probiotika a vlaknina ti pomozu dat do poriadku len crevnu floru,nie vaginalnu.Je to normalne ze mas po atb vaginalnu mykozu,pretoze atb zabiju tie "dobre" bakterie v posve a tym sa premnozia tie co sposobia mykozu...
aj ja som s tym bojovala, brala vaginalne probiotika, vyplachy, canesten, nepomahalo nic...teraz si dam jednoducho obvodnemu predpisat k antibiotikam tabletku diflucan,jednorazovo ju uzijem po dobrati atb a po dvoch dnoch mam po probleme

odpovedam

lolomi,
najdes to napr. v lekarni ako psyllium, inulin. ja som to nasla s tym, ze okrem mikrovlaknin to obsahovalo uz aj probiotika. Nespomeniem si na nazov, ale v lekarni si pytaj psyllium.

loloMi

Lenže ja zakaždým, ked užívam antibiotiká, tak súčastne užívam aj tie probiotiká, a aj ked dojem ATB, tak tie probiotiká užívam ešte aspon mesiac....lenže vždy tuto kvasinkovu infekciu dostanem....

RNG : čo znamená to: tj zmes roznych mikrovlaknin???? kde to nájdem??? v potrave?? akej??? a pomože mi to???

M 25

to by sa malo užívať priebežne, ale ked sú nasadené antibiotiká, len kyslé mlieko nestačí ..musí to byť niečo silnejšie