Ako dalej po 40

Príspevok v téme: Ako dalej po 40
nestastnymuz

Chcem sa opytat zien, co mam robit? Som 20 rokov zenaty a poslednych par rokov mam taky problem, ze manzelka strasne zvaznela. Ja som bol vzdy srandista a taky spontanny. Nikdy som nebral nic smrtelne vazne, lebo vsak ked nejde o zivot, ide o h...o. Strasne mi to vadi, ze jej nemozem dat iba tak pusu na ulici, lebo podla nej sa to nehodi na nas vek - maximalne mi dovoli drzat ju za ruku, ale ani okolo pliec ju nemozem verejne chytit. Nemozem urobit nejaky for z toho isteho dovodu, lebo sa rozhneva, ze saskujem. Kedysi bola aj ona spontanna a preto som sa do nej zamiloval. Sexualny zivot mame pravidelny, len prejavuje sa to aj tam - uz ziadne experimenty, iba klasika misionar - vsak mame po 40-tke. Prestava ma to bavit. Ja sa nechcem pripravovat na starobu, ja chcem zit pre dnesny neopakovatelny den, ci svieti slnko, ci prsi, ci snezi, ci mam 20 alebo 60. Nie je to preto, ze by som sa chcel nasilu robit mladym, len mam jednoducho taku povahu a tak to citim. Mame uz dospele deti a ja sa bojim, ze ak to takto pojde dalej, tak budem musiet od nej, i ked velmi nerad, odist a najst si zabavnejsiu partnerku. Nie je to tym, ze by bola unavena - v domacnosti jej pomahame a davame si vela veci robit ako sluzby. Chodime na vselijake akcie, vylety, i niekolkodnove, aby odisla zo sterotypu, no vsade sa podla nej musime sppravat distingovane podla nasho veku. Mne je z toho niekedy uz do placu. Co by ste mi poradili? Mam sa jej prisposobit, o ked asi do konca zivota budem trpiet alebo mam fakt zacat uvazovat o rozvode a hladani si zeny, ktora mi bude povahovo blizka?

soryyy

to ze ti povedala " ze po 40 by sme sa mali spravat inak" nemyslela vas oboch, ale predovsetkym teba. Nechcela ti na rovinu povedat, ze si nedozrety. A mam pocit, ze je z teba viAC MENEJ UNAVENA. Mozno uz len maly vtipek ju rozlozi, len preto, ze ma toho uz plne zuby.
Mam znamych, manzelov, obaja perfektni ludia, ale on vzdy v spolocnosti vytasi oplzle vtipy a mysli si ako sa vsetci natom bavia. Ona je z toho uz na nervy, nevie mu to vysvetlit, ze sa smeju len zo slusnosti a dnes, staci len slaby vtip a je ohen na streche. Psychologovia tomu hovoria preteceny pohar. Dnes staci len kvapka a pohar preteka.

Cestovatel30

jajaja295
no takto sexualne narazky a hluposti na pracovisku to je jedna vec a neskodne pranky s plysakmi alebo ine vtipky su druha.

jajaja295

ani sa jej necudujem, ze sa za teba hanbi ona aj vase deti...mohol by si sa zacat chovat normalnejsie...ja som mala sefa, ten sa tiez niekedy choval jak magor a este tie reci o sexe..no cisty konec..to co tebe pripada vtipne, to nepripada ako vtip ostatnym..zamysli sa nad sebou a nie ze chces hladat inu zenu...to by mohla povedat ta tvoja, ze ta ma dost

kafe

mne sa ľudia, čo v sebe nezabili dieťa , veľmi páčia :) Ale to ti v tvojom manželstve prd pomôže :D Schválne si tak všimni ženy v svojom okolí, koľko rovnako "praštených" ako ty, poznáš? A tiež, ak sa ženám tvoje vtípky páčia, to ešte neznamená, že by sa im to páčilo aj vo vzťahu. Takže, rozvod a hľadanie si rovnakej partnerky môže byť dosť dlhá a strastiplná cesta. Rovnako aj potláčanie tvojej "besnej žilky" je... dosť strašidelné, také umieranie by ťa veľmi skoro prestalo baviť. Asi ti nezostáva nič iné, len to chvíľu ešte nechaj tak a uvidíš ako sa to vyvŕbi. Možno nájdete obaja nejakú zlatú strednú cestu a bude ťa manželka brať takého aký si, ak sa budeš trochu krotiť; možno to nevydrží manželka a pošle ťa kade ľahšie, možno to nevydržíš ty.. Proste povedz manželke, že tie srandičky budeš trochu obmedzovať, lebo to vadí JEJ, ale úplne to vypnúť nevieš/nechceš, lebo by si si pripadal ako mŕtvy. To nech zas pochopí aj ona.
A odpoveď na otázku "preco chce zena citit vedla seba distingovaneho pana, ked ma po 40-tke a dovtedy jej to nevadilo?" tak toto ja netuším. Ale je to klasický omyl. Asi si tá žena myslí, že takto - seriózne - sa má správať zrelý a dospelý človek. Nie ako decko, nie ako blbeček. Pretože drvivá väčšina dospelých sa nevie tešiť zo život, považujú vážnosť za normálnu, ba priam žiadúcu. Žiaľ.

Lulita

ja to vidim tak, ze uz ma dost tvojich vycinov, ja som tiez za srandu, ale je pravda, ze teraz ked mam 30 uz nepcham kamienky do shcranok, ako ked som mala 12, urcite veci uz proste nerobim, tým deckam, co sli vedla teba a pozerali, co robis sa necudujem, starsi sialený ujo, co uz :) nemyslim si, ze je dobrou volbou odchod od normalnej manzelky, ty si nepochopil, ze ty si trosku divny, nie ona

Cestovatel30

Podla mna to je v pohode. Za 30-40 rokov tvoji rovesnici podochnu a ani si neuziju zivot. Ty umries s usmevom na tvari. Najdi si kamosov a dievcata co taketo "pranky" bavia.

nirv

Chod do showbiznisu, pozri taký Bičan, Mokrý, alebo ten Pročko, alebo ten z CrnCrn, zabavaci, každy si môže nájsť svoje publikum. Čo jedného nebaví, inému príde vtipne.

VEDMA

nestastnymuz, ty nie si vtipny, ty si dost trapny, podla toho, co opisujes...a nezabudni-menej je niekedy viac. Jedna vec je "tancovat" v aute za volantom v zapch, druha vec robit to narocky tak okazalo, aby si ta vsimali ludia v inych autach. Podla mna jej nevadi tvoj "tanec", ale to sasovstvo, ktore nie je spontannostou, ale trapnou formou uputavania pozornosti..

ambrozia

Nemusíte byť vážni ani po 40 tke, ale treba vedieť kedy je vhodný čas na srandu a v akej miere. Tie tvoje srandičky mi prídu ako keby to robil 16 ročný pubertiak. Sám si napísal, že deti vo vedľajšom aute sa smiali, ale dospelí si zrejme mysleli, že si šiši. Inak tie vtípky sa mi nezdajú vôbec smiešne a keď ti niekto v práci povie, že by tam nepracoval, keby si neodbúraval stres, ber to s nadhľadom a neber to príliš vážne.