Doplnok Iberogast

Príspevok v téme: Doplnok Iberogast
PeterRog

Dobry den,
chcel by som sa spytat co si myslite a ze ci uz niekto pouzival doplnok Iberogast a ci je to ucinne.

Trpim funkcnou dyspepsiou tj. stale citim plynnatost a prelievanie v bruchu a ako keby tlak na zaludku, ktory je obcas silnejsi obcas slabsi obcas vobec.
Simetikonove lieky nepomahaju vobec alebo len velmi malo tak hladam nejake doplnky ktore by ma zbavili zbavili tlaku v zaludku v bruchu.
Netrpim ziadnou organickou poruchou (mam za sebou plno testou-kolono,gastro atd.).
Po najedeni sa zvyknut priznaky zlepsovat ale po hodinke dvoch uz citim prelievanie vody v bruchu, tlak a podobne.

Co vy na to? Je iberogast na to dobry alebo su lepsie doplnky na moj problem?

lianz

pekny den chcem sa spytat ci je tento doplnok dostupny bezne v lekarni, ked ho ponukaju aj niektore slovenske lekarne tak by mal byt dostupny alebo nie je?

RNG

Kvasenie v bruchu a hnitie je pre nedostatok zaludocnych kyselin. na to ti nepomozu ziadne vysetrovania okrem doplnenia kyselin.
Iberogast je vytazok z roznych bylin, ktore trosku zmiernia dyspepsiu, pozri na
en.wikipedia.org
Cl;anok
ale tvrdi, ze to znizuje vylucovanie kyselin, pravda je naopak, rozne trpke a horke byliny podporuju vylucovanie kyselin a tym zlepsuju travenie.Ine su antimikrobialne a preto nedovolia kvasenie a hnitie v zaludku.
Mnohe su zname ako digestiva, tj pomocky na travenie.

Degasin je meno pre simethicon, ktory jedine co robi je znizuje povrchove pnutie a preto dovoli lahsiemu unikaniu plynov z criev.

gast

a da sa vobec zohnat iberogast na slovensku? lebo ja som ho tiez zhanala tak 2 roky dozadu a v lekarni nechapali ze co si to pytam, vobec ten nazov ani nepoznali, a skusal si na tu plynatost degasin ten je vraj dobry