Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Operácia driekovej chrbtice v ÚVN Ružomberok - aké má kto skúsenosti?

A_xd

Zdravím, pred šiestimi rokmi som začala mať problémy s chrbticou, neskôr sa ukázalo (takmer po roku), že je to hernia L5/S1 (vysunutá 10 mm do spinálneho kanála). Prešla som si širokým spektrom liekov proti bolesti (aj tramadol), pretože som nemohla sedieť, ležať, stáť, skrátka nič. Bolesť mi vystreľovala do ľavej nohy tak, že od bolesti sa mi slzy samé kotúľali po tvári (vtedy som pochopila, čo znamená "škrabať omietku od bolesti"). Neurologička mi odporúčala ozónové injekcie (odmietla som, lebo ani lekárka nebola presvedčená, že mi to pomôže) a odoslala ma na neurochirurgiu, kde som nešla na odporúčanie praktickej lekárky, ktorá mi vravela, že je to "salámová chirurgia" a ako náhle si dám spraviť jednu platničku, tak o niekoľko mesiacov pôjde ďalšia a ďalšia. Nasledovali rehabilitácie, cvičenia doma atď. Časom sa pridali problémy s krčnou a hrudnou chrbticou. Zmenila som neurologičku, ktorá mi po všetkých vyšetreniach vrátane MRi odporúčala cvičiť SM systém. Spočiatku som bola skeptická, ale dala som na jej radu. Cvičenie bolo spočiatku spevádzané bolesťami (hlavne hlavy, kde mi bolesť vystreľovala), ale nikdy som sa necítila lepšie. Ten pocit, keď som nemusela dávať pozor na to aký pohyb vykonám, ten pocit voľnosti v chrbte... skrátka skvelé. Výsledky sa dostavili pomerne rýchlo, čo ma prekvapilo. Cvičila som niekoľko týždňov. Potom som kvôli pracovnej vyťaženosti prestala cvičiť (cca pre rokom), ale opäť sa chystám k tomu vrátiť, lebo toto jediné mi pomohlo.

Er42

Platničky. Tak PN trva väcsinou jeden rok. Podla druhu zamestnania. Ja som tak mal po operacii L5S1 vymena plus stab. . Cize nejakych 9 mesiacov po operacii. No musel som dat velky pozor na pohyb a nebolo to lahke vydrzat cely den na nohach.

pacientkaa

Dobrý deň emily4000,
ja som včera bola pri mojom neurochirurgovi, tak ja mám všetko v poriadku. To mám iba z toho, že to bol náročný zákrok, a telo musí prijať cudzie teleso, a od štvrtka cítim aj podstatné zlepšenie.
Takže, ak Vám môžem poradiť, určite zájdite za svojím neurochirurgom a poraďte sa s ním o svojich problémoch.
A ostatným, ak môžem poradiť, určite ak máte bolesti, ktoré sa nedajú vydržať, alebo vám v krátkej dobe hrozí reálne ochrnutie, určite v žiadnom prípade neodkladajte operáciu!!!
Ja vyslovujem obrovské ĎAKUJEM môjmu neurochirurgovi, ktorý ma už po 2. krát zachránil pred ochrnutím.

Mesačný princ

Po operácii sa väčšine pacientov vráti stav spred operácie cca do 2 rokov. V niektorých prípadoch skôr.
Radšej fungovať s bolesťami, ako sa dať operovať. Operácia je už následne nezvratná.

pacientkaa

Dobrý deň Emyly,ja som 8 týždňov po operácii chrbtice a ja zasa pociťujem bolesť akoby kostrče keď chodím,alebo keď ležím a otáčam sa a odkedy sedím dlhšie než pol hodiny,tak buď cítim neznesiteľný tlak zospodu na pohl.orgány-bolesť,rezanie,tlak... alebo mi ide bolesť do slabín a po spodnej strane stehna. A tiež neviem,či je to normálna reakcia po operácii,kedže som dlho nesedela,alebo sa niečo deje... A Vy ste to konzultovali s nejakým lekárom už,či nie?

emily4000

Dobrý deň som 5 týždeň o operácii. Výmeny platničiek L4 a L5. Chcela by som vedieť ako prebiehala rekonvalescencia u Vás.Mne začali bolesti pri driekovej časti či pri chôdzi alebo pri otáčaní na posteli. Všetko dodržujem ako má byť.Sem tam mi unikne moč predtým sa to nestalo. Ďakujem. Ozvite sa mi, ktorí ste čerstvo po operácií. Ďakujem

nikyb

Ahojte vsetci,

Tiez mam vyskocenu platnicku L5/S1-extruzia/zuzena miecha uz druhy rok, bolesti do lavej nohy som mala ukrutne, necitila som si polku zadku, stehno, do chodidla a kolena mi vystriekovala bolest no zle. Prisla som spat na Slovensko lebo v UK ma nechali 2 roky v bolestiach bez MRI.
Zacala som SM cviky, vsetko sa zlepsilo a pocas roka som mala minimalne bolesti no musela som davat pozor. Teraz sa mi bolest vracia do druhej nohy. Som objednana na operaciu k Dr. Durnemu v septembri kedze skor nemozem a chcela by som sa opytat ako to vyzera s aktivnostou ludi po operacii. Ja som sportovec a dennodenne cvicim v posilovni a tancujem spolocenske tance. Toho sa vzdat nikdy nechcem a preto sa chcem opytat ako to vyzera s vami ludia co ste uz operaciu mali..
Stale sa neviem rozhodnut ci si dat sruby alebo to skusit len vycistit a tym padom v platnicke bude prazdne miesto.

Dakujem!

Fredy

Zdravím, pred rokom mi operoval dr. Durný driekovú chrbticu prístupom z predu (cez brucho), z boku a zo zadu. Klobúk dolu, sú to naozaj fachmani, trápili sa so mnou 7 hodín, vymenili 3 platničky a nainštalovali mi 12 šróbikov. Nechcem nikoho strašiť ale rehabilitácia je veľmi veľmi dlhá, bojím sa stále kýchnuť čo to stále bolí, ale odstránili mi skoro 90 % mojích problémov vrátane pomočovania ! Bolesť pomali ustupuje a je to na dobrej ceste.
Takže ak treba operovať neváhajte, lebo vás tie problémi dobehnú a potom sa to bude ťažšie naprávať.

cica

dobry vecer ...chcem reagovat na otazku ake ma kto skusenosti s UVN Ruzomberok...Bola som na operacii driekovej chrbtice stabilizacia styri sroby vymena platniciek....20.6.2016 operoval ma mudr.Tomas Sloboda.Co mozem povedat ..operacia skvele dopadla citila som sa tam vyborne vynikajuci team doktorov sestrciek staroslivost vyborna.Tiez som mala obavy ale skutocnost fakt klobuk dolu.Po operaci sa citim vyborne kto ma problemy s chrbticou neodkladajte to vedia pomoct.Tiez som sa trapila tri roky vsetko som skusila nic mi nepomohlo tak jako operacia.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Operácia driekovej chrbtice v ÚVN Ružomberok - aké má kto skúsenosti? - Fórum - ZDRAVIE.sk