Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Aka je vasa hygiena zubov a aku mate kazivost?

Príspevok v téme: Aka je vasa hygiena zubov a aku mate kazivost?
kukurica9999

zdravim vas vsetkych. robim si taky mensi prieskum pre vlastnu potrebu. som mlada a mam dost velku kazivost zubov, stale mam nejaky problem k zubarovi chodim ako na klavir. neustale je nejaky problem kaz, korenova vypln, bolest zubov... cely cas ako k nemu chodim ma presviedca ze mam zlu hygienu zubov a za problemy si mozem sama (ale zaujimave je ze ked mi robi prehliadku alebo osetrenie tak nenajde na zoboch najmensi povlak, ktorym by mi to dokazal). ja si nemyslim ze mam zlu hygienu lebo si umyvam zuby rano a vecer. Do teraz to bolo ze som si umyvala klasickou pastou ( asi 3 minuty cca). posledny pol rok robim ze si umyvam rano vecer+ vecer si vycistim medzizubnou kefkou a vyplachnem vodou. techniku mam dobru lebo ma to ucila dentalna hygienicka. Stale mam kazivost a dalsiu korenovu vypln za sebou...ja si vsak myslim ze za to mozu geny a nie hygiena, pretoze poznam ludi ktory si neumyvaju vobec zuby a maju 1 blombu
moja otazka znie: kolko x si cistite zuby, ci pouzivate aj doplnky (medzizubne kefky,ustne vody a podobne) a aku velku mate kazivost.
tymto si chcem overit ci za moje problemy naoaj moze moja hygiena alebo su za tym zle geny.
Dakujem vam vsetkym.

Sheena353

Ja som si 23 rokov cistila zuby 2 krat denne vacsinou, ske zae moc som sa s tym neparala,medzizubnu kefku nebudela, ustnu vodu nie, pastu aka prisla. Nemala som ani jeden kaz, ziadne problemy len sa mi prerezali vsetky osmicky a to nakrivo a velke a s dlhymi korenmi a cele sa mi to zapalovalo. Zmenila som zubala a zacala s poriadnou hygienou. Vsetko rovnake.
V 23 rokoch som zacala mat tazke problemy s travenim, aj som vracala dost. Odvtedy sa mi zuby demineralizovali, za rok mi pribudli 3 plomby, osmicky uz su 2 vonku a 2 dve uz su pokazene a len cakaju kedy pojdu von. Najhorsie su dasna- zacinajuca parodontoza, odhalene krcky, citlive zuby, krvacavost zapaly, prosto hroza. Pouzivam vsetky dostupne doplnky na cistenie- specialne kefky, single kefka, medzizubna kefka, mineralizacne zele, pasta proti paradontoze, na dentalnej hygiene som kazde 4-5 mesicov, dezinfikuju mi dasna a aj tak to neprestava. Rozpada sa mi sklovina, odumieraju mi dva predne zuby, robia sa mi kazy.
Momentalne som tehotna a nechcem vediet co mi z tych zubov ostane, ale vela urcite nie. Sam zubar je bezradny, nevie co s tym a je to znamy takze mu verim ze ma neklame.
U mna jednoznacne ten zlom boli traviace problemy. Vraj to ma priamu suvislost a verim, ze ak sa ti raz poskodi napriklad sklovina tak uz si prosto v keli...

RNG

Slovensko tvori obyvatelstvo a rozlohou len 0.1% zo sveta, takze hladat tam vsetko najkvalitnejsie a cenove prijatelne je znacne naivne.
Dnes ale nie je ziadny problem objednavat z akejkolvek casti sveta cez internet, na doplnky je hlavne velmi bohate USA, odkial mnozstvo ludi zo Slovenska dnes osobne objednava.Zopar typov na e-shopy najdes cez Google.sk pod rng, nazory. Najcastejsie objednavaju z Iherb.com ktory ma dobry vyber od roznych vyropbcov a najlacnejsie postovne na Slovensko momentalne.Dokonca aj kupon na zlavu pre prvonakupcov.

fibernet1

RNG, to je zaujimave. Prosim ta nevies o nejakej dobrej znacke takychto probiotik dostupnych priamo na Slovensku? Napriklad v nejakom slovenskom eshope?

RNG

Ani najlepsia hygiena zubov ti nemoze odstranit vsetky skodlive mikroby v ustach a kompletne vsetky materialy, z ktorych ziju.
Preto lepsi pristup proti kazeniu zubov je brat pravidelne ustne probiotika/oral probiotics, ktore vytlacia skodlive kultury a tak ochrania zuby proti ich kazeniu.

repka

To tie sumy inac co davas je este nic... Ja som si uz dokonca aj dva zuby vylomila... Jeden stvrty predny! a museli von... Takze hopsa implantaty ktore stoja uz okolo 1000:(

repka

Ja si umyvam minimalne dvakrat denne.. Niekedy aj 4krat... Medzizubna kefka,listerin a mam tiez take kazive zuby.. A nejem skoro vobec sladke :)))

zubčekova

je veľmi zle ak mam 20 rokov a zablombovane už 7 zubov ????
O zuby sa staram ako blazniva, naozaj nechápen v čom je problém.. žeby v mede ????

kukurica9999

rusalka: hygienu mam spravnu lebo chodim pravidelne k dent. hygienicke ktora ma o tom pred x rokmi poucila a kazdy rok ked som u nej jej ukazujem moju techniku a hovori ze je spravna...cize v umyvani zubov to nebude

rusalka1987

privela kazov je podozrive aj malo respektive ziadny kaz je tiez podozrive. niekomu sa zuby nekazia aj ked si ich neumyva, avsak hrozi paradontoza (ludia väcsinou pridu o uplne zdrave zuby)
Kukurica, tak popros zubara nech ti ukaze ako spravne cistit zuby :-)
je pravda ze ak kaz sa poriadne nevycisti a zub sa zaplombuje, pod plombou sa kazi dalej a preto potom liecenie kanalikov, korenova vypln a pod. Hm, a mozno ti len opravuje tie zuby co ti plombovali zubarky prednim. je mala pravdepodobnost, ze ak sa o zuby staras, tak ako pises, aby sa kaz zo dna na den dostal az do korena...
ja sa snazim umyvat 2x denne niekedy sa mi podari raz a inokedy ani raz, medzizubne kefky nepouzivam, nit len obcas....nejake plomby mam ale to este od zakladnej skoly, cca nejakych 20 rokov to uz bude.
ked sa niet naco vyhovorit tak aspon na geny..
zuby netreba umyvat ale musia byt ciste :-)najdolezitejsie je odstranit povlak, lebo on narusa sklovinu a tak vznika kaz.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Aka je vasa hygiena zubov a aku mate kazivost? - Fórum - ZDRAVIE.sk