Najúčinnejší spôsob ako sa zbaviť akné?!

mmoninka

Mne pomohol chemicky peeling...uz niekolko rokov mam teraz peknu plet. Treba este pit vela vody a nechytat si vyrazky aby sa neprenasali....drzim palce

pavla15

skúste zinkovú masť :) mne pomáha len ju musíte nanášať poctivo každý deň .. ja si ju vždy po večernom kúpeli natriem na akné a mám to celú noc

Casperko

Ja mam akné viac ako 10 rokov, v 17tich to zacalo a niet konca:)....az po 5-6 rokoch sa zistilo, ze som alergicky na potraviny obsahujuce histamín. (tieto potraviny som mal sám odsledované na pleti a vedel som o nich uz pred tym zistenim, co sa len potvrdilo).
Zminimalizovat potraviny ktore Vam skodia alebo podla moznosti uplne vylucit, pohyb, cerstvy vzduch, pitny rezim a co najmenej stresu a nemoze byt problem s akné (neratam pubertu)

Ale ja som iny pripad, lebo momentalne cvicim a chcem pribrat, takze konzumujem vsetko mozné, aj na noc, a hned sa to odrazilo na pleti. Alebo stací ze si neumyjem a nevycistim plet kazdy den a uz je to horsie.
Ja mam problem s otvorenym pormi, oblast pri nose, asi cca do polky líc tam kde nezarastám - tu sa mi robia zapaly pravidelne po 2 tyzdnoch kua.
Rychlo sa opalit, aby to nebolo az take zlé na pohlad:D
GL all

nirv

Zihlavovy čaj, pitný režim, nedrazdiva strava, kozmetika a dôkladna starostlivosť o pleť plus antibiotiká na pleť

Giggi

ahoj,, súhlasím s tou biolampu.. teda nie tak priamo s biolampu, ale ja používam žehličku na pleť s farebnými svetlami -odkaz odstránený- je tam aj červené aj modré svetlo ktorým ošetrujú aj v kozmetických salónoch.. asi po 2 mesiacoch mi zmizlo väčšina akné a postupne miznú ostatné =D konečne žiadny aknecolor ani nič podobné =)

vhbg

tak urcite to chapem ale ja som chcela najskor akne. cize keby sa najskor zlepsila plet a potom az riesit tie hormony. tak aby to nebolo vidiet.

gssgl

vies popisat akymi postupmi liecila tvoje hormony a akne? ja myslim ze akne s hormonmi suvisia a asi preto bolo potrebne najprv liecit hormony a potomm akne.

vhbg

tak ja som si na vlastnej kozi odskusala vselico aj roacutan a nakoniec ci som chcela alebo nie aj tak som skoncila u albertovej. boli to desne mesiace ale tak dostala ma z toho. jedine co mi na nej vadilo je ten jej zdravotny pristup. ona prilis pozera na to zdravie a nejako ju netrapi ze kazda zena chce mat peknu plet co najskor. nechcem sa robit mudra ale tak mozno mohla skorej riesit moje akne a tie hormonalne problemy si nechat na potom. mne by to aspon tak bolo lepsie vyhovoalo ale ona to robila naopak. ze najskor hormony dat do poriadku a potom az akne. a to ma dost otravovalo. nebyt matky ze do mna hucala a ma podrzala mozno by som to ani nebola vydrzala do konca. jasne teraz som hrdinka ale mala som s tym velakrat chut prastit. nie som nejaky extra trpezlivy clovek.