Ako na peknú vyšportovanú postavu?

Príspevok v téme: Ako na peknú vyšportovanú postavu?
Leila1223

Ahojte...mám 19 rokov, 166cm, 55 kg..viem, podla BMI mám ideálnu váhu. Ved v podstate ja som s nou spokojná, a ani nechcem schudnúť. Môj problém je ten ze mne sa vsetok tuk ukladá na zadku a predovsetkým na stehnách. Hornú cast tela (prsia, pás, brucho) mám az chudú..ale tie stehná -58cm a lýtka-38cm :( :( hrôza...sa hanbím nosit sukne a kratasy :(

Čo by ste mi poradili? Diety? Tie urcite nie. Zdravá strava? Ja sa zdravo stravujem uz 2 roky. Nejem vyprázané, mastné, sladké jedlá.
Asi ten šport, čo?
Chcela by som mať nejakú takúto postavu www.facebook.com

čo mám preto urobiť? Akonáhle sa oteplí plánujem chodiť 3-4 krát do týzdna na korcule, bycikel.
Myslíte, ze to bude stacit?
A este jedna otázka...za kolko týzdnov priblizne dosiahnem aspon priblizné vysledky na tých stehnách??

dakujem za odpovede ;)

Leila1223

Maoam: to ze tá baba ma silikony mi je fuk...ja som zo svojimi spokojná, aj ked sú malé, ale stacia mi také aké sú. Mne ide len o tie stehná, no a este o tie lýtka aby mali aspon krajsi tvar.
A čo sa týka tej stravy, tak myslím ze sa stravujem dost zdravo. Napr. dnesní jedálnicek:

ranajky: 100 g sypané musli s polotuč. mliekom, káva bez cukru s trochou mlieka

desiata: nejaké ovocie
obed: zeleninové rizoto s oliv. olejom
olovrant: banán, jablko, alebo nejaké susené ovocie
vecera1: cestoviny s tvarohom alebo s cotage cheese
vecera2: nejaká zeleninka, najčastejsie mrkva alebo ked nie zelenina tak pohár mlieka alebo biely jogurt

rhea

ja cvicim pravidelne, mam spevnenu postavu..ale tiez chcem mat taku ako na tom obrazku, tak idem cvicit intenzivnejsie...AVSAK sportovkine vyzeraju dost strhane do tvari a starsie, si vsimnite...toho sa bojim :D hoci maju krajsiu postavu, neviem, ci to zato stoji... niekde som citala, aby zena nebola strhana, tak max 30 minut by sa malo cvicit, sa pozrite na madonnu, do tvari vyzera starsie ako rovesnicky alebo nikolu weiterovu napr....ten clanok bol na sme.sk a bol to rozhovor s doktorkou estetickej mediciny..

šumienka

ja mam tiež taký typ postavy ako ty. Síce obvod bokov a pásu mam ideálný hore som velmi utlá a nevyzerá to dobre. začínam cvičit zwow - nájdeš videá na youtube a ked bude teplejšie plánujem chodiť behať. Beh je vraj najlepší na nohy :)

mimušík

Ahoj, ja mám rovnaký problém. Hore v pohode ale tie stehná a zadok... stehno 57 cm a lýtko 37 takže v podstate to isté. A tiež neviem jak sa toho zbaviť, tiež sa budem chodiť korčulovať a bicyklovať lebo neviem čo viac by som mohla pre to spraviť :/

Maoam

no ak chces vysledky, tak aspon 4x tyzdenne 45min idealne, neviem ako sa stravujes, to tiez robi velmi vela a o 2 mesiace pravidelneho treningu urcite zaznamenas prve vysledky

vahu mas na svoju vysku velmi dobru, no a ked das z tych partii nejake 4cm dole, budes pekne stihla ;-)

Maoam

jaj a este nieco: ta baba na tvojej foto nema tvoj typ postavy, ma typ presypacie hodiny (najharmonickejsi typ postavy, aky u zien jestvuje)

Maoam

no tak baba na fotke ma A - silikony a B- maka vo fitku urcite dlhsie, ako dva mesiace

ak mas postavu typu hruska, vzdy budes hore utla a zadok+stehna budu silnejsie, to je genetika, s tym vela nenarobis

ale samozrejme do istej miery sa telo upravit da, na zadok a nohy su super korcule a stacionarny bicykel, takisto beh alebo bezecky pas, ked chces schudnut TUK - proste aerobne aktivity,
steper by som nerobila, lebo ti zmasivneju lytka este viac, to je kontraproduktivne

no a mozes posilovat horne partie tela, budes mat silnejsi chrbat a naberies svalstvo na ramenach - co ti opticky zharmonizuje postavu, hore bude viac a dole menej

ale proste typ postavy zmenit nemozes, to je proste dane

ale mozes urobit z toho najlepsie, co sa da...samozrejme