Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Svokra - ako jej to setrne povedat

Príspevok v téme: Svokra - ako jej to setrne povedat
weledka

no, ide o to, ze moja svokra je veelmi "mudra" zena, ako, nie je najhlupejsia, ale robi veci vzdy po svojom, aj ked ju milionkrat na to upozornime. Pisem tu teraz vo vztahu ona a nas maly syncek- jej vnuk. Nedavno jej zistili HELOKOBAKTERA, mala zdravotne problemy, aj ma (z nezdravej stravy) no a ja som samozrejme chytila mensiu paniku, lebo moj maly je teraz prvy rok v skolke chorlavejsi ako inokedy, aby to nechytil. V nedelu sme boli u nich na obede aj s malym, a schvalne som si ju vsimala, ze ako serviruje jedlo. By ste neverili, ona takmer nepouziva pribor, jedlo naklada rukami, aj vnucikom na tanier, samozrejme ryzu a taketo veci nie, ale maso, chlieb, dokonca maso a zeleninu do polievky a co potom nasleduje, pravidelne si olizuje prsty, ked tam ma zvysky jedla a tymi prstami nevaha ist malemu do taniera, kde miesto nozika nasuva jedlo prstami na vidlicku. Parkrat si aj odkasle, samozrejme nie do vreckovky, ale do dlane. Je mi z toho z prepacenim na grc. Manzelovi som to hovorila, tiez si to vsimol, je z toho smutny, ale nevie ako jej to setrne povedat. Ona si totiz o sebe mysli ze je superbabka a nikdy by si toto nepriznala, robila by sa, ze sa mylime a vkuse by vysvetlovala, ze ona to tak nerobi a blabla.. Okrem toho sa dokaze rozplakat na pockanie, ona je dost teatralna, tak aj tohoto sa bojime. Take veci, ze nema malemu davat sladkosti, alebo ze pije iba vodu a nesladeny caj, nech mu nedava dzusy, to viem v pohode povedat, aj ked viem ze ma za chrbtom ohovara, ze neviem naucit maleho na normalne jedlo, tj. rezne a bravcovy bocik so zemiakovym salatom.... Niekedy mam vycitky, ze sa furt na nu hnevam, ale ja uz zacínam byt normalne chora znej, stale na to myslim, ze aka je neuvedomela, dzignuta. I tak ho krmi pernikmi a dzusom :-/
Prosim ako matky, ako by ste riesili takuto delikatnu situaciu? Vdaka moc.

Mrska Silvuska

weledka prepac, ale ja mam z teba pocit, ze vies o tom len vela vela a este raz vela pisat, co vsetko nechutne robi svokra. co si doteraz urobila preto, aby si ochranila vlastne dieta pred tym vsetkym, o com si tu pisala? jasne, ze nemozes dieta vyclenit z kolektivu-skoly, skolky, roznych akcii a podobne, ale toto je vec, ktoru by si jednoducho, rychlo, rázne vyriesila jednym monologom. tvojim. mila svokra, vazim si toto a toto, nepaci sa mi toto a toto, prosim respektuj toto a toto. ak nie, obmedzim nase stretnutia na minimum. a mily manzel, ide o NASE dieta, nie len moje, akceptuj moje rozhodnutie.
mozno to niekomu pride prilis ostre, striktne, sebecke, ale pardon - ja som to dieta v sebe nosila 9mesiacov,ja sa o neho staram vo vacsej miere, mam plne pravo (a povinnost) ho chranit.
nestaci o problemoch len hovorit, pisat, ale treba ich riesit. a tak, ako sa niekto urazi, tak sa aj "odrazi".

