Opuch prstov + cervene flaky

Príspevok v téme: Opuch prstov + cervene flaky
Matuus

Zdravim mam taky mensi problem.Asi pred troma dnami mi znicoho nic opuchly prsty na oboch rukach , a objavili sa mi na nich podivne cervene skvrny. Niektore vacsie a niektore male. Prsty pri dotyku v niektorych miestach bolia , najma v oblasti klbov (aspon myslim ze su to klby)bolest je dost podobna ako by ste tlacili na nejake silno narazene miesto , alebo stlacali modrinu (snazim sa to nejako opisat).Dalej ak si po po skrvnach posucham rukov , zacnu niekedy svrbet...Asi 1-2 mesiace dozadu som mal podobny problem , ale nebolo to zas az takto rozsiahle...Asi nieco po tyzdni to ustupilo same , a teraz sa to vratilo znovu...Dost ma to vystrasilo , a potreboval by som pocut vas nazor na vec.

Pokusim sa pridat foto , bohuzial v lepsiej kvalite to momentalne nejde.

postimg.org (foto)
postimg.org (foto 2)

Kazdopadne dakujem za vsetky rady , a nazory

Omen

Remka, rado sa stalo! : ) Lieky užívať nemusíš. Svrbenie ti zmierni studená voda a opuch natieraj bravčovou masťou, aby ti to nezačalo praskať a krvácať. Ak zistíš spúšťač a vyhneš sa mu, potom sa to nemá ako vrátiť. Takže začni pátrať po príčine: lieky, doplnky stravy, kozmetika, čistiace prostriedky, rukavice, jedovatá rastlinka...

remka

Dakujem Omen, to napadlo aj mna, lenze co s tým ak sa nechcem napchávat liekmi ktore mi predpisala doktorka. lieky a nic viac. obávam sa, ze sa to znovu casom vráti

remka

Matuus ako si skončil s tým opuchom, ja mám taký istý problém. Opuchla mi hánka a teraz tam mám červený fľak, ktorý aj bolí aj svrbí. Ozvite sa mi niekto či viete z čoho to je. Vďaka

Kajaja32032

Ahoj. Aj ja to mám. Postupne mi to prešlo aj na prsty na nohách. Bola som u lekára. Zobral mi krv a dal na reumatologii. Tam mi vyšlo že všetko je ok. Takže reumatologii to není. Ale v krvi mi našli veľmi veľký zápal. Ale nevedia z čoho. Dali mi trojo antibiotik ale zatial nepomáha.