Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako dalej po 40

Príspevok v téme: Ako dalej po 40
nestastnymuz

Chcem sa opytat zien, co mam robit? Som 20 rokov zenaty a poslednych par rokov mam taky problem, ze manzelka strasne zvaznela. Ja som bol vzdy srandista a taky spontanny. Nikdy som nebral nic smrtelne vazne, lebo vsak ked nejde o zivot, ide o h...o. Strasne mi to vadi, ze jej nemozem dat iba tak pusu na ulici, lebo podla nej sa to nehodi na nas vek - maximalne mi dovoli drzat ju za ruku, ale ani okolo pliec ju nemozem verejne chytit. Nemozem urobit nejaky for z toho isteho dovodu, lebo sa rozhneva, ze saskujem. Kedysi bola aj ona spontanna a preto som sa do nej zamiloval. Sexualny zivot mame pravidelny, len prejavuje sa to aj tam - uz ziadne experimenty, iba klasika misionar - vsak mame po 40-tke. Prestava ma to bavit. Ja sa nechcem pripravovat na starobu, ja chcem zit pre dnesny neopakovatelny den, ci svieti slnko, ci prsi, ci snezi, ci mam 20 alebo 60. Nie je to preto, ze by som sa chcel nasilu robit mladym, len mam jednoducho taku povahu a tak to citim. Mame uz dospele deti a ja sa bojim, ze ak to takto pojde dalej, tak budem musiet od nej, i ked velmi nerad, odist a najst si zabavnejsiu partnerku. Nie je to tym, ze by bola unavena - v domacnosti jej pomahame a davame si vela veci robit ako sluzby. Chodime na vselijake akcie, vylety, i niekolkodnove, aby odisla zo sterotypu, no vsade sa podla nej musime sppravat distingovane podla nasho veku. Mne je z toho niekedy uz do placu. Co by ste mi poradili? Mam sa jej prisposobit, o ked asi do konca zivota budem trpiet alebo mam fakt zacat uvazovat o rozvode a hladani si zeny, ktora mi bude povahovo blizka?

Leela333

Celé je to na smiech.

Myslíš, že sa o teba ženy potrhajú alebo čo? Po dlhých rokoch manželstva sa proste zdvihneš a odídeš len preto, lebo ešte nie si ochotný dospieť? Prepáč, ale plyšáky a budík - to nie je vtipné ani trochu, a to som mladšia od tvojej manželky. A stále mi to nepripadá vtipné. Už to vidím, ako prilezieš za manželkou naspäť na kolenách keď zistíš, že z teba nie sú všetky ženy tak paf, ako si myslíš.

ververka

ale ved ten plysak, budik a podobne veci boli len priklady.
Tu ide skor o ten princip. O to ze sa berie vsetko velmi vazne, je dusno, neexistuje branie veci s rezervou, same urazania sa a podobne.
Ved ak sa dohodli, tak sa dohodli, manzelka sa zjavne tiez nechce zmenit, kedze sa dohodli - obaja tak ucinili.
Takze drzim palce a neodsudzujem.

Iveta Michael

Sejla...išlo:(

Ale mi to celé príde také moc extrémne..a veru mám pocit že v mladšom veku by sa nejako dohodli ale teraz to vidím ,,čierno,,on to preháňa občas ale tá jeho manželka je už zrelá,až prezretá a zdá sa že ona nepristúpi na kompromis,akoby jej na ňom už nezáležalo..v tom to asi bude len to nemal odvahu takto priamo napísať...nuž čo nech si zariadia život aby boli spokojné obe strany..

Sejla

Čože ?? Takto ľahko sa dá s niekym rozviezť po 20tich rokoch manželstva? To sa neviete normálne dohodnúť, že ty sa budeš snažiť nebyť také decko a ona by sa snažila trochu viac odviazať ako kedysi?? Išlo vôbec o to, o čo sa to tvári, že ide.?

fiokia

to je napad.....
lepsie je vymenit manzelku ako sa zmenit sam. A ta tvoja je mozno rada, aspon si oddychne a nebude stale v strese, co jej spadne na hlavu, kedy jej budik zazvoni, oddychne si od sucitiacich pohladov znamych nad dalsim deckom v rodine a mozno aj jeho deti sa aspon nebudu hanbit, ze maju otca klauna. Vsetci su spokojni.

fiokia

to je napad.....
lepsie je vymenit manzelku ako sa zmenit sam. A ta tvoja je mozno rada, aspon si oddychne a nebude stale v strese, co jej spadne na hlavu, kedy jej budik zazvoni, oddychne si od sucitiacich pohladov znamych nad dalsim deckom v rodine a mozno aj jeho deti sa aspon nebudu hanbit, ze maju otca klauna. Vsetci su spokojni.

Agnes999

Ja by som len rada videla, ako sa budu tvarit tie zeny ktore budes neskor balit ked im povies dovod preco si sa rozviedol. "Manzelke sa nepacilo, ked som jej nechal padnut plysaka na hlavu. Ked som jej nastavil budik o hodinu skor, miesto toho aby sa isla popucit od smiechu mi vynadala!"

Iveta Michael

Zabudla som : až teraz som čítala celú diskusiu a ak si sa už teda rozhodol odísť preč tak pozhováraj sa aj s deťmi a úprimne im povedz to čo máš na srdci...že prečo už dalej nedkážeš byť s ich mamou a že ich máš rád a budeš sa o ne starať,príp.stretávať sa s nimi

držím palce a potom napíš ako to ďalej pokračuje...či tvoja manželka súhlasila,resp. už jej na tebe asi moc nezáleží teda neviem,my nevidíme do toho až tak ako ty..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako dalej po 40 - Fórum - ZDRAVIE.sk