Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako nato?

Príspevok v téme: Ako nato?
Monicka B

Dobrý deň, prosím o rady dievčatá a ženy, ktoré majú skúsenosti s používaním tampónov. Totiž, nabudúci týždeň mám začať brigádovať v jednej firme a v kancelárií budem sama a počas svojích dní nebudem môcť často odbehovať na wc meniť si vložku a najmä prvé dva dni,keď to dosť tečie, čo určite poznáte. Nechcem zažiť trapas pred ľuďmi. Mám otázky:
- aká značka je najlepšia (kotex, tampax, ob) či iná?
- akú veľkosť kupovať(mini, midi, maxi) a podľa čoho? Podľa toho, či som panna (som) alebo podľa výšky (mám 158 cm)?
- kedy je čas ho vymeniť, poznáte to podľa čoho, že treba meniť, to nejako cítite? Na vložke to vidieť a čo tampón?
- a čo ten na internete spomínaný anafylaktický šok? Mám sa ho obávať, kedy mi hrozí, mám strach či ho nedostanem aj ja.
Nemám sa s kým poradiť, sestry nemám, matka ani nevie, že niečo také existuje, kedže má už po 60 a chcela som sa radiť s gynekológom, ale ten to hneď zavrhol, že žiadné tampóny lebo spôsobujú mykózy a zápaly. Napriek tomu ich chcem používať len v prvé dva dni, kedy je krvácanie silné, potom vložku v ďalšie dni. Ďakujem za odpovede.

Monicka B

Fleur-de-lis - ďakujem :) a prepáč zato slovo a tak naštvalo ma to, že toľko báb tu chodí a nereagujú.

A ešte tá kábel mi napíše, že nemá potrebu mi písať o tom tuna. A kde sa mám pýtať ak nie na tomto fóre? Mám ísť s tým na facebook či pokec? :)

V používaní tampónov niesom ešte taká skúsená, tak sa pýtam.

Fleur-de-lis

Že nie je celý rovnako nasiaknutý je v pohode.
A vyskúšaj tie super, asi máš silnejšie krvácanie.
A hovoriť dofrasa, keď práve nikto neodpovedá nie je veľmi slušné ;) Trochu trpezlivosti neuškodí! :)

Monicka B

Ja som hneď od prvého používania dala ob normal nie mini, kedže to mám na začiatku silnejšie a teda asi ani tie nestačia, tak som chcela vedieť, že keď si dám ob super či nenastanú tie problémy čo spominali dievčatá, že tampón vysušuje a tak. Aj v čom sa odlišujú od normál veľkosťou?

Monicka B

Veď ja sa len pýtam, či mám zmeniť veľkosť dievčať čo majú s tým skúsenosti.

A pokiaľ viem, je to anonymné fórum, tak čo sa hanbíš o tom písať? Zpozná ťa tu niekto snaď? Nikto nevie čo si zač, nechápem prečo sa hanbíš? Chlapci tu preberajú problémi s erekciou a penismi, tak prečo mi by sme nemohli s menzesom? Je to predsa fórum o zdraví.

kabel

ja ich sice pouzivam, ale necitim potrebu preberat na internetovom fore ich nasiakavost a drzanie snurky pri moceni, sorry

Monicka B

Fleur-de-lis - ďakujem za odpoveď.

A áno už po 2,5 hodinách je tak nasiaknutý, že preteká a musím meniť. Preto je mi divné, že ostatné písali, že menia po takých 3 až 5 hodiných. Rátala som s tým, že práve v tom sú lepšie lebo človek nemusí tak často behať meniť ako vložky. Tak preto sa pýtam či mám používať ob super.

A to s nerovnakým nasiaknutím tampóna som nemyslela tak, že koniec je a začiatok nieje nasiaknutý, ale tampón je celý nasatý len tá časť pri šnúrke je niekedy len z jednej strany a taká polka nič.

Fleur-de-lis

Ahoj Monicka B,
myslíš tým, že po 2,5 hodinách ti začína pretekať?
Potom máš na výber väčší alebo ostať pri tomto a meniť častejšie. Ja osobne tie super nemusím, ale zas ob normal mi stačí. Teoreticky je to možno aj lepšie pre organizmus keď sa mení častejšie, ale je to zas menej pohodlné...
Stáva sa, že tampón nie je nasiaknutý celý, aj keď nerozumiem úplne prečo je nasiaknutá jeho spodná časť viac ako vrchná, ja to mám skôr naopak. Ale tak zle zaviesť sa nedá, ide len o to aby bol dosť hlboko. Zaveď ho tak hlboko ako to ide. Ale ak ho necítiš, keď ho máš, to znamená, že je zavedený správne.
A ako sa ich zbaviť, no niekedy aj do toaleťáka, ale tak viac, on nasiakne ale nemyslím, že to nejak pretečie. Alebo obal od vložky, alebo papier, sáčok od servítok...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.