Zhnusuje sa mi svojou povahou..

Príspevok v téme: Zhnusuje sa mi svojou povahou..
LopatakJou

Zdravím. Má priateľku s ktorou máme dieťa a žijeme spolu. Problém je v tom,že u nej úž dlho pretrváva neznesiteľná povaha. Neustále sa hádame kvôli maličkostiam, za každú blbosť sa uráža. To je ešte ta znesiteľnejšia časť. No najhoršie je na tom že pri hádke dokáže neskutočne urážať a vyprovokovať človeka až do zúrivosti. Kedysi dávno takáto nebola. Už viac krát som chcel rozchod s toho dôvodu že ma to neskutočne ničí ale teraz keď máme dieťa tak neviem ako reagovať. Myslím si že časom to začne ubližovať aj malému. Dohodli sme sa že sa obaja zmeníme. Ja že nebudem chodievať každý víkend s kamarátmi von a ona že zmení svoju povahu. Ja som samozrejme svoju časť dohody dodržal. Neznáša a ohovára mojich a svojich kamarátov ale z oči do oči je milá. Kopec ľudí mi dohovára že sa ani neusmieva že je stále vážna, a keď jej toto poviem tak mi odpovie že nemá sa prečo usmievať. Dalo by sa toho ešte veľa popísať čo všetko mi prekáža. My dokonca ani nemáme spoločné záujmy. Čo spravím dobre to zabudne, čo spravím zle to mám stále predhadzované na oči. Neviem ako pokračovať ďalej lebo fakt čím ďalej tým viac sa mi zhnusuje a už to v sebe nedokážem dusiť.

Iveta Michael

Ja som sa dlho kamarátila s jednou babou a to priam ako by som o nej čítala - ale ona nemá dieťa a je single...no dnes ľutujem že som si ju niekedy pustila k telu..falošná,neúprimná a hysterka ktorá rozdáva rany pod pás najmä vtedy keď vycíti že je človek ,,na dne,, ešte si do neho kopne...

niekedy sa tie zlé vlastnosti naplno prejavia až po rokoch,žiaľ...

Iveta Michael

prečítala som všetky príspevky a jediné čo skonštatujem že smekám klobúk pred komentármi užívateľky:

ika211 :)

ja to vnímam rovnako a ani nemám chuť čo dodať pretože mi priam hovorila ,, z duše,, a vidím že typické Slovenky sa nezapreli,však?

nezaškodilo by trochu viac súdnosti a nezaujatosti girls..:(

lea128

Ja uplne suhlasim s Ikou 211. Poznam uz len okolo seba tolko pripadov, kedy si zeny spravili z chlapa poskoka v domacnosti, co musi kadeco robit, ale samozrejme aj pracovat, zarabat vela penazi a byt chapavy a empaticky a ked to chlap robi, lebo je fakt chapavy a empaticky, totalne si to nevazia. Naco to je potom dobre?? ja nevravim, ze vztah zena- muz ma by taky ako v minulosti, kde muz ani prstom nepohol, ale ziadne extremy nie su dobre. na tomto fore sa mi nepacia, tie neopodstatnene zavery, ktore sa tu casto robia. je dobre poradit ale nie pisat veci, ktore su domyslene a fiktivne. My tu ludi totalne nepozname. Preto je drze povedat vobec na niekoho, ze je totalny sebec, ze svoju zenu neznasa, ze ma radsej kamaratov... To co tu pise autor, je len kriza a ponorka, preto si tu potrebuje na nu aj on trosku ponadavat. Nemyslite si, ze ona nerobi to iste. Kazdy logicky zmyslajuci chlap ci zena, si nakonec vie sam pred sebou objektivne priznat, kedy to fakt s kritikou uz prehana. Je pravda, ze osoleny obed nemusi hned kritizovat, ale ktovie z coho to pramenilo. No som si ista, ze zmenit by sa mali obaja. Ale v tomto pripade by mal zacat autor prispevku, ktory si myslim, ze ma zaujem, uz len to, ze napisal do tohto fota znamena, ze hlada pomoc, aby to posunul k lepsiemu. Ked priatleka nema trpezlivost a je naladova, musi byt on ten, ktory sa neda vyviest z rovnvahy ktory sa nedude chytat na kazdu jej poznamku... Kazdy mame ine povahy, ona je prudka a on by si mal vediet zachovat chladnu hlavu, predsa je len chlap. Tazko povedat k tomu nieco viac, predsa len nepozname oboch osobne. ALe chvalim, ze ste sa obratili aj na psychologa. Myslim, ze mate sancu to posunut k lepsiemu...

