Nenávidím svojho brata

Príspevok v téme: Nenávidím svojho brata
vynervovana

Chcem sa spytat ci ma niekto v rodine cloveka s diagnozou schizofrenia? Mam totiz brata ktory je neskutocne konfliktny a vztahovacny, nech sa v rodine deje cokolvek on to berie ako utok na seba, vycita nam ze sme proti nemu zamerany, ze mu vsetko robime naprieky. Obaja este byvame u rodicov a kedze on takmer nikdy nerobil tak je stale doma a odkedy som ja na materskej tak sa zacina zameriavat hlavne na mna. Stale ma riesi...ze si spravne nevychovavam syna, vola ma krkavcia matka, neustale mu nieco na mne vadi a potom to obrati naopak ze ja mam problem s nim...on je majster v prekrucani a vo vyvolavani pocitu viny. Aj ked som kludny clovek ale on ma vie tak rozzurit ze dokazem povedat veci ktore by som nikdy nikomu nepovedala. Privadza ma uplne do sialenstva, ja viem ze je to diagnozou ale uz ozaj nevladzem.

Slecna A.

vynervovana a brat aj berie dake lieky? Je pod dohladom lekarov?
Viem ake je to zit s chorym clovekom, viem ake je to tazke...ale nikdy som neuvazovala ako ty. Ze zacnem toho cloveka nenavidiet. Nikdy nevies, naozaj nikdy nevies co sa stane tebe, ci ti raz, ako sa hovori "neprepne" a nestane sa z teba troska odkazana na druhych.
Aby ste vy doma zvladali jeho "vrtochy", musite sa obrnit extra davkou pochopenia a vela si nastudovat o tejto chorobe. On aby to zvladal musi byt pod dohladom lekarov. Alebo dalsia moznost, pises ze mas syna a byvas este u rodicov. Tak sa posnaz najst si svoje vlastne byvanie. Snad pre svoje pohodlie nechces, aby z domu odisiel brat...