Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Depresia - nezáujem o život

Príspevok v téme: Depresia - nezáujem o život
Shinody33

Čaute,

už dlhší čas trpím podľa všetkého depresiou. Bol som párkrát u psychiatra a predpísal mi lieky. Zo začiatku sa to čiastočne zlepšilo, ale posledné mesiace to ide so mnou riadne dole kopcom.
Opäť prestávam jesť, ťažko sa mi spí, stačí mi maličkosť a už sa mi v hlave spustí príval negatívnych myšlienok, ktoré nejde zastaviť.
Neviem, či to môžem nazvať pokusom o samovraždu, ale jedného dňa som to proste už nevydržal a zožral všetky lieky, ktoré som mal, už som to chcel ukončiť. Uchýlil som sa k sebapoškodzovaniu, avšak nikdy som si nerezal zápästie, mal som strach, ale aj tak to hnusne vyzerá po oboch rukách.
Snažím sa na to nemyslieť, nejak zabaviť svoju myseľ, aby som nemyslel na hlúposti, ale nedá sa to. Mám tušenie, že si opäť niečo vyvediem, ale v tomto momente mi je to jedno.
Všetko sa začalo, keď som sa zaľúbil do kolegyne a ona do mňa nie. Všetko sa vtedy rozsypalo. Veľmi ťažko sa mi takto pracuje a ona neskutočne ovplyvňuje moju náladu. Rozmýšľal som aj nad výpoveďou, ale to nie je len tak, v dnešnej dobe zmeniť prácu a myslím si, že aj tak by som tie problémy nevyriešil.
Strašne ma to trápi, že nemám priateľku a nechápem prečo. Mám prácu, nežijem s rodičmi, starám sa sám o seba a proste nič. A to je proste všade, absolútny nezáujem o všetko. Nič ma vôbec nezaujíma, neviem na koho sa mám obrátiť, s kým sa porozprávať. Proste neviem, čo mám robiť, som úplne stratený.
Mám nové tabletky na spanie, dva balíčky a keď sa to v najbližšom čase nezmení, tak si ich zoberiem a budem dúfať, že sa už nikdy nepreberiem ...

blkes

Kedysi dávno som sa aj ja cítila nanič a už ma to nebavilo, ale povedala som si, že 9 mesiacov trvá, kým sa človek narodí, tak ja skúsim tých 9 mesiacov nejak prežiť a potom sa uvidí. A ja som ich fakt prežila a vtedy som si povedala, že môžem okašlať kto čo odo mňa chce a očakáva, kúpila som si letenku do UK, našla si job, a bola som OK. Od toho času už prešla dlhá doba, som v pohode, zmenila som sa, robím čo chcem, večer sa učím rozoznávať súhvezdia :D, pijem martini a len tak si žijem. Uvedom si, že "nemôže pršať navždy".

boglárka

Shinody33, bola som už v takej situácii ako si ty, pomohli mi lieky. Je pravda, že je to beh na dlšiu trať, ale musíš to vydržať. Nájdi si niečo, prečo sa Ti oplatí žiť . Skús cez internet sa s niekým zoznámiť a možno , že sa pominie všetko negatívne okolo Teba.

anjelik*

Shinody, skús sa zamyslieť a odpovedz mi na toto. Prečo ti ľudia na tomto fóre odpovedajú a prečo ti radia? Aké majú na to dôvody? A skús ma neodpinkať tým, že je ti to jedno a že nevieš. Trošku si ten mozog ponamáhaj. :o)

Shinody33

Už nechcem pomôcť, rezignoval som na všetko. Momentálne rozmýšľam nad takými šialenými vecami ako sú, že ako chcem, aby našli moje telo, či si chcem podrezať žily vo vani, keď vo vani, či chcem byť oblečený. Proste úplne na hlavu postavené veci :(
Už neverím, že sa mi dá pomôcť, som unavený zo života a všetko, čo sa deje v živote ma len bolí. Nedokážem sa už ani v práci sústrediť, prichádzam stále medzi poslednými a odchádzam medzi prvými, pretože sa nechcem v práci s nikým baviť a chcem byť sám. Už nebudem v tejto práci pokračovať, od septembra som tam skončil. Rozmýšľam, či si hľadať nejakú novú prácu, ale nechce sa mi. Nevidím v tom žiadny zmysel. Mám dosť bolesti, ktorú musím každý deň prežívať. Som unavený, strašne unavený a chcem už spať . . .

orionka

shinody33,hltat tabletky nema zmysel ani nic podobne...myslim,ze viem a hlavne chcem ti pomoct,pred rokmi som tazko ochorela a myslela si,ze zomriem,bola len mala sanca na prezitie,trapila som a zbytocne,dostala som sa z toho sama,dnes si uzivam zivot ako sa len da,som stastna,vsetko zle je na nieco dobre,uz bude len lepsie,musis tomu verit,alebo aspon chciet tomu verit,mas minimalne jedneho spojenca-mna a ked ma lepsie spoznas,tak pochopis o com ti teraz pisem,tak uz len zo zvedavosti,daj na seba kontakt,ak naozaj chces pomoct...

Mimulus

Shinody33 - ak si ešte stále na tomto svete, ak dýchaš tento vzduch a píšeš na toto fórum tak stále v niečo veríš a máš nádej. Veď ak by to tak nebolo tak si mohol namiesto zjedenia neúčinných tabletiek skočiť z okna. Aj ja mám za sebou pár pokusov a posledný mi to potvrdil. Vždy som sa rozhodol napriek pokusu predsa len ešte ostať na tomto svete - ešte stále som našiel nejaký ten dôvod prečo tu ostať. A presne ten si našiel ty, keď si pojedol lieky na spanie. Chyba bola len v tom, že si ešte nechcel umrieť a ešte stále existuje niečo prečo si tu.

Shinody33

Vďaka za vysvetlenie, niečo na tom bude, keďže je mi nejak na zvracanie, by som povedal, ale 24 hodín som nič nejedol, čiže podľa mňa k tomu nedôjde.
Ja sa snažím brať všetky rady k srdcu, i keď to tak niekedy nevyzerá, ale bohužiaľ niekedy si neviem pomôcť a spravím niečo "zlé". Už x-krát som si vravel, že to bude dobré, ale nikdy tomu neverím.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Depresia - nezáujem o život - Fórum - ZDRAVIE.sk