Može ešte mladý clovek z tejto krajiny snívať?

Príspevok v téme: Može ešte mladý clovek z tejto krajiny snívať?
soffiaD

Mam taký pocit, neviem ako keby život pretekal pomedzi moje prsty, ako keby mladosť utekala a ja som stála a nevedela sa nikam pohnúť. Mojím snom je cestovať vidieť kultury, krajiny, moria, mestá, ochutnávať nové jedlá, počuť hudbu, mať zážitky... Ale ako si splniť tento sen ? Ako to uskutočniť? Ako si nato získať peniaze alebo akou cestou to uskutočniť?...Je to naivne ja viem ale kazdy vravy ze treba ist za snom. Ach len ja neviem ja som polroka nezamestnana a netušim co podniknut... UPLNE BLBý pocit jak tato realita zabija sny a nadej. Proste mojim snom by bolo cestovanie, ja netuzim po kariere nejakej uzasnes s vysokym platom ani na to nemam lebo ja niesom workoholic skorej pohodácka, ani deti a manzelstvo nechcem mat... Ale netušim akou cestou sa ubrať... Neviem rozmyslala som ze by som si urobila vysoku nejaku misijnu pracu a dostala sa do Indie a tam pomahala to by ma mozno naplnilo..alebo napr chcela by som v afrike pomahat zvieratam nejakou formou alebo žiť niekde na ostrove v Karibiku ..a to su take nerealne sny a pritom samu seba neviem dostat z toho snivania do tejto hnusnej reality na zem aby som sa zmierila s tým že budem proste nejaka pasová pracovnicka.. Chapete preco vacsina musi mat taky sivý život nicim nezaujimavý... Chcela by som mat take zazitky ako Julia vo filme JEDZ MODLI SA A MILUJ ..alebo nieco na styl VICKY CHRISTINA BARCELONA... nieco krasne... nieco inééé nieco zaživné... mam 21 rokov a desi ma ze o 9 rokov budem mat 30 a nebudem mat naco spomínať... Nepoznam ani nikoho znameho alebo blizkeho ktoby byval niekto v krajine kde je more alebo stale teplo a ludia su tam vasnivejsi živejši uživaju si zivot... Alebo cestovat nejako za malo penazi ...

kafe

soffia, ty si iná srandistka. Každý ťa tu zhodil? Dostala si niekoľko dobrých tipov AKO si svoje sny zrealizovať v celkom krátkom časovom horizonte (2-3 roky), dokonca s možnosťou žiť si tak ako sa ti páči celý život. Takže ČO iné chceš? Chceš hneď teraz okamžite žiť, tak ako o tom snívaš? Zobuď sa, to proste nejde. Ja len nechápem, prečo sa ti tak NECHCE aj niečo spraviť pre to, aby si si svoje sny uskutočnila. Keby si vedela jazyky, tak sa ich nepotrebuješ učiť. Keby si mala profesiu, ktorá je vyhľadávaná aj v zahraničí, tak spolu so znalosťou jazyka ti už nič nestojí v ceste. Ale nemáš ani jedno ani druhé. Na výletnej lodi môžeš úplne bezplatne vidieť celý svet, v rámci svojej práce a dokonca dostaneš i dobre zaplatené. Ale zase - dostať sa tam, to musíš aj niečo ponúknuť - prax ako chyžná či čašníčka. Ak sa na jednotlivé kroky, ktoré ťa dovedú k tvojmu snu budeš pozerať ako na niečo hnusné a budeš to neznášať, je to len a len tvoja hlúposť. Lebo sa na to môžeš pozerať aj úplne opačne - tešiť sa z toho, že si o kus bližšie k tomu, čo chceš. Prečo ti vadí, ak máš pár rokov robiť niečo, čo neni presne ONO? Máš nejaký iný plán okrem sedenia na zadku (si nezamestnaná už pol roka)? Podľa teba je lepšie nerobiť vôbec NIČ? Nuž prepáč, ale nerozumiem ti. S tebou teda "systém" nebude mať veľa práce ťa zničiť. Ty už teraz rozmýšľaš ako sériový človek - všetko sa nedá a nejde to a za všetko moje nešťastie môžu "oni", tí druhí, systém... Ech, škoda reči.

Sejla

Sofia, tak v prvom rade by som ti silno odporučila zlepšiť sa v angličtine. A potom pomôže ujo Google, pozri tuto stránku každopádne, napríklad Island na 8 týždňov vrátane letenky, ubytovania a stravy 845£ sa mi nezdá veľa :) ...hlavne treba niekde začať, potom už nájdeš aj iné cesty ...
www.workingabroad.com

Maoam

za vsetko na tomto svete sa plati, takze ak chces nieco, tak preto musis dost vela urobit

ak si nezdedila miliony, tak ina cesta ti neostava,ok, este si mozes najst bohateho sponzora, ale to, co za to budes musiet robit, tiez stoji vysoku cenu ineho charakteru a tu cestu by som nevolila

sweater*

:D mas sen, to je zaklad, a teraz preto musis zacat robit aj nieco realne, hladaj moznosti ako si ho splnit, urcite budes nato potrebovat prachy, tak pracuj, setri a hladaj moznosti. nikdy nebudes tak nestastna ked to budes robit, pretoze budes vediet ze je to kvoli tvojmu snu, ze to musis ustat aby si to mohla uskutocnit. good luck

soffiaD

Ok. Chapem. Takže musim dlhe roky robiť niečo čo budem neznášať v krajine kde je o ničom, a čakať na deň kedy si konečne aspoň na týždeň splním sen a budem sedieť bez duše niekde pri mori a už si nespomeniem vlastne ani na to čo som to chcela.. Hm jasne to je život.

No jo

vsetko so vsetkym suvisi a to si musia ludia vzdy uvedomit, ja vravim rok pracovat zarobit si peniazky a potom si ist plnit sny, bez penazi daleko nezajdes, mozno by to bolo viac dobrodruzne, ale o to tazsie na 90%

doubledog

vies, mila moja, seriova realita je o tom, ze niekto musi vyrobit jedlo, ktore jes, niekto musi vyrobit lod alebo lietadlo, ktorym by si sa chcela odviezt do Indie, niekto musel vyrobit aj ten pocitac, na ktorom sem pises.

realita je taka, ze na tvoje sny musia statisice ludi makat "v robote za pasom", aby boli aspon teoreticky mozne.

Dadula56

Soffia, ale mozno by si si aspon neco mohla z tych systemom znicenych bytosti zobrat. Totiz tvarit sa, ze realita neexistuje a budem cestovat (za co?zadarmo?za usmev?vobec tomu nerozumiem ako mozes nieco chciet a zaroven odmietat preto nieco spravit) a ak nebudem, tak len preto, ze system je zly?A aky ma byt?Minimalne ked uz do toho Karibiku docestujes, musi tam byt nejaky systemovy chudacik, ktory prevadzkuje ubytko. Alebo ty si snad lepsia nez vsetci a mas byt privilegovana?