Moja matka je urazená

Maoam

biela macka, este nieco, ja som v zivote nedostala pracu 'cez znamost' ci tlacenku, NIKDY a ani v zahranici nie

takze si viac ver........a nedaj sa odradit neuspechmi, na nich predsa takisto rastieme a najmä silnieme....

dva kroky vpred, jeden vzad....taky je zivot

Maoam

0vecka ma pravdu a radi ti dobre, musis urobit za svojou minulostou pomyselnu hrubu ciaru a kracat vpred a neobzerat sa dozadu....

Pohla si sa vyrazne vpred v otazke vztahovej - po rokoch mas po svojom boku fajn chlapa, to je obrovsky krok vpred. A rovnako musis postupovat aj v ostatnych oblastiach svojho zivota.

A ak su veci, ktore sama nedokazes zvladnut - na to je tu uz spominana profesionalna pomoc.

Ale fakt privela energie stracas obzeranim sa vzad, namiesto toho, aby si ju vlozila do pritomnosti a kracala vpred a potom ti chyba - aj napr. na tu asertivitu..

Musis sa zmobilizovat a energiu, ktoru mas k dispozicii vrazat do veci, ktore maju zmysel.

0vecka

a tiez energiu zo zavisti venuj skor do toho aby si sa dostala dalej... tiez take reci ze praca sa da zohnat len po znamosti si nechaj pre niekeoho ineho lebo 80% ludi ma znamosti ze?

0vecka

no ja mam pre macku este jednu radu... zabudni na krivdy z minulosti. si myslis ze mna nikdy nikto neodrbal o prachy? alebo ze ma nikdy na nic nezneuzil (nie sexualne som zneuzity nebol) . je to uplne normalne a krivdy z minulych vztahov tu ma tiez kazdy...

ale nezi uz v minulosti... pozeraj sa dopredu...

si pozri co pises kazdy piaty prispevok je o tom ako ta nejaky byvaly vyuzil hento ti urobil alebo tamto... no a co? ja by som tiez mohol o zenskych napisat knihu ake su to svine ale tym ublizujes len sama sebe...

Maoam

biela macka, toto je vysoko individualna zalezitost, je to tvoj zivot, do toho ti nik nema pravo kecat, akurat ti dat tip, pripadne napisat, co by robil na tvojom mieste

byt tebou a mat tvoj vek, tak radsej ostanem bezdetna a budem si hladat slusnu pracu a zaistila si aku-taku buducnost

nevzdavaj to, hladaj dalej

co sa tyka toho ostatneho, to je otazka asertivity a zvladnutia osobnych problemov - tam by ti vedel pomohot jedine vyborny psycholog + ty by si musela takisto na sebe zamakat, takze kooperacia

biela mačka

a ešte do tretice - kedysi som robila recepčnú - jeden kolega zabudol rezervovať izbu a nič z toho nemal...ja som 16 ročnému chalanovi odmietla predať cigarety a šéfka si ma podala....a ja za všetko môžem?!

biela mačka

a čo sa týka toho kolegu - keď som to spomenula šéfovi, on povedal, že pri telefonovaní by sa hudba počúvať nemala, ale aspoň potichu - no a ten kolega potom neskôr mi povedal, že šéf tu aj tak väčšinou nebýva, tak hudbu počúvať budem.... mala som ho zabiť?
inak predo mnou sa vystriedalo dosť telefonistiek - neviem, či len plat bol na príčine...

biela mačka

lenže moja, ja aj napríklad na toho ex kolegu som zvýšila hlas, keď si odmietal dať tichšie hudbu, ale on bol tak drzý, že mi to nepomohlo...a niekedy naozaj stretnem človeka, s ktorým sa nedá, buď je agresívnejší ako ja - a po hube dostať nechcem,- alebo je drzý a vôbec ma nepočúva...tak čo s takým??? a naozaj ja veľa robím pre to, aby som sa v Rakúsku zamestnala a vadí mi, že ma niekto obviňuje..a ešte k ex - jeho som sa BÁLA, preto som na neho nekričala, veď aj sám raz zo "žartu" povedal - budeš týraná žena. Teraz by som mu ja dala po papuli za také reči. Lenže on bol taká sviňa, že ma ešte by udal...A ja taká krava obrovská som mu zaplatila Chorvátsko - stálo ma to 6000 korún za neho Inak čo sa týka otehotnenia, radšej budem bezdetná - kto ma zamestná s malým dieťaťom po 40ke?

Maoam

a este nieco: kym si este robila byvalu pracu, nariekala si, ze nemas kvoli nej kedy behat po lekaroch a riesit veci ohladne umeleho oplodnenia a ostatnych zdr. problemov - teraz si podala vypoved - tak vyuzi ten cas konecne na to, na co si ho predtym nemala

musis sa rozhodnut co chces, dieta, pracu, oboje? mas 39r, ale spravas sa ako v puberte

minimalne psychologicku pomoc by si mala vyuzit, lebo tvoje stavy su pre teba nezvladnutelne a pre tvoje okolie duplom

a predtym, nez ma za to dourazas a riadne mi vynadas - je to dobre mienena rada pre tvoj vlastny prospech a stastnejsiu buducnost