Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Operácia driekovej chrbtice v ÚVN Ružomberok - aké má kto skúsenosti?

cica

dobry vecer ...chcem reagovat na otazku ake ma kto skusenosti s UVN Ruzomberok...Bola som na operacii driekovej chrbtice stabilizacia styri sroby vymena platniciek....20.6.2016 operoval ma mudr.Tomas Sloboda.Co mozem povedat ..operacia skvele dopadla citila som sa tam vyborne vynikajuci team doktorov sestrciek staroslivost vyborna.Tiez som mala obavy ale skutocnost fakt klobuk dolu.Po operaci sa citim vyborne kto ma problemy s chrbticou neodkladajte to vedia pomoct.Tiez som sa trapila tri roky vsetko som skusila nic mi nepomohlo tak jako operacia.

Mikymiska

Pekný den.ja som už po jednej operácii chrbtice mam 6srobov.na budúci týždeň nastupujem na ďalšiu operáciu elektostymulator.mate to uz niekto za sebou?prosim dajte vediet co to obnáša.ďakujem.

stefan55

Dobry den,

chcel by som vas poprosit od radu. Mam rozdrvene platnicky L3/L4, L4/L5, L5/S1 a uzky spinalny kanal. Bol som na konzultacii u MUDr. Rusnáka asi pred mesiacom. Som objednany na vymenu vsetkych troch platinciek v Maji 2017. Momentalne mam bolesti miernejsie, nez pred rokom ked sa mi to pri praci rapidne zhorsilo. Bolestami trpim uz 25 rokov, bol som aj viac krat hospitalizovany. Mam urcite obavy z toho ako to bude po operacii. Momentalne sa mi ulavilo a zvazujem ci ist na operaciu.

Dakujem

FFero

Mne zacali problemy s chrbticou 10/2015 zacal som konzervativne liecenie, rehabilitacia, infuzie. MR v januari 2016 ukazalo rozsiahlu herniu L5S1. Pridal som SM system ale stav sa stale pomaly zhorsoval. V aprili to nahle preslo do stavu ze som nevedel poriadne chodit nervova bolest vystrelovala do celej nohy a zacali problemy s mocenim. Hospitalizovali ma na neurologiu, dalsie infuzie. Bolest sa trocha stlmola, ale malo to daleko od idealu. Spravili mi tam dalsi MRko ktore ukazalo rozsiahle vytecenu platnicku a uvolneny sekvester ktory tlacil na korenovy nerv. Bola nutna okamzita operacia. Pri operacii mi odstranili precnievajucu cast platnicky, ktora tlacila na nerv. Akutna bolest nohy ustupila, ale zatrpnutie prsoto na nohe ostalo. Poctivo cvicim viac krat denne. Problemy sa mi pomaly vracaju spat. Kontrolne MR v auguste 2016 ukazalo opetovne vytecenie platnicky. Neurochirurg doporucil platnicku vybrat, vlozit nahradu a zastabilizovat 4 srubami. Tento zakrok vsak s urcitostou prinesie problemy na vyssich platnickach. Zvazujem co robit som stale na PN. Zmenil som zamestnanie a v decembri by som mal nastupit, chcem tiez absolvovat kupelnu liecbu. Ak sa vela pohybujem tak sa citim dobre, problem mam pri dlhsom sedeni a nemozem sa vobec zatazovat bedrovu cast, nic dvihat ani silovo sportovat.

Yunna

Ja mam za sebou operaciu krcnej chrbtice. Velmi ma bolela prava ruka a nakoniec vysvitlo, ze je to krcna chrbtica. Musela som absolvovat operaciu, dala sa dokopy, ale chvilu to travlo. Musela som chodit na rehabilitaciu, zacinat pozvolna a brala som wobenzym

Er42

Na operaciu sa čaka rôzne. Niekto aj pár mesiacov. Ja som to mal dost akútne . Sekvester 22x12x11 platnička L5S1 . No mal som stastie po dvoch tyždnoch od vyšetrenia u mudr. Durneho mi rano o 8 volali, že im niekto vypadol a ci sa viem dostavit do 12 do nemocnice , že ma hned na druhy deň budu operovat. Tak ma hned z domu odniesli a tam mi spravili predoperacne a na druhy den pod nôž. No co tam boli niektory čakali aj 3 mesiace a mali problem aj s pomočovanim. Mal som proste pri tom mojom trapeni ked som sa pri najväcsich bolestiach nevedel ani nadychnut aspon trošku štastia. Teraz je to musim poklopat super . Bolesti skoro žiadne . Postupne sa rozhybavam a cvičim. V zime kupele a na jar dufam do prace. Tak držim palce.

ono

Dobrý deň.
Pekná diskusia.
Mam tiež problémy s chrbticou. Pred 8 rokmi mi ochrnula pravá noha. Bol som na MR aj CT. Diagnóza posunutá a prasknutá platnička. Doktor mi povedal že operácia nie je nutná. Za pol roka som nohu rozbehal. Ale od vtedy mam stále nejaké problémy. Krče v nohe. bolesti. Vstavanie štvornožky z postele. Najnovší problém je že mi cvrkne do gatí. Mal niekto podobný problém? Strašne sa bojím operácie.

aja36

Dobry den chcem sa spytat ako dlho sa caka na operaciu chrbtice bola som v RK u pana dr.Durneho a on ma len zapisal do zoznamu caka telov ale nepovedal cca ako to bude dlho trvat dakujem za odpoved

Zuzana, Prešov

Pani, ja z Prešova môžem vediet čo Vám robili? Ja som prešla presne tým istým ako Vy a v KE to skoncilo, ze len lieky mi pomozu.

Dodo 11

Dobry den. 16.9.2016 som absolvoval v Kosiciach operaciu platnicky L5/S1 bola vysunuta +pritomny seqester o velkosti 7x10 mm ktory tlacil na DV. Ako to dopadlo???? To ukaze cas momentalne sa citim dobre. Podla pokynov lekarov denne cvicim cviky ktore mam na posilnenie svalstva.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Operácia driekovej chrbtice v ÚVN Ružomberok - aké má kto skúsenosti? - Fórum - ZDRAVIE.sk