Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nízky krvný tlak - lieky

Príspevok v téme: Nízky krvný tlak - lieky
ceruzka

Dobrý deň, mám 20 rokov chodím na kardiológiu takmer dvakrát za rok, vždy ako tam prídem mi sestrička nameria tlak okolo 140/76/80 +/- a to preto lebo mam strach, ale ak som doma v kľude mám tlak okolo 100/60 a pri fyzickej zataži je to 115/70. Beriem aj tabletky každe ráno. Naposledy mi doktorka povedala, že mam brať tabletky aj večer(sú to úplne minimálne dávky) pričom vtedy mam tlak okolo 100. Aj ked je tlak nízky vobec sa mi netoci hlava ani nemám závraty. Ja som sa to síce doktorky nepítal lebo je v tom že ja mam taký tlak 140/76 vždy. Ake to može mať následky ak mám nízky tlak a ešte k tomu zoberiem večer tabletku?

Petročeli

Prosím o radu. Som vodič MHD a mávam nízky tlak, berie ma často ospalosť. Potreboval by som doporučiť liek na okamžité zvýšenie tlaku, keď ma berie únava. Nemôžem si zacvičiť, keď mám cestujúcich vo vozidle. Ďakujem za odpoveď. Petročeli

dotaz

ahojte moja starka je po operacii zlcnika a odkedy sa vratila domov z nemocnice jej skace tlak z vysokeho na nizky aj v niekolkohodinovych intervaloch. vcera mala 170/140 a dnes zase 60/40 co su strasne cisla... po tom co nam pred par dnami odpadla bola zase hospitalizovana ale nasledne ju prepustili s tym ze s tlakom aj tak nic robit nemozu. nemate niekto podobne skusenosti a ak ano co pouzivate ako prevenciu proti jednemu aj druhemu? nevieme co robit a v nemocnici nam k tomu nic nepovedali
vopred velmi pekne dakujem za vsetky typy a rady

michael

Space boy ,- nemôžem nesúhlasíť.Akurát že ak to bude robiť čo si napísal, tak vôbec nebude mu treba lieky.

spaceboy

ahoj, ak mas nizky tlak, mal by si sa pravidelne venovat fyzickym aktivitam, mozes skusit behanie, plavanie bicyklovanie, dlhsie prechadzky alebo cokolvek, co mas rad. Do jedalnicka by si si mal tiez pridat slane jedla, teda obsahujuce jod. Treba pit dostatok tekutin. Mozes si o tom precitat aj tu www.kardioklub.biznisweb.sk v sekcii Liecba. Ak sa budes o seba starat tymto sposobom, mozno nevyradis tabletky uplne, ale aspon budes brat mensie davky

ebi777

radšej sa skús objednať fakt na ten holter, že ako to máš vlastne s tým tlakom počas celého dňa
pokiaľ máš ten tlak vyšší preto lebo si v strese u lekára
tak zbytočne berieš tie tabletky

AN44

ja by som odporucila tlakovy holter, ten ukaze aky je tlak v priebehu celeho dna,ci noci pri beznych dennych aktivitach.. podla toho by som riadila liecbu a nie len preto ze u lekara mate vysoky tlak-syndrom bieleho plasta?

michael

Jednoznačne,- (ak vylučíme nejakú inú sktytú zavadu napr. poruchu srdca, apod. máš slabu kondiciu . Jednoducho málo fyzidky pracuješ.Ked nemáš nič na práci, tak odporučam ako "liek "behanie po schodoch to dvíha tlak to mi môžeš veriť. Ja by som ti tabletky na to neodporučal.

odpovedam

nenapisal si, co za tabletky beries. Na zvysenie tlaku? Ak sa citis dobre, naco ho dvihat? Ja mam tiez nizky tlak a nepocitujem ziadne problemy. Napr. chudi a nizki ludia zvyknu mat nizky tlak. Treba brat do uvahy aj celkovu kondiciu a postavu cloveka. Nielen tabulky...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nízky krvný tlak - lieky - Fórum - ZDRAVIE.sk