Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako získať novú motiváciu žiť?

Príspevok v téme: Ako získať novú motiváciu žiť?
deadsoul

Kde nájsť silu, keď človek už nemá motiváciu ani ráno vstať z postele? Už aj obyčajné rutinné činnosti (ísť si nakúpiť, či navariť, hygiena) ma oberajú o veľa energie. Kde nájsť novú silu, keď všetko už stratilo zmysel, keď sa už pre nič nenadchnem, keď ma už nič neprekvapí, neteší. Keď som sa roky snažil niečo dosiahnuť, ale nakoniec to bolo len zbytočné trápenie a strata času. Keď druhí len ubližujú, alebo vás nevidia, nepočujú..keď prídem z práce domov a tam prázdno..

slnieckovaa1

To je fayn, že si skúšal všetko čo bolo momentálne v tvojich možnostiach. Ak budeš aj naďalej skúšať, tak potom máš ešte stále nádej, že to bude lepšie :)

slnieckovaa1

mimulus...tak to jednoducho v živote funguje, musíš skúšať, ísť dopredu aj keď nevládzeš...hoci si v depresii, musíš dúfať a SKÚŠAŤ všeličo a aj čakať na to čo zaberie PRÁVE TEBE. Vieš dokedy musíš to všetko? Až kým ti nebude lepšie. Slovo vyliečenie je fakt relatívne, ale ide hlavne o to, aby ti bolo lepšie, aby si sa cítil lepšie. To všetko je veľmi náročné a dlhodobé, ale to je jediná cesta. A ano, podpora a hlavne pochopenie a trpezlivosť najbližších a rodiny vie tiež výrazne pomôcť. Chceš povedať, že si vyskúšal už úúúplne ale úúúúúúúúplne všetky dostupné možnosti, aby ti bolo lepšie?

Mimulus

Za tým čo som napísal si stojím! Ak má raz niekto ťažké depresie tak mu len veľmi ťažko bude lepšie a vyliečenie ako také neexistuje.
Človek totiž začína premýšľať inak a už to nezmení, nezabudne, nevylieči sa.
Môže sa s tým len naučiť žiť a prostredie v ktorom žije mu ten stav buď zhorší alebo zlepší.
Je mi to veľmi ľúto ale ,,treba vydržať, skúšať, zotrvať v snahe, veriť, dúfať...,, je stále iba jediné - prežívanie!!! A dokedy dúfať, dokedy veriť???

slnieckovaaa

mimulus...ty si myslíš, že pretože tebe nie je ani po čase lepšie, že nebude ani jemu? To sa takto paušálne nedá povedať, to čo platí pre teba, nemusí platiť pre iného...Môže to byť lepšie, treba vydržať, skúšať, zotrvať v snahe, veriť, dúfať...

Mimulus

deadsoul - ja si naopak myslím, že to čo prežívaš nebude lepšie. Musíš sa s tým jednoducho zmieriť a zaradiť toto ,, prežívanie ,, ako súčasť tvojho života. Aj ja sa s tým trápim už skoro 16 rokov a vôbec nie je lepšie, skôr naopak. Buď to nejak do života zaradíš a budeš z toho ťažiť alebo to považovať za bežnú súčasť každodenného dňa - alebo ťa to položí presne tak ako mňa a mnohých ďalších.
Ja som osobne u lekára ešte nebol - viem, mnohí si povedia ,,je to jeho problém,, alebo ,, že som debil,, ale snažím sa to zvládať ,,sám,, a mám veľmi podobné problémy ako ty...
No nedokázal som to zaradiť tak ako by sa mi páčilo - nikdy sa niečoho takéhoto totiž nezbavíš a tí, ktorí tvrdia že áno tak tým neverím.

hanuska

Dobre si sa rozhodol. Z vlastnej skusenosti viem ako dokážu lieky pomoct. Okrem zlého svedomia zaberu na psichycké problémy.Prajem všetkým len to najlepšie.

ambrozia

Deadsoul, normálne sa musím zasmiať. Pripomínaš mi malé dieťa.Čím človek viac do teba hustí, tak ty si viac tvrdohlavejší.Moje psych. problémy, teda fóbie a depky trvajú dlhé roky, viac ako 20 rokov a válčim s nimi ako sa dá. A ja som si doteraz myslela, že som najväčší slaboch na svete. No ale takéto príspevky mi dokazujú, že vlastne nie som žiadny slaboch, pretože keď ,,spadnem", dokážem ,,vstať".

Prajem veľa šťastia, nech ti tu na Slovensku pomôžu.

,,Celý svet je plný zázrakov, na ktoré sme si však tak zvykli, že ich nazývame všednými vecami."

deadsoul

Skúsim dovolenku na Slovensku, skúsim tam psychológa alebo psychiatra, možno. Každopádne sa držím stále starého plánu.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako získať novú motiváciu žiť? - Fórum - ZDRAVIE.sk