Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Len hádka alebo koniec?

Príspevok v téme: Len hádka alebo koniec?
Mano123

Dobrý deň. Často chodím na toto fórum keď potrebujem v niečom poradiť ale toto je prvý krát čo píšem.

Mám 23 rokov a mám/mal som priateľku čo má 31 rokov. Od kedy smne spolu, čo je 9 mesiacov tak bývame spolu. Posledné dva mesiace sme sa začali stále častejšie hádať ale s tým, že keď sme sa kôli niečomu pohádali, väčšinou to bolo kôli maličkostiam, no vždy sa to obrátilo na mňa, aj keď ja som nebol príčinou hádky ale chybu urobila ona. Len ja som ten typ že som sa s nou snažil udobriť tým že som za nou prišiel, pohladkal ju, povedal jej niečo pekné atd... Niekedy sa aj celý víkend so mnou nebavila ale ja som to už nevedel vydržať tak som sa snažil o udobrenie "aby už bolo dobre"...

Pred asi 5 dňami sme sa dostali do zaujímavej hádky (kôli blbosti ako vždy)... Už ani neviem presne o čo išlo ale samozrejme ona mi chcela spraviť naschvál a začala doliezať za chlapmi v podniku v ktorom sme boli a sadla si k nim a tvarila sa že som vzduch. Tak som sa zobral a odyšiel som preč. Potom som jej volal asi o hodinu asi 5 krát (samozrejme zas ja som to chcel dať do poriadku všetko) ale nedvíhala mi. Keď som prišiel naspäť do spomínaného podniku tak tam stále sedela pri stole s 3 chlapmi ale že by si ma všimla tak to nie. Mobil mala na stole, musela vidieť že jej volám. Tak som sa zas zobral preč sklamaný. Potom som jej volal lebo mala kľúče od bytu ale stále nedvíhala. Nevedel som čo mám robiť tak mi neostávalo nič iné (bola hlboká noc) ako ísť spať ku rodičom. Odvtedy sa mi vôbec neozvala a ako ju poznám tak zas čaká že za nou doleziem a ja to všetko spravím, ona zo seba spraví obet a ja sa zas ponížim. Odvtedy prešlo 5 dní, neozvala sa, ani ja jej... Nechcem byť zas ten čo sa snaží na niekoho úkor.

Mám u nej veci do práce po ktoré si musím dnes pezpodmienečne ísť a rozmýšľam či jej navrhnúť či sa chce o tom porozprávať, alebo len si zobrať veci a byť pasívny tak ako ona alebo sa jej mám ospravedlniť (aj keď som nič zlé neurobil) aby sme sa udobrili. Nechcem byť zas ten čo nespravil nič zlé a jediný sa snaží o udobrenie...

Poradte mi prosím, každá skúsenosť s niečim podobným je vítaná. Čo mám robiť? Vopred Ďakujem!!!

Mano123

Ona vždy vedela na všetko v čom spravila ona chybu povedať taký argument, že ona za nič nemôže alebo že nebolo iné východisko a že urobila všetko dobre. Všetko čo jej nevyšlo a čo urobila zle prevrátila tak že ona je obeť a za nič nemôže. Sám som nechápal ako to dokáže všetko tak dokonale vyargumentovať a vykorčuľovať z každej problémovej situácie.

Mano123

Len pre informovanosť :)

Muž s ktorým má dieťa sedí v base a má doživotie, ešte ju ani nevidel. Malá (10) si myslí že jej otec je niekto úplne iný, a toď má byť bývalý muž mojej bývalej priateľky. Ona je totiž rafinovaná a mala to premyslené, lebo vedela že keď sa vidá, tak dostane od rodičov byt. A potom sa už len stačilo po 4 mesiacoch rozviesť a mala vlastný byt.

(vôbec sa jej nechcem zastávať ale) To že bývala do večera v práci som jej nezazlieval, lebo zarábala celkom dobre a teraz je taká doba že málokto na Slovensku zarobí viac ako je bežný štandard čo je tu v meste kde bývam medzi 400 a 500 euro. Aj keď je pravda že keď sme začínali spolu tak chodila do práce vždy neskôr a prichádzala vždy skôr, ale to už je teraz jedno :)

A to že som jej strážil dieťa, upratoval, pral, vždy odviezol a doviezol z roboty, boli pokusy aj variť, to som bral ako samozrejmosť pre niekoho koho ľúbim.

Vždy som vedel že je zákerná, ale nikdy som neveril že by vedela byť taká aj ku mne. Ona sa vždy správala ku všetkým ľudom ako keby bola niečo viac za to že dobre zarába, má byt, auto, (mladého priateľa),... A nikdy si nedávala servítku pred ústa.

