Ako získať novú motiváciu žiť?

Príspevok v téme: Ako získať novú motiváciu žiť?
deadsoul

Kde nájsť silu, keď človek už nemá motiváciu ani ráno vstať z postele? Už aj obyčajné rutinné činnosti (ísť si nakúpiť, či navariť, hygiena) ma oberajú o veľa energie. Kde nájsť novú silu, keď všetko už stratilo zmysel, keď sa už pre nič nenadchnem, keď ma už nič neprekvapí, neteší. Keď som sa roky snažil niečo dosiahnuť, ale nakoniec to bolo len zbytočné trápenie a strata času. Keď druhí len ubližujú, alebo vás nevidia, nepočujú..keď prídem z práce domov a tam prázdno..

slnieckovaaa

deadsoul, treba skúšať čo ti sadne a to platí vo všetkom. nikto to za teba nespraví, taký je život a je to tak ok...

deadsoul

Ach jaj..neverím žiadnym doplnkom výživy...Raz som si kúpil persen a to nemalo žiadny účinok. A vôbec neviem aký druh by som si mal kúpiť. Veď pre každého je niečo iné vhodné nie?...Hej stále rovnako, dokonca horšie.

bambi1985 ja neviem čo mám meniť, ako, čo ak to zas bude zbytočne stratený čas. Chodím na kurz, absolútne ma to tam nebaví. Ja zas čím som starší, prichádzam na to, že tu nie je nič, kvôli čomu by sa oplatilo žiť.

bambi1985

zmen nieco vo svojom rutinnom zivote,prihlas sa na cokolvek,hociaky kruzok,spoznas novych ludi,viem ze sa ti vobec do toho nechce,aj ja som mala po smrti mami take pocity ze nic nema zmysel,ale ako ubiehaju roky tak prichadzas na to ze zit sa oplati,tak skus nieco co ta v mladosti bavilo,ozvi sa starym kamaratom,ale tak mne najviac pomohla psychologicka ktora mi ukazala akym smerom sa mam uberat.vela stastia.

slnieckovaaa

sú to doplnky výživy, ale s tým 5-HTP čo je v ponuke majú vraj mnohí dobré skúsenosti, pôsobia ako najbežnejšie antidepresíva na báze SSRI. A tá nelegálna cesta kúpy AD na ktorú si sa pýtal...zadaj do googla predám antidepresíva a máš. Ale som určite za tú prvú možnosť. A ako sa inak máš? Stále rovnako?

p.d.

Jestvuje vela sposobov ako si kazdy den zlepsit naladu. Where is my motivation spieva green day, ani ja ju nemam, ale jedno viem, ze zabava musi byt a show must go on.

deadsoul

slnieckovaaa ďakujem za ochotu poradiť, ale vážne už nevidím v ničom zmysel, nemám nič chuť robiť. Rezignoval som. Ešte skúsim vydržať 2 mesiace a potom končím..
Tie AD neviem kde by som zohnal nelegálne..

slnieckovaaa

Ja nepoznám detaily - kedy si šiel do zahraničia, čo si od toho očakával, či cítiš túto nechuť žiť dlhodobo či nie, a pod. Radiť užívať AD ti nebudem, keďže nemôžeš ku psychiatrovi, prinajhoršom sa dajú zohnať na nete i nie úplne legálnym spôsobom, ale je to jedna z možností...alebo skúsiť homeopatické lieky s podobným účinkom...ale skúšať niekam sa pohnúť musíš naďalej sám...možnosti sú, buď ich chceš vidieť alebo nie, stagnácia nemôže trvať večne...

deadsoul

Odísť do zahraničia nebolo dosť radikálne? Myslíš, že mám silu na ďalšie zmeny, keď ráno neviem ani vstať z postele?