ebi77777

ika ty by si sa veľmi hodila ku pánovi lopatákovi, tak isto neviete prísť na tzv. "skrytú myšlienku medzi riadkami",,
keby ste sa dali dokopy, všetky problémy mi sme poriešili jednou ranou :D

Iba Katka

Mňa by len zaujímalo, prečo neodpovieš, na otázku, ktorá tu bola niekoľko krát položená. Ako u vás vyzerá bežný deň, čo robíš ty, čo robí ona. Čo robíte spolu. Lebo ozaj by to pomohlo.

A ešte otázka: To ako kde ti vypisujú iné ženy?

mimula

súhlas úplný s Agness...
a Ebi :) sto bodov, xxs či ako, :) len som sa nad tebou pousmiala :)

čo sa týka teba Lopaták, oháňať sa komplexom menejcenosti dokáže len "trošku" zakomplexovaný v tomto prípade TY :))
"Koňa privedieť k vode, ale piť ho nedonútiš!"
Ty nechápeš, čo sa ti tu snažili vysvetliť, a trošku ti poradiť, ale to nevadí, to bude dobréé :)), a ešte niečo, prosím ťa nechaj tú "neschopnú ženskú" vraj:) čo máš pri sebe :) prosíím ťa :)) ONA MA NA LEPšIEHO :) to mi ver:)

ika211

Agnes prepac, ale nikde v Lopatakovych prispevkoch som sa nedocitala o takto sformulovanych vetach, ako to uvadzas ty.Ano, pisal o nepovysavanych rohoch i o nechutnom obede, ale nie, ze to robi pravidelne, len to uviedol ako priklad, ze na tom sa napriklad nastvala...Aj Bibliu si ludia vysvetluju tisicorakym sposobom, teda sa necudujem, ze kazdy Lopataka pochopil inac.Ja z neho nemam pocit, ze na zenu len utocil.A kto povedal, ze doma aj on nevysava, ze nikdy nic neuvaril...mas klapky na ociach a nechces vidiet nic na pravo nic na lavo ty pozeras jak ten kon len rovno a neprijimes iny nazor ako je tvoj, cize zbytocne sa je s tebou hadat.

Agnes999

ika211: ja vobec nemam pocit ze by sa lopatak snazil. Mozno sa snazi akurat s kamaratmi ju ohovarat, to tu pisal. Boli mu tu poskytnute rozne rady, ale on nema zaujem. On nechce aby jeho zena bola stastna. Nepomoze jej s domacimi pracami, len ju bude buzerovat a kritzovat. A potom je este ta najhorsia, lebo ked jej povie: "povysavaj tie rohy poriadne!" ona tam nebezi s umevom na tvari a nepovysava to. Hovori sa, ze nikdy druheho nezmenis, mozes zmenit len sam seba. A ak dokazes zmenit sam seba, mozes zmenit aj druhych. On nechape, ze keby sa k nej spraval s respektom a miesto kritizovania jej doma pomahal, zeby sa zmenila aj ona. Zeby to po case zas zacala byt ta mila a vesela zena ktoru spoznal. Ako ju chces inak zmenit? Tym, ze po nej budes kazdy den vrieskat: "zasa si nedobre umyla riad, vsetko je to mastne, mazaj to umyt znova! Jak to vysavas? Este tu je spina! Nie si schopna jednu vec spravit poriadne? Co si to zas navarila? Neda sa to jest! Tak bavili sme sa o tebe s mojimi kamosmi a vsetci sa zhodli na tom, ze ty si nejaka vadna! A nikdy sa neusmievas!" No vela zdaru pri prerabani lopatakovej zeny! Ja uz tu nemienim prispievat, aj tak furt pisem len to iste a nikam to nevedie. Lopatak si neda poradit, jeho zaujem je svoju zenu len ponizovat. Snad skoro dostane rozum a opusti ho.

