Korčuľovanie = ?

Príspevok v téme: Korčuľovanie = ?
rollerka

Ahojte. Chcem sa spýtať, z korčulovania sa dá schudnúť alebo vytvarovať (spevniť) postava? Mám 165 cm a cca 59 kg a veľmi by som chcela s chudnúť do leta hlavne zo stehien a zadku a zatiaľ sa chodím korčulovať každý deň, cca 10 km. Stačí to a dá sa takto schudnúť? Samozrejme som si aj upravila stravu - nejem sladkosti a jem veľa zeleniny a ovocia :) vopred dakujem za rady.

kaciatko_7

Myslím si že začínaš dobre, tak 10 kilákov na začiatok je úplne fajn, a k tomu ešte to že korčuľuješ každý deň a postupne to zvyšuješ, to sa ti určite podarí spevniť telo aj s tou upravenou stravou... vlastne korčuľovanie je najlepšie kardio cvičenie podľa mňa, oveľa lepšie ako beh alebo bycikel... pretože musí zabrať celé telo aby si sa udržala, každučký sval, pri behu, najmä dlhodobom dosť trpia kĺby na dolných končatinách... keby som mala príležitosť korčuľovať častejšie, tak tiež korčuľujem každý deň... ja som sa minulý rok tiež chcela dostať do plaviek a podarilo sa, ale okrem korčuľovania som doma aj cvičila, spevňovacie cviky na brucho, boky, zadok a stehná, a dostalo sa mi aj pochvaly... mala som dva dni kardio, tretí som trochu posilňovala a štvrtý voľno... cvič a hlavne sa priebežne neváž! účinky pozoruj na cm, hlavne v zrkadle

Delis

ooo, polhodinu veru nie :D iba obula, zasnurovala, pozrela ze cca sedi .. a brala .. a nesedelo, ale to som zistila az pri korculovani :D :D ..a asi bol blby napad brať korculu o cislo vacsiu, kedze sa mi spravila odrenina, a ani to tak zo zaciatku nevyzeralo, ze ta noha sa ma kde hybat v takom uzkom priestore. Nevadi nabuduce budem mudrejsia, a este sa preveziem aj kus po predajni :D :P

Vojtoo

tenis chce tiez techniku, inak je to matrix tenis :D lieta to kade tade..
ale myslim ze ja by som tym mojim amaterskym stylom porazil aj fedexa :D cisto z dovodu, ze by to lietalo tak, ze by nestihal behat a znicil bysi clenky :D
pod do tej temy uz :D

p.d.

Ja som zatial napisal len tri prispevky, cize som bol asi trikrat offtopic, ale ani ostatni nepisu nejako k veci:)
Vies, ono to je s kazdou ludskou cinnostou tak. Napr. take bicyklovanie - clovek sa okruti jak taky kon. Na gitare sice viem napodobnit hudobnikov, ale vlastnu pesnicku nikdy nezlozim, nemcinu mam vystudovanu, ale nenavidim ju, anglictinu viem, ale ak zacne hovorit nejaky american, tak mu kvoli akcentu figu rozumiem.
Este ze je ta motorka a tenis. To je celkom fajn. A este som si dnes kupil cinku, tak mozno zo trikrat pocvicim:)