Čo by ste robili?

Príspevok v téme: Čo by ste robili?
Vojtoo

V krátkosti by som to opísal tak, že sme sa stretli na internete. Obaja sme si písali viac ako jeden rok, potom sme sa pár krát stretli, išli si von sadnúť a ták podobne, vidávali sme sa zopár mesiacov. Časom sa moje city k nej prehĺbili, no od nej som nič necítil. Bola ako ľadová kráľovná. Pred časom som sa jej spýtal, čo chce. Nuž, ona nevedela a tak sme skončili. Prešli dva týždne a ja stále neviem čo robiť.

Vojtoo

no to nahodny nebol, to som mal depku, tak som presiel tri krajiny len tak, krasnymi okreskami, flirtujuc s osudom, a potom hento, hned ako som bol anceste domov, so samroklami z moravy :D

anjelik*

Vždy sa jedná o chémiu...to neznamená, že ju chceš rovno prekopŕcnuť, ide o chémiu, ktorou je zaplavované tvoje telo v čase zaľúbenia a je jedno, či do krásnych rozumných slov, či to pekného zadku. ;o) Inak to ani nejde, sme tak nastavení, lebo inak by nás ani len nenapadlo sa chcieť rozmnožovať a nedajbože ešte o nejaké uvrieskané decká starať. Len aj do tej chémie sa dá vniesť prvok ovládania a rozumu..to jest nepreháňať to, tak v pohodičke. :o) A hej..je to preplesk. A evidentne nie náhodný. :o)

Vojtoo

Ak by sa ale jednalo zase o čiste chemickú záležitosť, bez hĺbky pochopenia, tka ja som k nej citil nieco, co sa uz posilnit nedalo, po fyzickom stretnuti :)
cize neslo cisto o chemiu, i ked bola tam, ale podla mna na vyssej urovni, ako tej zakladnej (cize pacila sa mi predovsetkym povahovo, osobnostne, a az potom fyzicky, i ked skareda nebola, to sa neda porovnavat, hodnotit, ale beriem to ako celok, neviem to delit ci ne/fyzika ne/chemia atd..)
ale pekne pises. staci inac vidiet napr kocik, ktory tlaci rodic, a vnom je taky 15 rocny chalan. toto pozerat zo sedadla auta (zatial co prechadzaju na priechode), nech je to auto akekolvek, (ci uz trabant alebo ferrari), da to cloveku riadnu facku.
co by asi robil ten chalan v mojom tele?
hmm, aj tak moze "wake up slap" vyzerat, ci nie? :D

anjelik*

Bude záležať len a len na tebe..predpokladám, že budeš ďaleko opatrnejší, keďže už máš za sebou skúsenosť, ktorú nutne vyhodnocuješ ako *stratu*. :o) Ale podľa mňa, ak si hravý, tak znovu budeš robiť možné a nemožné...lebo je to pre teba prirodzené, len už budeš zvažovať mieru, akou by ťa prípadný neúspech mohol zasiahnuť. Ak by sa ale jednalo zase o čiste chemickú záležitosť, bez hĺbky pochopenia, o čom vzťah je...tak je to možné..že dopadneš rovnako. Ale toto je skôr už extrém..zase taký hlúpy nie si. :o) Záleží samozrejme aj na tom, koho si zase vyberieš, a v akej miere sa budete obaja podieľať na tvorbe vášho vzťahu. V zásade je jedno, aj keby si to zase celé sýtil ty..len či na to máš..vidíš sám. Ideálny stav je, keď sú dvaja podobní..nieže protiklady, to je zaujímavé len a len dočasu...potom to nutne začne škrípať. Zober si z tých spoločných chvíľ to pekné, to kúzlo, ktoré si zažíval, teš sa z toho, že si to zažil..mnohí to nezažijú nikdy a to ostatné pusti z hlavy. keby ste mali byť spolu, boli by ste..nie ste..nutne ťa čaká niečo iné. Pokoj a rozvaha. :o) Žiadny smútok, žiadna sebaľútosť..to už na čo by bolo dobré?? Trápenie nechaj pre iných, pre tých, čo si to dobrovoľne vyberajú. A nevedia sa potom donačudovať, že prečo sú takí chorí a prečo ich nikto nemá rád? :o)