weledka

Dakujem za rady, vidim, ze vela z vas musi riesit podobne problemy. Teraz sa s manzelom nebavime, lebo zevraj vzdy vytahujem jeho mamu, mam ju vkuse v zuboch kvoli jej primitivnemu spravaniu, aj teraz v pondelok som sa s nou nechcela naranajkovat, lebo pri nej ma porad chut prejde, tak ja ze pockam na manzela, s nim sa naranajkujem, ona sa urazila ci co a normalne mi neodpovedala na jednu otazku, len sa kyslo zatvarila a odprskla, normalne sa mi protivi, ten vyraz, ked si ju predstavim.
Vacsinou po vikedne s nou, maly ochorie a podla mna to nie je nahoda, moj muz si to vsak nepripusti a ma ma za blazna. Vzdy odtial sopli, alebo zvracia, horuckuje, nikdy sa nevrati fit. Aj teraz je chory a samozrejme ja s nim musim byt doma a nie on :-/

Agnes999

Moj bratranec ked bol maly tak jeho otec toto robil, olizizoval mu lyzicky, ked sa zazabral od jedla na tvari, zlizol mu to. A maly dostal nejakeho bacila, neviem ci to bol helikobakter. Ale mali s nim potom problemy cele detstvo, nechcel jest, bol podviziveny. Mali s nim velmi velke problemy, jednu lyzicku do neho dostat bolo umenie. Ber ohlady hlavne na svojho syna a nie na svokru, ci sa nahodou nerozplace. Mal by jej to povedat idealne tvoj muz, je to jeho mama nie tvoja, od neho to skor vezme. Ak by odmietal, tak musis ty. Neber to tak, ze na nu utocis, nehovor jej to vycitavo. Nomalne argumentuj, ze helikobater je pre male deti velmi nebezpecny a prenasa sa prave takto. Ak je rozumna, tak to pochopi, urcite tiez nechce pre maleho zle. A ak to nepochopi, je egocentricka, vtedy musite k tomu zakrocit tvrdo. Bud mu nebude nakladat rukami, olizovat lyzicky a pod., alebo k nej nebudete chodit. Inak sa neda.

weledka

no mozno ze to nebol hnis, ale bol to kentus, mohlo to byt kludne bakterialne, sama nevedela co to je, ona ma teda toho riadne vela, na svoj vek tolko chorob, uz aj zlateho stafylokoka mala, clovek aby sa furt triasol, ci nieco nechyti od nej, ved spolocne pohare a pribor, to neumyjes dokonale a chodime tam len raz za cas, takze nie sme zvyknuti na "jej" bakterie. Prave tak rozmyslam, ze vlastne za tych 10 rokov, co tam chodime (s manzelom sme od strednej spolu)som ju videla prisaham raz sa sprchovat, ale za to v lete si veselo skoci do bazena k malickym par rocnym detom! Fakt humus. S manzelom si vedla seba v noci nelahneme neosprchovani, odkedy sme spolu, ani raz.
A ako jej to mam povedat, prosim vas neolizujte si prsty a potom nam tu nakladate jedlo, ja to nebudem jest, alebo nechodte do bazena s neumytou ritou? Fakt neviem ako a pritom dobre nam bodne pomoc raz za cas na vikend postrazit maleho, no uz teraz viem ze to budem este viac eliminovat, mame opatrovatelku, tak v pohode.

ika211

Normalne na rovinu hovorit, co sa mi nepaci a trvat na dodrziavani toho, co pozadujem.Je to tvoje dieta a mas na to pravo.A ked sa urazi, je to jej vec.Pre Boha, to s tym vredom na tvari ma skoro zabilo.Vychytila by som jej maleho a v zivote by som jej ho uz na ruky nedala.

mimka2

he ja to riesim tak ze tam chodim en ked ozaj musi a tiezho apchavanezdravimy vecamy.mo co mozem ja ako mama zakazaz?normalne sa bojim ..lebo tiez jeto huba .pozs chrbat. fuj az mi je zle a ze este treba pomahat...zit svoj zivot a nie inych moj nazor.

weledka

a ten helikobakter to len znasobil, fakt sa bojim :-/ Ked sa jej na to spytam, tak ona ze to je iba v zaludku a nie v slinach.

weledka

no vsak ano, moj tiez robi vela veci, co mne vadia, napr. aj zmrzku mu olize, ale je to jeho otec, to je ine, na svokru som alergicka!

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Svokra - ako jej to setrne povedat - Fórum - ZDRAVIE.sk