Dá sa náš osud ovplyvniť, alebo ho máme vopred predurčený?

igy017494

anjelik, co by si povedala na vetu:
"zakladnym prejavom zivota je pohyb"?
lebo zivot sa nerovna prejav, zivot sa rozne prejavuje, no tie dva pojmy su hodne rozdielne...

2 Sejla - vyborny clanok, paci sa mi ta holograficka paradigma.
Este by sa niekto mohol spytat, kto to cele riadi - kto 'svieti' lasermi (alebo cim), ze vytvara ten superhologram...

podoba sa mi to na tu predstavu o tom, ze cely nas vesmir (aj ine vesmiry) su len v mysli nejakej superbytosti... ale co je to za superbytost, to nie sme schopni pochopit...

anjelik*

Igy, že si to ty, zlatíčko...život= prejav. ;o) A heeej, táto planéta je živá. Ale nie vďaka nejakému Bohu, ani bohom počasia. A životom nie je existencia. To je len stav.
Vojtoo...aj moje tangá sú živé? Necht na tvojom palci nie je živý, nikdy nebol a nikdy nebude. Žije vďaka tebe. Ak ty žiť nebudeš, časom to ten necht vzdá a poslúži buď ako potrava pre mikroorganizmy a kultúry žijúce v tvojom tele...áááááno. pre tie sme jednoznačne bohmi..alebo ako palivo. Záleží na tom, ako sa rozhodneš naložiť so svojou telesnou schránkou.

igy017494

a co ked je aj pocasie bytost s vlastnym vedomim?
a vnima nielen ludske poziadavky na slecno, ci dazd, ale ovela komplexnejsie, vsetky tie faktory, ktore aj v predpovediach pocasia su zahrnute? (prudenie vzduchu, nerovnomerny povrch Zeme, slnecna aktivita)

Vojtoo

Sejla, hmmm, cize vlastne ak si ja predstavim, ze dnes bude prsat, ale ak si sused predstavi opak, ze nebude, tak bude take pocasie, koho mysel je silnejsia a kto si to vie lepsie predstavit? :) a teda "vytvori" realitu-dazd?
Ci az take jednoduche to nebude? :)

Sejla

Vojtoo nooo vlastne sa už celkom približuješ hologramovej paradigme, ktorá vysvetľuje pojmy ako kolektívne vedomie, čo je takmer filozoficko-vedecká teória, ktorá vidí svet ako hologram

igy017494

a co ked ja som Boh, alebo Anjelik je Boh, alebo Vojtoo je Boh? len sme sa prisli kuknut na Zem, co sme to vlastne stvorili :)
ono aj s tou obmedzenou kapacitou uz vieme vycarovat iny svet :) hrali ste uz nove pocitacove hry? Crysis, Far Cry, Skyrim... to su dost velke svety... alebo onlinovky Guild Wars 2, WOWko :)
pre tych avatarov v hrach sme Bohovia :)

Vojtoo

ale to je dost pomotane :D
povedzme ze vsetko co ma existnceiu musi mat aj zacaitok (a mozno aj koniec)..
ale co ak zijeme v kvantovom vesmire a 1=0 tj. vsetko co vidime je len to co chceme vidiet? :D
a mame obmedzenu kapacitu mozgu, aby sme ne"vycarovali" si napriklad inu realitu?
ono podla mna plati, ze v jednoduchosti je krasa, a teda vysvetlenie existencie, zivota, ci Boha bude tak jednoduche, ze kazdy ju prehliadol, pretoze chce byt velmi dolezity a zbytocne komplikovat veci