Vojtoo

ok tka posledna otazka :)
myslis ze budem neikedy schopny robit presne tiet iste veci (lebo som robil hadam vsetko mozne i nemozne), pre "novu" ako pre tu "staru" ?
som povahy, ktory sa neskutocne nerad opakuje v niektorych veciach (paradoxne, ak ide o nieco, co mam obhajovat, tak viem o tom pisat a kecat donemoty - uplne :D )

anjelik*

Tak berme to teda ako životnú skúsenosť. Vždy ti tu na fóre vyčítali, keď si sa plietol do vzťahov, že čo ty o tom vieš. Tak teraz už vieš, čo to znamená zamilovať sa, absolútne sa nechať ovládnuť chémiou, ovládnuť programom..lebo či chceš, či nie, je to program..lebo rovnako to prebieha u miliónov iných ľudí...aj keď si každý naivne myslí, že ten jeho vzťah je iný. Len čo teraz s tým ako urobíš, že? Vytvoril si vlastnou snahou konštrukciu, nazvanú *láska* Tá sa zničiť nedá..na to nemáš. Máš tri možnosti...cítiť k nej lásku ďalej..nenávidieť ju..alebo sa pokojne vyrovnať s tým, že ok..vybudoval som, zničiť to neviem, ale ničí to mňa, moje vlastné sily..tak od toho dobrovoľne odstúpim. Nechám dievča, nech si žije svoj život, pozriem sa na ňu nie cez chémiou zastretý zrak..ale cez triezvy pohľad, uvidím obyčajné, rovnako blúdiace stvorenie ako si ty sám...a prijmeš to ako fakt. Že kde sa nedá, sa nedá a konečne obrátiš pozornosť k sebe..oživíš sám seba. Sebou samým, svojimi vlastnými úvahami. Aj keď je x krát ľahšie mať niekoho, pochopíš, že ty môžeš byť tým, ktorý je tu pre druhých a ich reakcia na teba sa ti vráti. :o) Čím viac ju budeš riešiť, tým viac ju v sebe zosilníš a to asi nie je to, čo by si chcel, či? Trápiť sa jak také hovädo, stratiť zmysel života..lebo aj to si už kdesi riešil. :o)) Takže konečne sa vráť do svojej pôvodnej podoby veselého mudrujúceho jedinca o všetkom a o ničom a nie zaľúbeného somára, čo si myslí, že prvočíslo je ukazovateľom duševnej blízkosti. :oP

TheDevilMe

Vojtoo:

No aspon vies,ze pisat si s niekym tak dlho pricom ho nepoznas je nanic. Zamotas sa,potom sa dlho odmotavas. Najlepsie je spoznavat hned a nemat medzi stretnutiami ani prilis dlhe ani kratke prestavky. Oboje ta dokaze pekne sfetovat. Ale to uz zrejme vsetko vies,ja len robim taky review :)

Vojtoo

ale aspon na par mesiacov som sa citil nesmrtelny a vsemohuci :D
fakt som zvedavy, ako to bude vyzreat za mesaic,rok,dekadu..

