Predcasne ukoncenie PNky

Príspevok v téme: Predcasne ukoncenie PNky
Bubiko1985

Dobry den, rada by som sa informovala ohladom predcasneho ukoncenia PNky. Dnes som bola na kontrole, lekar ma vypisal na dalsich 8dni. Avsak tuto PNku by som chcela ukoncit skor (od 28.03. by som chcela ist do prace). Ako postupovat? Je potrebne ist opatovne zajtra k lekarovi a poziadat ho o ukoncenie PNky? Nechcem vyzerat ako hlupa, ale az doma mi dosiel fakt, ze cez vikend sa stahujeme, od 01.04. budem byvat uplne na inej adrese a cez vikend to uz vychadza viac ako 10 dni, cize moze prist kontrola zo socialky. A kedze budu teraz sviatky, nebudem mat na papieroch informacie o aktualnej adrese, na ktorej by som sa zdrziavala pocas PNky. Mensi risk je ukoncit PNku skor, ako riskovat, ze ma pri kontrole nenajdu na povodnej adrese. Dakujem za kazdu radu!

N-ika

Jaaj tak ked len styri dni tak v tom pripade s tym este socialna nema nic :-)
Pojdes len lekarovi, ze sa uz chces dat vypisat, on ti na PN papier napise datum ukoncenia a hodi tam razitko, ty normalne nastupis dalsi den do prace, aj s ukoncenou PN od doktora. Tu zanesies na personalne, aby aj oni mali doklad o ukonceni PN.

N-ika

samozrejme :-) Pokial si nemal nejake infekcne ochorenie ktore vyzaduje karantenne opatrenie na urcity cas tak je lekarovi jedno ci pojdes do prace skor...

N-ika

A uz mas na nej aj datum ukoncenia PN?

V kazdom pripade, teba ist za lekarom, on ti musi ukoncit PN skor. Inak nastupis do prace, zacnu ti platit odvody a podla papierov budes este na PNke...PN papier je trojmo-jeden mas ty, jeden je v praci a jeden ma lekar. Ak neupovedomis lekara tak budes mat problemy nielen ty ale vsetci zucastneni.

Mirec1990

Zdravim, chcel by som sa spytat, ci je mozne a ako mam postupovat v tom pripade ak sa rozhodnem ukoncit PNku skor a nastupit do prace? Staci pri nastupe do prace informovat zamestnavatela alebo treba informovat aj lekara?
Dakujem