Našu rodinu ovláda voľačo zlé

Príspevok v téme: Našu rodinu ovláda voľačo zlé
liam

dobry den, mam 19 mam taky dojem, ze nasu rodinu volaco zle ovlada, rychlo kazdy podlieha v nej hnevu, neviem, ci tu vsetci o sebe pochybuju, ale moj zivot sprevadzali od zaciatku problemy, tie sa casom nabalovali a aj co sa tyka clenov rodiny, volakedy si myslim, ze mama s otcom ani nevedeli, co vlastne chceli. ale problem tkvie v tom ze tu pretrvava zla sila, alebo neviem to nejako opisat napada mi uz iba jedno asi nas volakto preklial. neviem co si mam o tom mysleiet. aby tieto problemy volacim tragickym nevyvrcholili. chcel by som pocut nejake vase vyjadrenia. da sa s tym nieco robit? takym veciam ako magii by som sa najradsej vyhol...

Lulita

Maoam - presne, bud je anorekticka, alebo neviem co :D plus vznikaju predsudky takmer vzdy, zial, pekní, alebo bohati, ci uspesni, zas az takí pohodovi zivot nemaju

a zavidi strasne vela ludi, zial, len psychicky vyrovnany jedinec spokojny sam so sebou, ale zmiereny s chodom zivota to vie ovplyvnit a niektori sa v tom naopak vyzivaju a ohovaraju, tým, tiez nesiria dobru energiu

zivot je bojisko a clovek sa ma naucit chranit seba sameho a vediet na tom bojisku chodit, s naslapnutim na co najmenej mín, keby sme si naplno uvedomovali, co vsetko nam hrozi, tak si to mozme rovno hodit

Maoam

vsak staci, ze tu nejaka baba napise, ze ma idealnu hmotnost a ine ju idu zozrat za to :DD

a to je uplna prkotina v porovnani s inymi vecami

no tak mudri bohati ludia chodia obleceni nenapadne a maju normalne auto, lebo sa chrania...vedia pred cim a kym

no ale je aj par % prajnych a dobrych ludi na tomto svete, najmä ak si kadecim presli a vedia si vazit, co maju, skus si najst takych, ako priatelov....ale nebude to lahke - ale najdes, len si ich riadne prever

tip - v krizovych situaciach spoznas skutocnych priatelov + ak niekto napr. nieco spacka a dokaze sa ti ospravedlnit, je to tiez velmi dobra vlatnost, no a ludia, ktori su priami, logicki, pri zemi - byvaju fajn

Lulita

ano, to je tiez dobra rada, som aj niekde citala, ze mudry clovek sa nikdy nechvali, preto aj niektori bohati ludia, chodia skromne obleceni a neziju okazalo, lebo zistili, ze tak su stastnejsi, cloveku sa niekedy pochvali a zrazu bum nieco sa pokazi, najlepsie je byt stastni potichu

Maoam

nie som poverciva, ale je pravda, ze niektori ludia skutocne hrozne zavidia, nenavidia a praju druhym zle, lenze zijem dost dlho na to, ze viem, ze kazdemu sa vrati, co vysle spät, je to len otazka casu - kedy

osobne si myslim, ze si este velmi mlady, ovplyvnitelny, ale nemas doma idealne podmienky, tvoji rodicia budu zrejme tiez velmi neiste osobnosti a vladne doma u vas dost vela negativity, snaz sa ist na odstup a skus psychologa a drz sa pri zemi (rozumom) + to co ti radi Lulita, je dobry tip pre velmi citlivych ludi, je to na sposob autogenneho treningu, mnohym to pomaha

a davaj si pozor na ludi - najmä sa moc nechval uspechmi atd, ludia su velmi zakerni a neprajni -teda väcsina

Lulita

tak nenavist dokaze narobit vela zleho a najma zavist, je dobre si predstavit ochranu vedla seba, ja som sa tiez s tym uz stretla, mne stalo prichadzalo zle pri mojej starsej kolegyni v praci, strasne mi zavidela vsetko, raz som aj skaredo spadla do jamy, ked na mna zazerala, citlivejsi jedinci to mozu vnimat, takze predstavovat si ochranu a ked niekto na vas zazera, alebo vam chce zle ja si v duchu vravim, vsetko co zle chces mne, nech sa ti vrati vsetko niekolkokrat spat k tebe :p

anka89

ja verim v prekliatie v rodine mne sa to osobne stalo zacalo to tym ze mi jedna kolegyna stale zavidela a hlavne mojej dcere ze ako sa jej dari ze ci to je vobec mozne a zrazu dcera vazne ochorela a mne to po case prislo ze nas a hlavne ju prekliala ona chodi kazdy den do kostola a ja som neveriaca rozmyslala som co spravit a zaviedla som celu rodinu do kostola na vianoce a zacala som sa potajme doma modlit dcere sa po roku ale velmi tazkom ulavilo a ja sa teraz pred tou koleginou bojim povedat ze sa nam uz dari aby som to prekliatie neprivolala vyznie to tu ako ze som nenormalna ale som fakt zdrava ale niekedy clovek sa zamysli od coho to zlo prichadza a snazi sa ho porazit

Lulita

nikto nema na ruziach ustlane, ale viem o com hovoris, tie som si to kedysi myslela, ze co ak, ale je to len tvoj vlastny strach, clovek ma vzdy moc zmenit aspon ten zaklad myslenie a ked sa prestanes bat, aj sa ti bude viac darit

to nie je prekliatie, to je proste zivot, kazdy ma nejaky problem

Maoam

samozrejme, aj niektore psych. ochorenia sa prejavuju podobnymi symptomami, ale najskor skus na seba zamakat, mozes kludne skusit aj psychologa, za to nic nedas a objektivny pohlad je casto velmi fajn

Maoam

povercivost a velka ovplyvnitelnost su :-/, pretoze cokolvek ci niekto nabulika do hlavy a ty tomu uveris a zacnes sa toho bat, na co sa budes koncentrovat, bude 'rast'

je to otazka mysle, nicoho ineho

ak sa zaoberas len strachom, negativnymi vecami a tym, ze ta niekto preklial, tak tomu uveris a hocico sa ti stane, vsetko budes pripisovat tomu, hoci je pravda to, ze co vysleme-dostaneme spät, povestny bumerang v zivote

mal by si v hlave vytriezviet a ist na odstup, no a ako ti uz bolo radene, postupne sa ucit inym myslienkam a reakciam, ako su zauzivane vo vasej rodine