Čierne bodky - vhodný prípravok na čistenie pleti

Príspevok v téme: Čierne bodky - vhodný prípravok na čistenie pleti
Iny.

Mám už vlastne od malička strašne veľa čiernych bodiek po nose. Umývam si tvár stále, no aj tak po vytlačení ich mám na ďalší deň opäť kopu a naozaj si už neviem rady :/. Napadlo ma, že možno robím chybu v prípravkoch ktorými si čistím pleť, že sú možno príliž agresívne alebo ju čistím moc často, ale skúšala som to aj bez čistenia rôznymi vodami a bolo to ešte horšie. Ak by mal niekto tip na nejaký vhodný ošetrovací prípravok/hociakú radu týkajúcu sa čiernych bodiek, bola by som veeeeľmi vďačná :)

enka89

skus si umyvat nos iba cistou vodou bez mydla a sprav si domaci piling do vrchnacka od kremu si daj detsku krupicu a troska z toho kremu vycisti si tak rukami nad umyvadlom celu tvar a potom si ju umy uvidis ci ti to pomoze

vetva

su to pory, ale upchate. Ja ked si niekedy taku ciernu bodku najdem a vytlacim ju, tak z nej vychadza akoby "biely cervik"

Iny.

no, to je teda riadne pozitívne :D Ale mne to normálne teda nepríde ak ich mám až také množstvo napriek tomu že si stále čistím tvár

odpovedam

ciernych bodiek sa nezbavis, lebo su prirodzene. Robila som interview s koznou lekarkou a povedala, ze nie su odstranitelne. Iba ak chces vyhadzovat peniaze za neucinnu kozemtiku, tak vtedy sa pokus ich zbavit ;-). Ale nepojde to. Cisti si plet normalne, neupriamuj sa na to, ze mas cierne bodky. Su to pory, cez ktore pokozka dycha...