Vojtoo

no a ja jej to vlastne ani nezazlievam, ved keby ku mne teraz prisla nejaka do mna zblaznena baba a ja necitim k nej nic, tiez by som sa tak zachoval :) nechcem ziadnu otrokynu ci nieco take, a ani nijaku ovplyvnovat podprahovo a tak.. len nechapem ako je mozne sa na niekoho tak extremne namotat.. mimochodom vola sa podobne ako stredne cislo v cislovkach (ak vylucime nulu), a teda vzdy ked uvidim tieto dvojcislia na hodinach (24x za den je to mozne), alebo vzdy ked uvidim tieto cisla kdekolvek (cenovka, spz na autach, nick niekoho na forach :D a podobne..) tak mi ju to pripomenie.. a uz dokonca aj tie hranate taniere/pohare, ktore som mal skor nez som ju spoznal, z dovodu, ze mi pisala, ze ma rada hranate pohare/atd :D
cize jedina chyba bola u mna, ze som to nechal rozkvitnut do extremu, jednoducho som nechcel ziadny pesticid, ktory by nieco obmedzoval, limitoval a potlacal
ALE
to az po nejaom case, pisania si cca po pol roku), od augusta, navrhla prve stretko ja som mal strach :D a potom skutocne prve stretko bolo az vo februari. ktovie ako by to dopadlo, ak by som vtedy nezavahal..
tazke bude teraz vyplnit ten priestor volny (x-hodinove pisanie si, x-hodinove vymyslanie veci pre nu, x-hodinove bezcielne rozmyslanie o x-y-z... atd, asi chapes :) )
jedine komu to mozem zazlievat je Boh - mohol mi to prekazit ovela skor.
paradoxne ma to depkovalo uz asi 10x za cely cas ale nikdy som sa nezvdal :D paradoxne sme boli dost odlisni v nazoroch, ale obcas ako keby dvojicky, cize divne..
teraz neviem ci je to prekazeny osud nejakou premennou, alebo som hladal nieco, niekde, kde nic nie je.. (napr nadprirodzeny vyznam v tych cislach, alebo nahodach, a podobne)

Vojtoo

noo, ona mi pisala, ze mala v 16tich byvaleho, a ten ju nechal na valentina a ona bola do neho extra zblaznena (zevraj zeny prvu lasku prezivaju extremne intenzivne a nikdy ju nezabudnu a nikdy to nebude porovnatelne, len slabsie..), potom ze mala nejakeho starsieho, a odvtedy nic.. (asi 3 roky ku dnesmenu dnu), cize neviem aka je presne, ale obcas pisala take haluze, az som si myslel ze je na to extremne rychlo a potom zase depky-nalady, ked som si myslel, ze nechce nic viac.
boli sme vonku len 3x planovane na par hodin a 1x len tak ze som mal cestu okolo na 5 minut, tak som isiel snou, cize vela sme toho nestihli fakt :D ale tak pusa padla, taka letma, na rozlucku, az 3x :D
cize stagnovat to ani nemalo kam, defacto :D
dost jej potom vadilo, ze jej posielam nejake veci do prace, a domov a podobne drobne darceky,kvety,cokolady,ine drobnost..
inac pracuje v BA, cestuje hodinu-dve, ale v skratke, vstava o 5, a domov z prace skor ako 17-18 nepride, plus exerne skola (Bc. tento rok), cize ma toho dost.
cize podla mna je skor cielavedoma (neviem ci suverenna a vyrovnana), ale ako kazdy clovek raz ma dobru raz zlu naladu..
pise mi ze mam predstavu o zivote prilis rozpravkovu a ze realita je ina, ze ona to vnimala tak ako ja ked bola v prvom vztahu atd.. napriklad ked som jej pisal dlhe maily, o hocicom, hlavne o "my" pisala mi ze toto ona robila svojmu prvemu, a ze on ju preto nechal.. a ze to ju prebudilo a navzdy zmenilo, a ze vzdy vo vztahu berie kazdy inak, jeden ma rad viac ako druhy a preto to nefunguje tak ako by malo.
ale sranda je, ze sme sa normalne bavili aj o tom, ake farby do spalne a podobne :D (normalne ze uz som mal chut pozriet nejake byvanie v BA :D ) - to boli tie dobre nalady u nej, a potom ked boli depky, tak stale pripominala, ze stale nieco citi k byvalemu, alebo inym, ktorych stretla a podobne..