Neurochirurgia ÚVN Ružomberok (operácie O-ramenom (O-arm)

Príspevok v téme: Neurochirurgia ÚVN Ružomberok (operácie O-ramenom (O-arm)
Hakiram

Zdravím všetkých, bola by som rada, keby sa mi ozval niekto,kto je po operácii driekovej chrbtice (L3-L5 plus šróby) v Ružomberku? Ak bol operovaný novým 3D prístrojom - tzv. O-rameno...
Samozrejme, že ma zaujímajú skúsenosti ľudí, ktorí v tejto nemocnici absolvovali operáciu chrbtice aj klasickým spôsobom ...

Vďaka za všetky informácie ... :-)

Viktoria 3

Ked to tak zhodnotim a citam same prijemne hodnotenia na RK, tak je radost ist tam na operaciu...osobne sa nebojim ani zakroku, ani rekonvalescencie...len nech to ma efekt a pomoze od obmedzeni a bolesti. No to nezaruci ziadna nemocnica, ci lekar

Sonjaa

Maťuška007:
mňa zaujala tá "paréza" na nohe.. To sú atrofované svaly? Lebo aj ja mám taký problém na pravej nohe a teraz chodím na rehabky a cvičím, cvičím... Už 6 týždňov, ale ide to pomaly .... nejaký úspech je, len pri chôdzi ma noha stále bolí ...((

mdjmd

ja som po operacii hernii l5s1 , na mikro... , zajtra su tomu 4 tyždne. operoval ma mudr sproch, super clovek , super odbornik , vsetko vysvetlil , ale nenutil ma do nicoho ako napr v ZA .odporucila mi ho pani kotrbancova zo ZA. operacia dopadla super, personal, zariadenie a strava suprova. co som sa rozpraval s inymi co tam boli tak vraj NZ uz nie su to co byvalo ze sa to vsetko porozchadzalo prec. boli tam pacienti od blavakov az po kosice, od podnikatelov az po 75 rocne tetusky z oravy a ku vsetkym krasny pristup. videl som ako si primar rusnak sadol k jednej takejto tetuske na postel upokojoval ju ze mozno ju nebudu musiet ani operovat, nech sa neboji, ze urobia dalsie vysetrenia normalne som kukal, je to kapacita vo svojom obore nie len v sk a takyto pristup ... to by sa v za nestalo, u bacinskeho isto nie ten len rezat a rezat , nech ma body, zapredany talent :( RK no1

Viktoria 3

Maťuška007
A aké si mala problémy a akú operáciu? Dávali ti tiež šrúby? Bola nejaká kontrola po určitom čase?

Maťuška007

Ahoj ja som bola operovaná v Ružomberku 22.2.2012 na L4/L5. Mám 23 rokov a urobili mi to veľmi dobre. Sestričky sú na 1* obetavé, trpezlivé, profesionálky. (v jedálni na nástenke je výkres, ktorý som im nakreslila :D)
Operoval ma primár. Rana je minimálna, dostala som vnútorný steh, takže žiadne vyberanie stehov som nezažila. Na 4 pooperačný deň som išla domov.
A veľa záleží na disciplíne po operácií. Ja som ju dodržala, žiadne sedenie a tak. No a rehabilitácie.. Cvičím doteraz, lebo mám parézu nervu v nohe...

Viktoria 3

Hakiram
Škoda, že máš problém. Ani ja nemám chuť ísť na operáciu, no váham. Termín mám 22.11.
A čo tá pani, ako dlho bola v nemocnici, a rekonvalescencia?
Ak budeš mať niečo nové , tak sa ozvi.

Hakiram

Viktoria 3:
V apríli na konzultácii som sa dozvedela, že z hľadiska operácie (ktorá by vraj bola prospešná) mám problém. Mám nejaký malý priestor na šróby, ktoré by sa opierali neviem o čo a spôsobovali bolesť. Takže neviem, bude rozhodovať lekárske konzílium, ale mám pocit, že tú operáciu budem oddiaľovať, ako len bude možné....
Inak to O-rameno sa používa iba na operáciu krčnej chrbtice, drieková sa operuje klasicky .....
Inak som rozprávala s jednou pani po operácii (6 šróbov v Rk) operovaná pred rokom, má sa výborne, bez problémov funguje a vymieňali jej platničku a opravovali posunutý stavec......

Viktoria 3

Hakiram
No čo, ako si dopadol? Ideš na operáciu? Ja som tam bola teraz na konzultácií, a asi idem na operáciu spevnenia šrúbami. Poznáš niekoho od koho čerpať info?

Hakiram

V pondelok 22.4. idem do Rk dohodnúť si termín operácie, lebo už som skoro rok skúšala rôzne terapie od rehabilitačných, cez ozon, infúzie a pod.... a zabrali iba dočasne. Uvidím, či mi nenavrhnú práve tento spôsob (O-ramenom). Keďže prístroj majú v Rk zakúpený už v roku 2010, museli ním už odoperovať dosť ľudí.... Rada by som poznala ich skúsenosti, ale akosi sa nikto nehlási (((((((((

Jozefe

počul som že tam operujú s minimálnym otvorením a rezaním tkaniva.Čiže sa eliminuje riziko zrastov ktoré môžu tlačiť na nervy.Všeobecne platí čím menej ťa rozpaprú tým lepšie ..