Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ovsené vločky na raňajky

Príspevok v téme: Ovsené vločky na raňajky
SilviaL22

Ahojte. Snažím sa zhodiť pár kíl, denne si dávam 20 minút na stepperi, obmedzujem výrobky z múky, zemiaky, ryžu, ale čomu neviem odolať sú ovsené vločky :) každý deň ich jem na raňajky asi za malú šálku na spôsob kaše alebo s bielym nesladeným jogurtom a troškou medu a ovocím. Počula som, že po vločkách sa priberá, preto chcem vedieť Váš názor :) a ešte ich milujem aj preto, lebo do obeda nemám potrebu jesť, zasýtia ma.

vitavi

Vločky jedz kedykoľvek, naposledy najneskôr 3 hodiny pred spaním. Jedz i iné obilniny, ukľudnia ťa a z neobrusovaných celých zŕn nepriberieš, naopak vláknina a minerály z nich ti ukľudnia psychiku, vyvážia hladinu cukru v krvi a zbavia ťa zbytočných chutí na jedlo a na sladkosti. Obilniny ale nekombinuj s ovocím, pretože fruktóza a ovocné kyseliny bránia tráveniu polysacharidov. Kombinuj ich so zeleninou a trochou strukovín. Neboj sa zložitých polysacharidov. je dôležité, že sa trávia pomaly a uvoľňujú postupne. Tak to naše telo potrebuje, a hlavne mozog a nervový systém. Po ich trávení nezostávajú zvyška a nevznikajú toxíny. Ak chceš schudnúť obmedzuj solenie a množstvo bielkovín a tukov. Tých je v bežnej strave prebytok.

zuzan-ka

preboha!!!! ovsené vločky sa nemajú jesť preto na večer lebo z nich máte veľa energie a by ste ani nezaspali.

SilviaL22

Helus, presne tak...radšej na raňajky, mám po nich pekné ráno bez stresov a nervov :) ale keby ich jem na večeru, tak tie nervy mám, že priberám :D

Helus

lolypop ale vsade citam,ze vlocky sa mozu len na ranajky,na veceru uz nie,ale poznam babu,ktora jedavala na veceru kasu z ovsakov,a schudla.Sama by som ich na veceru nejedla,lebo by som z nich urcite nie schudla,ale pribrala.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ovsené vločky na raňajky - Fórum - ZDRAVIE.sk