Začiatky PPP?

Príspevok v téme: Začiatky PPP?
melissa182

Moja sestrenica má 15 rokov a za deň zje max. 1000kcal. Je iba šaláty a zdravé veci+ veľmi často drží diéty, cvičí a často býva chorá a dokonca som ju pár krát počula na záchode zvracať, ale nemám na to sa jej to spýtať. A ešte jedna vec, na ľavej ruke má dorezané zápästie. Neviem ako jej pomôcť, keďže vlastne ani neviem čo s ňou je. Je to začiatok anorexie alebo bulímie? Ďakujem za rady a pomoc.

vebe

Je to rozbehnuta PPP. Problem je v tom, ze na to aby sa dalo nieco robit musi byt dievcina kriticka a musi byt schopna pripustit ze ma problem. Kym ona nepripusta ze je problem, je problem nieco robit, lebo pri psychoterapii musi ona chciet nieco urobit a musi spolupracovat. Aj s rodicmi pozor, opatrne, lebo panika a tlak zo strany vystrasenych rodicov veci este zhorsi. Skus sa porozpravat najprv s jej mamou a ak problematiku neovlada, nech si najprv nieco precita. Akekolvek natlakove akcie, panicke reakcie ci nutenie do jedla su kontraproduktivne, lebo to co sa odohrava v hlave dieciny je komplikovane, jej mysel a konanie je ovladane niecim zvnutra, sama tym trpi a ma pocity viny. Prajem vela trpezlivosti a uspechov

anaMIA

Ano je.a neni to zaciatok? Je uz dobre rozbehnuta!!! Hovor o tom najskor s nou.ze o tom vies.navrhni ze to treba oznamit rodicom, kedze je dieta a neni plnoleta a hladajte urychlene psychologa a psychiatra.ak nevies kde obvodak ti poradi...