Ako nato?

Príspevok v téme: Ako nato?
Monicka B

Dobrý deň, prosím o rady dievčatá a ženy, ktoré majú skúsenosti s používaním tampónov. Totiž, nabudúci týždeň mám začať brigádovať v jednej firme a v kancelárií budem sama a počas svojích dní nebudem môcť často odbehovať na wc meniť si vložku a najmä prvé dva dni,keď to dosť tečie, čo určite poznáte. Nechcem zažiť trapas pred ľuďmi. Mám otázky:
- aká značka je najlepšia (kotex, tampax, ob) či iná?
- akú veľkosť kupovať(mini, midi, maxi) a podľa čoho? Podľa toho, či som panna (som) alebo podľa výšky (mám 158 cm)?
- kedy je čas ho vymeniť, poznáte to podľa čoho, že treba meniť, to nejako cítite? Na vložke to vidieť a čo tampón?
- a čo ten na internete spomínaný anafylaktický šok? Mám sa ho obávať, kedy mi hrozí, mám strach či ho nedostanem aj ja.
Nemám sa s kým poradiť, sestry nemám, matka ani nevie, že niečo také existuje, kedže má už po 60 a chcela som sa radiť s gynekológom, ale ten to hneď zavrhol, že žiadné tampóny lebo spôsobujú mykózy a zápaly. Napriek tomu ich chcem používať len v prvé dva dni, kedy je krvácanie silné, potom vložku v ďalšie dni. Ďakujem za odpovede.