Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nejedenie po 17tej

uma

Nooo, hluposti tu pisete ze si tym spomali travenie a ze naberie naspat.Nejest po piatej je velmi prospesne, zaludok si ako vsetky organy potrebuje oddychnut.Ale treba uznat ze by sa taketo stravovanie malo stat skor zivotnym stylom.Ale aj ked zacnes jest po piatej po nejakej dobe, nenaberies naspat tak, ako pri redukcnych dietach pri ktorych si odopieras urcite potraviny-takze chod urcite do toho:)

vitavi

Prospeje ti to. Či schudneš, závisí od toho, koľko poješ predtým, ale je šanca dosť veľká. Prečisťuje to tráviaci systém.

lea128

Suhlasim s prispevkami nizsie, nejest po 5 je hlupost, hlavne ked clovek chodi spat neskoro...po case, ked nebudes jest po 5 si na to tvoje telo tak zvykne, ze neschudnes ani gram. Zo zaciatku sice nieco schudnes, ale akurat tym, ze telo bude vecer hladovat, nie tym, ze sa stravujes spravne a vyvazene...

Verca_11

Ja nejem na vecer uz mozno takych 7 rokov. Mam na mysli veceru ako taku- bud si dat dva rozky alebo take mensie jedlo co sme mali na obed. Nerobila som to kvoli chudnutiu ale kvoli tomu ze ked som sa vecer najedla bolo mi zle a tazko sa mi zaspavalo.
Mne staci ked sa naobedujem okolo 7 si dam nejake ovocie, caj.
Ale ano da sa z toho schudnut, lenze medzitym musis mat nejaku fyzicku aktivitu a nie len nejst.

p.d.

Ja si myslim, ze bud niekto vedie zdravy zivotny styl (alebo aspon zdravsi) alebo ho nevedie a chce schudnut. Da sa tak schudnut na beton, ale take schudnutie je figu platne, nazad priberies.

cherryberry

ak vobec schudol, tak len kratkodobo. Toto je velky mytus, na ktoreho pociatku stal - tri hodiny pred spanim nejest. Ta druha veta je pravdiva, organizmus by pred spankom nemal byt zatazeny traviacim procesom, kedze potrebuje relax. A z tohto potom vznikli tie myty ,,po piatej nejest" ,,po siestej nejest" a podobne. Mam kamaratku, ktora zasadne nejedava po piatej, ale chodi spavat okolo druhej v noci. Cuduje sa, ze stale pribera a neda si poradit, ze ona sa pokojne moze najest aj o deviatej vecer ale vraj po piatej sa neje :)Pritom ist spat so skvrkanim v bruchu je rovnako zle, ak nie horsie, ako sa poriadne najest. Takze skor sa riad svojim rezimom a dodrzuj pravidlo nejest hlavnu veceru aspon dve hodiny pred spankom. Treba si vsak rozvrhnut stravovanie na cely den, zacat sytymi ranajkam, lahkou desiatou, obedom, olovrantom, sytou vecerou a druhou lahkou vecerou (jogurt, zelenina), samozrejme novemu 6clennemu jedalnicku treba prisposobit aj velkosti porcii.

womanP

Metabolizmus sa spomali az po cca 48 - 72 hodinach nejedenia. Po 24 hodinach sa dokonca o nieco zrychli. Takze, tie rady ze musite jest 6x denne pocas celeho dna aj vecer.. su dost zastarale. Nehovorim ze nefunguju, ale rovnako tak funguje ak jete len raz alebo dva razy za den (samozrejme zdravy objem jedla za cely den). Obidve varianty ponukaju podobny vysledok pri chudnuti, zavisi to len na vas co si vyberiete.. malokomu vyhovuje neustale premyslat nad jedlom cely den, takze dakujem Bohu ze je tu aj ina moznost. Nastudujte si nieco o Intermittent fasting.

odpovedam

spomalis si metabolizmus a budes mat traiace problemy. uvedies telo do stavu hladovky - bude si mysliet, ze je v nudzi, kedze mu odopieras jedlo a postupom casu si zacne robit tukove zasoby vsetkeho co jes, aby ostalo na "horsie casy". zaver: nejest po 17 hod je hlupost, ak chces chudnut.

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nejedenie po 17tej - Fórum - ZDRAVIE.sk