Ako vravím, vedel som aj o jej minulosti ale absolutne som si nemyslel že by mohla byť taká aj ku mne. A to že ona prilezie za mnou, o to sa nebojím, lebo to by bolo pod jej "vznešenú" úroveť a tak by sa nikdy neznížila...

ambrozia

To vieš, že to prejde. Obnov kontakty s priateľmi, bav sa, užívaj si život. Aj keď teraz je ti smutno, chýba ti, ale naozaj časom bude zasa dobre.

ksl

To že ťa manipulovala je jasné aj z toho čo si opísal. Prepáč, ale čo je to za zodpovednú osobu, ktorá ma v 31 dieťa bez vzťahu k biologickému otcovi dieťaťa, ešte si zavesí psa a pritom býva dlhšie v práci? Si bol dobrá au-pair a aj upratovačka v jednom? Zrejme asi nebudeš zlý ani v posteli, keď si ťa nechala doma.... A ešte dokázala v tebe vyvolať pocit vďačnosti, nakoľko ti pomáhala? A potrat? To akože je také super, spraviť si dieťa? S niekým, čo v sebe nemá ani trochu slušnosti, aby toho druhého netýral tak prízemným spôsobom, ako sa lepiť po druhých??? Na to sa priprav, že dolezie za tebou a bude ti vyplakávať na pleci, ako si bol pre ňu celý svet a ako jej skratovo preskočilo... Hneď ako si uvedomí, že jej nemá kto postrážiť dieťa, alebo upratať byt, alebo pohladkať v noci... Ver mi, keď budeš mať ty 31 budeš vidieť svet inými očami a ešte len vtedy pochopíš, ako s tebou vysierala! Alebo to plne pochopíš hneď, ako stretneš niekoho,kto ti bude rovnakým dielom opätovať tvoju lásku späť, vtedy tiež jasne uvidíš o koľko ťa ona obrala... A súhlasím so všetkými čo sem napísali, že sa máš na ňu vykašľať. Je to pre tvoje dobro.

Mano123

Ešte raz ďakujem ľudia :)

To že so mnou manipuluje mi hovorilo veľa ľudí z môjho okolia ale ja som si to nevšímal, v resp. nechcel som si to pripustiť. Vždy bolo po nej, vždy sme šli niekam len keď ona chcela a kam ona chcela, robili sme čo chcela ona, ale ona sa vôbec nevedela prispôsobiť. Teraz si vlastne uvedomujem že som uplne prerušil kontakty s priateľmi a s vonkajším svetom lebo všetci moji priateľia boli pre ňu len neschopná háveď ktorá nič nedosiahla a ani nedosiahne atď...

Dosť zle to znášam, chýba mi, cítim sa sám, ale to hádam raz prejde.

orol

Ženy vravia, že to majú ťažké s chlapmi a chlapi zas vravia, že to majú ťažké so ženami. Tak kde je vlastne pravda ?? :-o))

rene1337

Vsetci vieme ze to s tymi zenami mame tazke :) uvedom si ze si chlap a musis mat svoju hrdost aj ked je starsia aj ked ma taketo "maniere" jednoducho nemozes ustupit musis jej dat na javo ze ju mas rad kazda zena chce pozornost no toto co tu ty pises je uz z jej strany na tvoju stranu utlacajuce a ponizujuce ze s teba robi takeho ocasa :) musi byt po nej a mysli si ze budes akoze ziarlit a robit poskoka co si pani tvoja pani povie atd to su take chujoviny sprava sa ako male decko. Si proste chlap tak to ries milovat niekoho je jedna vec ale znasat taketo situacie dalsia je to vsetko v komunikaci.

ambrozia

Ja si myslím, že na veku nezáleží, ale na správaní áno. 31 ročná žena, ktorá ťa má údajne ľúbiť, sa takto určite nespráva. Ty si na ňu veľmi naviazaný, ty ju ľúbiš, ale ona teba nie. No a že ti pomohla? Zato nemusí z teba robiť blbca.

JahO_Odka

Mano, prajem veľa sily a veľa pevných nervov :) Len sa k nej už nevracaj, máš na viac. Táto by ťa len manipulovala a zneužívala. Vyslovene sa tým bavila.
Možno ti teraz bude chvíľku ľúto, ale keď sa po čase pozrieš späť, tak budeš rád, že si s ňou neskončil :)
Že sa pripitá váľa po bare, že koketuje v tvojej prítomnosti s kdekým a pod., no tak to sa v žiadnom vzťahu nerobí. A ešte sa hrať na urazenú :D Ach, ci pána, prajem jej raz pád na hubu. Nie takto z mužmi mávať.
Ty sa hlavne drž. Podľa toho čo čítam, si jeden z mála taktných, citlivých a slušných chlapov. Fakt klobúk dole :)

orol

Vážna kríza nie, občasné výmeny názorov áno, ale nikdy nie formou zlomyselnosti ( ponižovania, nadávok, fyzického a psychického násilia atď ). P.s- to vieš, všade zaprší a nemôže byť stále len pekne :-o))

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Len hádka alebo koniec? - Fórum - ZDRAVIE.sk