Žiarlivosť, či len paranoja?

Príspevok v téme: Žiarlivosť, či len paranoja?
wooooow

mám svoj prvý vzťah s úžastných chlapom, no aby nič nebolo dokonalé aj v našom vzťahu sa objavili problémy, ale iba z mojej strany..na začiatku ked sme sa spoznavali priatel často hovoril príbehy s jedným dievčaťom, vyspali sa zo 4-5 krat pred pár rokmi podla jeho slov, no dodnes zostali priatelia, to dievča je síce ďaleko v Írsku, no odvtedy ako mi povedal o nej historky, ako sa dobre mali ako kamoši mám pocit že som len velká neskúsená nula..darmo je na tisícky kilometrom, mňa zožiera žiarlivosť, no priatelovi to nechcem ukázať, pretože by to nemalo ajtak žiadny význam, ich dlhoročné priatelstvo nechcem prekaziť a ani náš vzťah...najhoršie je, že neviem sa už ani poriadne uvolniť pri priatelovi, lebo mám pocit že s tou babou zažil všetko dobre (aj v sexe) a ja mu nedokážem dať nič..nechcem o tomto hovoriť s priatelom, lebo ajtak by to nepochopil, a vlastne žiarlivosť a nízke sebavedomie je len a len môj problém..a nechcem aby sa náš vzťah zhoršil kvôli tomu ale na druhej strane si neviem pomôcť, proste ju nenávidím síce ju ani nepoznám..dodnes si píšu na FB a nemám ani tušenie že čo, len mám pocit že ked si my s priatelom píšeme tak je taký suchý, odpisuje po 10 ba niekedy aj po 20 minutach a aj to len zo 2-3 slová, úplne je iný ked sme spolu a iný ked si píšeme..už aj vtedy mám pocit že si s nou píše, nežiarlim na iné baby, len na ňu..a mimochodom velmi vela ludí hlavne kamošky mi povedali že sa na ňu podobám a preto mám chrobáka v hlave či nie je so mnou len zato že vo mne vidí ju..možno je to len moja paranoja pretože mi vraví často že ma miluje a každý 2. deň sme spolu a aj rodina sa už pozná navzájom, no niečo ma nenechá napokoji,akoby niečo tajil alebo akoby som cítila niečo zlé no neviem presne čo to je..

wooooow

ide o to, že som ešte panna, síce panensku blanu necítim, no som strašne úzka dole a nedokážem ho uskopojiť, síce mi vraví že netreba sa ponáhlať a je to v pohode že on má čas a má už 31 rokov a nemal ani on ešte vážny vzťah, takže ak by to so mnou myslel vážne tak sa bojím že týmto ho stratím že mu nedokážem dať to čo potrebuje a preto sa bojím že to dievča na ktoré žiarlim v juni príde domov síce len na 2-3 týžde ale pri nej si to celé vie vynahradiť :´( pokúšame sa o to už vyše mesiac a chodím aj ku gynekologovi ale zatial som mala zápal čo ma strašne bolel ale aj dnes sme to skúšali ale cítila som akoby mi do pošvy injekciu pichli, až v bruchu som cítila tú bolesť a to ani dopolovice ak bol vo mne..proste bojím sa že ho stratím kvôli tomuto a to dievča ak príde, tak to bude asi utrpenie pre mňa..neviem čo mám urobiť, gynekolog mi len rady dáva že sa mám uvolniť ale aj ked som uvolnená nenormalne to bolí, proste mám pocit že ak to nevyriešim tak tomu vzťahu je koniec a to je chlap čo mi aj mama vravela že ona sa celý život s takým normalnych chlapom nestretla a ani ja a to som už mala také zbláznenia že och, a po 2 týždňoch to vzdali lebo som nebola schopná sa s nimi vyspať..mám 22 a už som zufala, niekedy rozmýšlam či ešte môj život má zmysel vôbec, lebo som vyrastala v neuplnej rodine, lásky som dosť nedostala a verila som že raz príde niekto kto ma bude lubiť, z tohto terajšieho priatela cítim že ma lubi ale dokedy ak som neschopná sa s ním vyspať :(

Dadula56

Ja to vidim tak, ze je problem na oboch stranach. On ti nemusel o nej tolko rozpravat a uz vobec nechapem, preco ti musel hovorit o tom kolkokrat s nou spal. U teba je vsak dost jasne, ze si si dost domyslela, dusis to v sebe a nabalujes na to len dalsie negativizmy, hladas zamienky ako seba zhodit a citit sa voci nej menejcenna.

Emily opat

Podla mna si absurdne paranoidna. Pribehy ti mozno rozpravat nemusel, ale vela zien vyzveda partnerovu minulost. Ak ti ich aj rozpraval sam od seba, urcite by som za tym nehladala dovod, ze v skutocnosti by chcel ju.
Osobne nevidim vobec problem v tom, ze ostali kamarati.
Ako si to spravne pomenovala, je to len problem toho, ze si neveris.

Agnes999

Nie je to len tvoja paranoja. A nemusis sa citit zle za svoje pocity, su uplne normalne. Nie si chorobne ziarliva a ziarlis uplne opravnene. To nie je celkom v poriadku ako sa on chova. Naco ti to vobec hovoril, naco ti hovori tie uzasne historky s nou? Dokonca aj postelove???? Ako ja mam priatela, neziarlime na seba vobec, uplne si doverujeme. Aj on ma nejake kamosky, s niektorymi ma uz zoznamil, ale pohoda, nemam pocit, ze ma s nimi nadstandartny vztah. Dokonca ostal kamos s byvalou, ale tak, nestretavaju sa, ale sem-tam si nieco napisu. To povazujem za ok, ja som s jednym mojim byvalym tiez ostala kamoska a tiez si obcas napiseme. Ale to, co robi tvoj priatel je uz o inom, uz to prekrocilo iste hranice. Poviem ti uprimne, keby sa moj priatel spraval tak ako tvoj, tak ziarlim tiez. A dvakrat by som si rozmyslela, ci mam v takom vztahu ostat, ked je evidentne posadnuty nejakou inou. Co sa stane, ak sa ona raz vrati z Irska? Ak s tebou chce mat pekny vztah, vobec nechapem, naco ju pred tebou stale spomina a tolko ospevuje. A ako mali vsetko perfektne, priatelstvo i sex. A priatelstvo stale maju, pravdepodobne budu chciet obnovit aj ten perfektny sex, ak sa ona raz vrati. Ani to, ze sa na nu podobas sa mi vobec nepaci. Zda sa mi, ze je nou hrozne posadnuty. No ale inak ja vobec neviem co ti poradit. Mozno, az sa raz zalubi do teba, na nu postupne zabudne a prestane sa o nu tak hrozne zaujimat. Vsak nakoniec, teba ma pri sebe, ona je daleko. Ale iste to naozaj nie je.