Neurochirurgia ÚVN Ružomberok (operácie O-ramenom (O-arm)

Príspevok v téme: Neurochirurgia ÚVN Ružomberok (operácie O-ramenom (O-arm)
Hakiram

Zdravím všetkých, bola by som rada, keby sa mi ozval niekto,kto je po operácii driekovej chrbtice (L3-L5 plus šróby) v Ružomberku? Ak bol operovaný novým 3D prístrojom - tzv. O-rameno...
Samozrejme, že ma zaujímajú skúsenosti ľudí, ktorí v tejto nemocnici absolvovali operáciu chrbtice aj klasickým spôsobom ...

Vďaka za všetky informácie ... :-)

Magvasi

Bol som na neurochirurgii asi pred pol rokom. Starostlivost bola velmi dobra a ich stanovisko bolo, ze sa mam zastavit kedykolvek ked sa stav co I len trochu zhorsi. Ale bol som bol velmi sklamany, ked som prisiel podla ich pokynov a zbavili sa ma. Cesta do RK ma nieco stala a aj napriek tomu som nedostal po dlhom cakani ani peciatku, ze som vynechal hodiny v praci. Doteraz som bol s UVN velmi spokojny ale pokazili si u mna mienku.

Palo M

Tibor M, chcel by som sa opytat ako dlho ste cakali od rozhodnutia konzilia na termin operacie. Samozrejme aj ostatni,ktori ste boli operovany v RK mozte napisat, budem povdacny. Dakujem

Tibor R

Zdravím všetkých absolvoval som operáciu O-ramenom tzv. 3D operáciu krčnej a súčasne aj driekovej chrbtice všetko prebehlo v poriadku velké podakovanie patrí MUDr.prímarovi Durnému a celému kolektívu a personálu .Rezy sú minimálne a po 24 hodinách som vstal na vlastných nohách vrelo odporučáme Neurochirurgia ÚVN Ružomberok SUPER !!!!!!najlepší!!!!!!! na SLOVENSKU .

debbie713

Dobry den mooooooc prosim o zaslanie cvikov po operacii z Ruzomberka. Bola som operovana v BA a tam mi nic nedali L5/S1 ciastocne odstranenie zlomeneho kusu platnicky. Dakujem ak ma niekto tie cviky prosim poslat na mail: debbie.hali713@gmail.com

Viktoria 3

ahojte vsetci. Chcem sa spytat, ci ste si lekara na operaciu nejako vyberali sami, alebo vam bol rovno prideleny ten, ktory mal s vami trebars konzultaciu? Dik

babylon

ahoj Viktoria 3.ospravedlňujem sa za dlhé mlčanie,ale 24.9. som bola na op.C5/6-výmena platničky za mobilný implantát-tiež v RK- už nemusím nosiť Shancov golier -len podľa mojej potreby.Op.svoj účel splnila-ruky mi netŕpnu,-bolesti minimálne /pooperačné/.čo sa týka op.pred dvoma rokmiL4/5 fix.so šrobami?Určite mám obmedzenia v predklone.Veci si dvíham z podrepu,príp.cez lastovičku,dlho nesedím,dobre mi robí chôdza-častejšia zmena polohy-bicyklovanie po pol roku od op.,ročnú vnučku som mohla držať na rukách/ako mi to dovolilo tŕpnutie ruk/,

Viktoria 3

babylon, rada by som sa spýtala ako sa teraz máš. Bolesti už nie sú? A aká je terajšia hybnosť po takejto operácií. Mne tiež v RK navrhujú L4/L5 spevniť šrúbami, no platničku mám ešte celú, len vysunutú. Bojím sa tej obmedzeniu ohýbania v operovanej časti. Aké to je?

babylon

Ahojte ,moje skúsenosti s RK su vinikajúce.V 2011 v okt.som bola op.-PLIF L4/L5-/výmena platničky a fixacia stavcov šrobami.Neodporúčam dlho odkladať op.ak tunajši odborníci ju doporučia.Ak tlačí na nerv-ten postupne odumierá a potom sú tie parézy.Mŕtve už nikto neoživí -ani ten najnaj operáter,ale bolesti áno.

mdjmd

PROSIM VAS neviete mi niekto povedat ako prebieha prva kontrola po opercii platnicky, ci sa robi ct, mr alebo rtg , nemam ziaden srob len mi tu vytlacenu platnicku odrezali. alebo ako to tam prebieha. dakujem za info