Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dobrovoľná hospitalizácia v Pezinku

Príspevok v téme: Dobrovoľná hospitalizácia v Pezinku
Meretseger

Ciao, ľudia... zajtra idem do Pezinka, s odporúčaním doktorky a mojím súhlasom. Idem tam kvôli intentzívnym samovražedným myšlienkam, priam sa bojím sama seba. Tak by ma zaujímalo, či ma ako súrny prípad dajú na A-čko (a najlepšie do sieťovej postele, boha), hoci tam idem dobrovoľne a s tým, že si chcem sama zabrániť, aby som si niečo nespravila?
A ešte, ako je to s vecami, ktoré si beriem (oblečenie, hygienické potreby, knihy)? Minule mi toho na A-čku veľa nenechali, ale veď si neberiem pištole, žiletky ani... aha, no, žiletky si beriem... Budú mi prehľadávať veci? Minule prehľadávali, ale to som nekomunikovala a bola totálne mimo. Teraz som... menej mimo. Možno.

Meretseger

Hlásim, že túto tému uzatváram, aspoň zo svojej strany, pretože ma v utorok def. prepustili, juch:) A skúškové mám predĺžené až do konca augusta, muhaha :D
p.d.: Tými žiletkami som sa na C-čku pokúsila o samovraždu, a tak ma, a tým odpovedám i Bare85, na TÝŽDEŇ preložili na A-čko. NIKDY viac. Je úplná pravda, čo píšeš, Bara. Utrpenie. Dali ma predtým aj na cca dva dni z C-čka na B-čko a to som už bola hotová (a tiež sa potajomky mierne porezala), ale toto... Pri prepúšťaní mi všetci vraveli, že ma tam už viac nechcú vidieť, a bude to tak, verím tomu:) Akurát tam pôjdem pár ráz navštíviť priateľa, pretože som cvok a opäť som sa namotala na cvoka, no uvidím, čo z toho bude :D

p.d.

Ja som bol tiez na A-cku, lebo nemali miesto na B-cku. Nechapem, ako mozu tych ludi pustit po prelieceni na slobodu, vsak oni boli total out.

Bara85

Obdivujem, ze si sa nechala dobrovolne zatvorit na "Acko". Kto tam nebol, ten si to nevie predstavit.. byt na "Acku" dole co i len par hodin, to je samo o sebe na samovrazdu.. Su tam najhorsie, najzavaznejsie stavy. Osrane non-stop zachody, sprchovanie- vaetci psycho su nasackovani v kupelke, ziadny zaves a cumia ako sa sprchujes.. kliekty..zjapanie pacientiek, ktorym sa potom davaju za pomoci vsetkych moznych "ruk" injekcie na upokojenie.. clovek moze mat pri sebe leda tak gatky na prezlecenie, zubnu kefku...neni mozne mat pri sebe napr.kufor s osob.vecami. Ludia su tam mimo, pri pustenej telke sa rozpravaju s telenovelou.. a od rana do obeda su pacienti nuteni byt na malej chodbe, sestricky izby zamknu, otvoria na obed, tusim na max. 2 hod je otvorena izba a znova od obeda az do 21hod su ti chudaci na chodbe.. im je to mozno jedno, ved si sadnu na zem, ale ak sa tam ocitne clovek, ktory az tak "mimo" nie je- zazitok na cely zivot, stale to mate pred ocami.. Skutocne mas moj "obdiv", ze si sa tam nechala zatvorit.. komunikacia so sestrami len pri rozdavani liekov..

Meretseger

Áno, musíš si zavolať sestričku a predpokladám, že ťa naozaj odprevadí, neviem však, pokiaľ. Niektorým sa však stalo, že sa nedovolali, a tak museli vykonať potrebu v sieťke. Je to príšerne ponižujúce zariadenie.
Čo všetko pri sebe? Na tom C-čku už všetko, dokonca aj žiletky, je to v podstate ako normálna nemocnica, ani by si nevedela, že si na psychiatrii. Na B-čku ti dajú mobil len na dve hodiny denne, žiletky tuším len raz v týždni a musíš sa oholiť asi pod dohľadom sestry? To neviem. Je to v podstate najhoršie oddelenie, pokým nemáš C-čkový režim, kedy už môžeš chodiť na pár hodín sama von, ale kým ho nemáš, si tam zavretá ako v klietke. Dole na A-čku majú aspoň malý dvorček. No a A-čko je, pardon za výraz, Osvienčim...:)

annamarie1

co sa stane ak ste na Acku v sietovanej postely a musite ist na zachod? Musite najprv niekoho zavolat a idete s doprovodom?

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dobrovoľná hospitalizácia v Pezinku - Fórum - ZDRAVIE.sk