Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa bodujú dg. pri invalidnom dôchodku?

Príspevok v téme: Ako sa bodujú dg. pri invalidnom dôchodku?
antiana

prosím môžete sem niekto hodiť link na stránku, kde je percentuálne bodovanie diagnóz pri posudzovaní a priznaní invalid. dôchodku? Resp. ja mám ID 60% a teraz mám dve nové diagnózy, a to epilepsiu s veľkými epi záchvatmi a hraničnú poruchu osobnosti "tzv. borderline" myslíte že pri prehodnocovaní sa to odrazí, že by mi mohli dať viac percent - plný ID? Ďakujem

jajajajaja

Epileptické záchvaty a iné záchvatovité ochorenia
a) sporadické veľké záchvaty spravidla jedenkrát ročne, malé záchvaty spravidla jedenkrát mesačne 5 - 10
b) veľké záchvaty spravidla jedenkrát mesačne, malé záchvaty spravidla jedenkrát týždenne 10 - 20
c) veľké záchvaty spravidla jedenkrát týždenne, malé záchvaty spravidla jedenkrát denne, bez duševných porúch 30 - 40
d) série generalizovaných kaeových záchvatov, malé záchvaty niekoľkokrát denne, s poruchami osobnosti 60 - 70
e) po troch rokoch od zániku záchvatov pri ďalšej nutnosti antikonvulzívnej liečby (pre pretrvávajúcu pohotovosť k záchvatom) 10
Posudkové hľadisko:

Miera poklesu schopnosti zárobkovej činnosti sa určí podľa typu, počtu záchvatov a prípadných povahových zmien.

p.d.

Len sa len opytat, ja som uz na dochodku 2 roky, teraz by ma mali predvolat znovu pred posudkovu komisiu, ale nic mi nechodi. Nezmenilo sa nieco v suvislosti s niektorymi diagnozami, ze ma nekontaktuju?

ni-ka

urcite si podaj ziadost na socialnu poistovnu o zvysenie ID z dovodu zhorsenia zdravotneho stavu...
ale je pravda ze najviac bodov dostanes za zakladnu diagnozu a za vsetky ostatne maximalne 10%...
a aku mas zakladnu diagnozu?

jajajajaja

V REALITE TO FUNGUJE TAK,ZE TI DAJU PERCENTA ZA NAJTAZSIU DIAGNOZU PLUS TI MOZU PRIDAT DALSICH 10 PERCENT ZA OSTATNE DIAGNOZY.MOJ SYN MA EPILEPSIU A KEDZE MA AJ MR STREDNY STUPEN,TAK NIE EPILEPSIA ALE PRAVE TA MR MALA 80 PERCENT,TAKZE MU VYSIEL PLNY ID.ZA EPI MU UZ POTOM DR.ANI NEPRIDAVALA DALSICH 10 PERCENT,LEBO UZ AJ TAK JE NAD 70 PERCENT A MA PLNY ID.

jajajajaja

poslem ti to mailom,mam to ulozene na prac.ploche,lebo som to nedavno potrebovala aj ja...bolo by dobre,keby si tu na seba dala nejaky mail,kde to mozem poslat....

p.d.

Ja si myslim, ze ti priznaju plny i.d. Silna epilepsia bude urcite postacujuca. No, mas toho teda riadne dost, ale ani ja sa "nestazujem", schizo, problemy so srdcom, nadvaha a teraz sa ma snazi zlozit chripka.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako sa bodujú dg. pri invalidnom dôchodku? - Fórum - ZDRAVIE.sk