Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Operacia krcnej chrbtice

Príspevok v téme: Operacia krcnej chrbtice
Monique16

Dobry den,
Mam 29 rokov, som 2 mesiace po operacii krcnej chrbtice, vymena platiciek: C4/5 a C 5/6. Mam 1 titanovu a 1 umelu nahradu. Tiez mi koli kyfoze zrovnavali chrbiticu. Taktiez trpim od detstva skoliozou.
Po 6 tyzdnoch som zacala s rehabilitaciou a aj individualnym cvicenim. Problem, ktory mam je: ze cca mesiac po operacii sa mi zintenzivnilo trpnutie v Lavej casti : tvar, ruka a aj noha - chodidlo. Trpnutie je neustale v kazdej polohe. Pred operaciou mi nikdy noha netrpla, len ruka a tvar :(.
U mna pred operaciou bol utlak na miechu 2,5 mm v jednom segmente a tiez 1 platnicka prasknuta.
Je to trpnutie normalne, resp. co by ste mi doporucili? Uzivala som magnezium a B komplex, ale efekt ziadny.

Dakujem Vam za odpoved a radu. Monika

Janca.stanca

Chcem sa opýtať ako dlho trvá operácia krčnej chrbtice,ako dlho trvá narkoza a na ako dlho zostáva človek v ne
mocnici

Cindy35

Monika, ako je mozne ze uz taka mlada si mala taketo velke problemy? :-/ zo sedaveho zamestnania?
no to trpnutie by nemalo byt. co ukazal rtg? uz ziadny utlak na miechu? kolko ti dali pn po operacii?

zabka3

Ja som absolvovala operaciu krcnej chrbtice nakolko mam silnu osteoporozu tak mi zoperovali iba jednu platnicku a teraz neviem co dalej problem s bolestou zostal a nerv mi taha az po laket da sa s tym este nieco robit ak viete poradte mi prosim.Doktor po operacii ze sa ta druha platnicka da spravit zo zadu krcnej chrbtice a ked som odchadzala domov tak sa so mnou ani nerozpraval tak neviem ci je nadej.

Monique16

Dakujem za nazor.

Zmiernili sa akurat bolesti, mam sedave zamestnanie, takze to je zatial OK.

Trpnutie ma znepokojuje, doktor, ktory ma operoval si stoji za tym, ze operacie dopadla OK a aj rng. po 6 tyzdnoch bol v poriadku ..
Vraj trpnutie moze pretvrvavat, ale v nohe by nemalo a to ma znepokojuje.
Clovek by cakal, ze operaciou sa tento problem odstrani a nie prehlbi :( , i ked sa snazim byt optimista:) ... , ale sem - tam som uz dost netrpeziliva ..

luciano

Pravdepodobne sa operácia nepodarila, nakoľko je stav horší ako predtým. Čo na to doktori?
Alebo sa operácia podarila, ale treba absolvovať rehabilitáciu, tá by mala tŕpnutie odstrániť.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Operacia krcnej chrbtice - Fórum - ZDRAVIE.sk