ika211

Nikto z nas tu osobne nepozna ani Lopataka, ani Lopatakovu xixi, cize musime hodnotit ich vzat nezaujato, snazit sa vcitit donho i do nej, nechapem, ako tu niektore zeny mozu vynasat nad Lopatakom ortiel smrti, vy ste jeho zenu niekedy videli, vy viete posudit, ci ta osoba nie je fakt taka, ako on tvrdi? Fora su o nazoroch, nikto tu nikoho osobne nepozna, cize nikto tu nemoze nikoho odsudzovat a posudzovat.A ak sem pride par ludi, ktori su frustrovani zo zivota a potrebuju sa tu hadat a ponizovat druhych, tak potom toto forum nema zmysel.Lopataka jeho problem trapi, inak by sem ani nenapisal a nesiel by ani za psychologom.Chce ho teda riesit a nikde nenapisal, ze neprijima rady, ktore by ho naviedli na spravnu cesty pochopenia jeho zeny.Ale jasne, ze ho nastvalo, ako ste sa tu poniektori donho obuli, prekrucate jeho slova a chytate sa slovicok.Mnohi vobec nepochopili, o co mu ide.On zenu neodcudzuje, len ho jej povaha odradza,a nechce dojst az do fazy zhnusenia,kedy uz s nou nebude ani schopny komunikovat.Lenze to , bez jej pricinenia nepojde.Aj ona musi pochopit, kde robi chybu, lebo Lopatak sa moze vsemozne snazit, ked z jej strany snaha nebude, aj tak to bude na figu.A toto je problem viacerych vztahov, ak toto citaju aj ini, co maju podobne problemy, mozno im to pomoze osvetlit ich situaciu, o tomto je forum, ze si na priklade inych uvedomujeme vlastne nedostatky.Nikdy tak nevidime chyby, ako na inych, neraz sa mozno spravame rovnako, ako histericka suseda, ale na sebe to nevidime, len na nej a cudujeme sa jej muzovi, ako to s nou vydrzi a pritom nas muz by mohol dostat rovnaky metal za trpezlivost s nami.

LopatakJou

Agnes999, ebi77777, nirv a im podobné. Vy by ste chceli aby vás každý len obdivoval, lichotil a vychvaľoval aaale nedajbože menšia kritika..to je katastrofa že ? Myslím si že doma to nemáte také ružové ako tu opisujete a tu len snívate alebo si vybíjate komplex menejcennosti.

Nechápem čo je zlé na tom keď napríklad občas skritizujem jedlo, ved to myslím v dobrom. Je mladá a variť ešte nevie dobre a neustálim vychvaľovaním sa to určite ani nenaučí.

A s akou pravdou von?? nechápem čo tu riešite. Ja som len napísal pár základných vecí ktoré mi vadia na jej správaní a chcel som pár rad ako sa s tým vyrovnať. To vy ste tu zdramatizovali a zveličovali. že jak ju ja nenávidím a ohováram ju a podobné somariny, ktoré nechápem kde ste zobrali. Ja si moju partnerku vážim a ľúbim ju ale tá jej nálada sa čoraz zhoršovala tak som to chcel riešiť.

XXS ďakujem za odpoveď aj keď ma moc nepotešila :) ale dúfam že sa to teda zmení