Štúdium zdravej výživy

Príspevok v téme: Štúdium zdravej výživy
IvanaIva

Som tretiačka na strednej pedagogickej škole a chcela by som ísť študovať na vysokú školu zdravú výživu, hygienu,bezpečnosť a kontrolu potravín,ochranu zdravia alebo niečo podobné.
Vybrala som si buď slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre (to mám najbližšie a je to aj najreálnejšie) alebo potom nejakú univerzitu v Bratislave.
Ale... má štúdium zdravej výživy vôbec zmysel ? Nájdem si po ukončení štúdia dobrú prácu ? Nechcem ísť za prácou niekam ďaleko od domova, bývam v Nitrianskom kraji a chcela by som tu aj zostať. Tak teda má to zmysel či nie?
Poprípade je tu niekto kto zdravú výživu študuje?

rhea

Ivanalva...je to univerzita, obstala v akreditacii, kym ostatne skoly su vacsinou len vysoka skola...ale tiez poznam truby, co tu skolu spravili, lebo isli na skusku aj 7-krat.. treba len chciet..

IvanaIva

Ahoj a ty tam študuješ?A čo presne? No ja poznám ľudí ktorí tam išli a neboli veľmi dobrí študenti ale tak ja neviem... :)

studenticok

Univerzita v Nitre je na dobrej úrovni. Len aby ste to zvládali baby. Zobrať vás zoberú, ale ako rýchlo odídete, je len na vás. V prvom ročníku nás tu rapídne ubúda a to ešte pred prvými skúškami.

IvanaIva

A ty by si chcela ísť na ktorú univerzitu ? Ja asi do tej Nitry ale myslím si, že je to univerzita na dosť nízkej úrovni, ale tak skúsila by som to. A ak pôjdeš budúci rok, tak externe alebo denne? ja by som radšej to externé lebo s mojou strednou školou (mám pedagogiku) by som sa vedela zamestnať ako asistent učiteľa. A aké učebnice si myslíš že by som si mohla zohnať? ... :)
Fakt by som to chcela študovať ale ak by náhodou boli prijímačky tak neviem neviem či by som sa tam dostala... :D

IvanaIva

A ty by si chcela ísť na ktorú univerzitu ? Ja asi do tej Nitry ale myslím si, že je to univerzita na dosť nízkej úrovni, ale tak skúsila by som to. A ak pôjdeš budúci rok, tak externe alebo denne? ja by som radšej to externé lebo s mojou strednou školou (mám pedagogiku) by som sa vedela zamestnať ako asistent učiteľa. A aké učebnice si myslíš že by som si mohla zohnať? ... :)
Fakt by som to chcela študovať ale ak by náhodou boli prijímačky tak neviem neviem či by som sa tam dostala... :D

Nikola123

takze niesi si sama ktorá býva v takom meste, ja bývam na strednom SR este v mensom meste. Tak si myslím ze v mojom regione sa asi neuplatním.
Tak ja som 4-čka, ale na výsku (ak vôbec pojdem) idem az o rok. Najprv sa skúsim zamestnat bez výsky, studujem na Obchodnej akadémii tak myslím ze nejaké tie moznosti sú. A ak by som mala ist na výsku tak jedine na tento odbor, lebo mna nič iné nezaujíma ani nebaví.A ak by som mala ist studovat ekonomiku alebo podobné bludy to radsej budem na úrade práce, pretoze ma to vôbec nezaujíma a nebaví, a ja na výsku nechcem ist v ziadnom prípade kvôli titulu ale kvôli vedomostiam.

A čo sa týka tých príjmačok. Tak pokial viem, tento rok berú bez príjimacích skúšok, tak dúfam ze to tak ostane aj budúci rok (ak náhodou pojdem) :D
a ta fyzika a biologia :D :D ja som ju tiez od zakladnej skoly nevidela :D takze ak sa tam budem hlásit, tak urcite si o rok budem cítat nejaké knizky (aj ked príjmacky nebudú) ale aby som mala aspon aký taký prehlad o tom :D kedze Obchodná akadémia je o úplne o niečom inom :D

IvanaIva

No ja by som tiež chcela, pozerám už asi mesiac vysoké školy a nenašla som žiaden iný odbor ktorý by ma bavil...
Ale podľa mňa by sa to oplatilo študovať v BA alebo nejakom veľkom meste, kde sa potom dá aj zamestnať. Ja žijem v meste s asi 10 000 ľuďmi a tu si určite nenájdem nič s takým odborom..
Aaaa nevieš náhodou aké knižky by som si potom mala zohnať na prijímačky z chémie a fyziky?... Tieto predmety som od základnej školy nemala a vôbec im nerozumiem, budem to mať asi ťažké ak by ma zobrali... :D

Nikola123

ahoj...ja to síce este nestudujem..ale tiez zvazujem či ísť alebo nie :)

Práve končím Strednú skolu a tiez neviem či sa to vôbec opatí studovať.
Velmi ma ten odbor zaujíma, pretoze rada si čítam články o zdravej výžive a aj sama sa tak stravujem. Velmi by ma to bavilo, len či sa to do budúcna oplatí, to je uz druhá vec.