Mám si ho ponechať / potrat

Príspevok v téme: Mám si ho ponechať / potrat
naozajneviem

Mán otázku , chcela by som sa spýtať , čo by ste robili , rozišla som sa s priateľom po 2,5 roku , klamal ma atď atď ani nebudem rozoberať . ja mám 25 on 37 , stala sa taká vec , že som ostala tehotná s ním s nikým iným som nespala len s ním , keď som mu to povedala , že teda čakám dieťa , odvrkol že \"bohvie kto ma nabúchal\" veľmi mi to ublížilo , a teraz uvažujem čo mám robiť jasne som mu povedala nech mi dá teda peniaze na potrat a on toto ... mám si to bábo nechať aj keď s ním nikdy nebudem ? keďže ja peniaze nemám a test otcovstva mu dám hned jak to bude možné , a aj ho uvediem v rodnom .. len ja som sa s predošlým partnerom snažila o bábo a 4 roky sa nám nedarilo , pretože kvôli cystám to mám sťažené ... keď pôjdem na potrat už deti nemusím mať vôbec ... neviem čo mám robiť ....

michael

Ked že v predošlom vzťahu si nemohla otehotnieť, tak si to dieta nechaj.Je to pre teba výzva.Nemáš seemnásť, ani šesťnásť aby si išla na potrat.A nemáš ani tri či päť detí aby si o tom rozmýšľala.Uvídíš všetko sa na dobre obratí, lebo prijmeš dar.Ak mi neveríš, že ti radím dobre, tak zober mincu- euro,vyber si stranu, pre dieta alebo potrat, a vyhod ju vysoko, tak nech sa vo vzduchu točí chyť ju do ľavej ruky, a udri rukou z mincu na pravý nárt ruky, pravej- a pozri sa čo ti vyšlo. Máš rozhodnuté.Už vidím ako ma tu všetci kamenujú, ale ja verím že vyjde život.

.weird

ach, presne aj mne to napadlo = preco preboha riesit taketo zalezitosti na *anonymnom internetvom fore*????

je to blba situacia! postazovat sa a tak nejak to zo seba dostat, ak nemas za kym inym ist... OK, ale "mam alebo nemam si nechat dieta?" to uz je trochu moc, nie?

vzdy to tak bolo a asi aj bude, ale najlepsie sa ludia rozumeju do zivotov tych druhych.

ved kto ho za teba bude vychovavat? asi nie ti moralisti, co ti povedia nech si ho nechas (mozes im sem ale pre istotu dat cislo uctu). ani ti, co napisu nech ides na potrat nebudu riesit vsetko to nelahke co s tym suvisi...

mne uz ostava rozum stat. kym ti do hlavy neudru tehotenske hormony, tak ju prosim ta pouzi na rozmyslanie! dobre si to vsetko zvaz, len ty poznas svoju situaciu, seba, svoje moznosti atd atd co sa snazim povedat: rozhodni sa sama, lebo TY jedina si ponesies nasledky svojho rozhodnutia.

M 25

tiež neviem, prečo to riešiš fore ... takúto závažnú vec???

ked to máš za potrebu,riešiť to tu, asi nemáš dosť iq na výchovu dieťaťa .. ?!

M 25

je to len a len na tebe, je to len a len tvoja vec.. chceš byť matka? cítiš sa na to? vieš ho vychovať? tak si ho nechaj ..

ale ak nie, tak potrat .. je to tvoja vec, tvoje rozhodnutie ..

ale byť sama na to všetko ?!

Leela333

Rozhodni sa sama, či si na to pripravená, alebo nie. Nenechávaj si ho len preto, lebo máš pocit, že musíš. Na druhej strane, sú ženy, čo by potrat psychicky nezvládli...jednoducho si ujasni v hlave, čo je pre teba prijateľnejšia možnosť a riaď sa svojou hlavou, nie názormi tu na fóre.

lea128

Keby si na potrat isla, dobre vies, ze by si to neskor trpko olutovala:) Hlavne, kebyze si uz potom nahodou nemohla otehotniet, bol by to pre teba najhorsi trest...

metracek

jasne ze si nechaj dietatko ved mas 25 rokov rozmyslat nad takym to niecim hlavne ked sa ti nedarilo z predtym s priatelom sa ti cudujem