Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pracovať v zahraničí

Príspevok v téme: Pracovať v zahraničí
lujzax

DObrý deň, chcem sa spýtať, je sa ľahké zamestnať a nájsť si k tomu ubytko v zahraničí?? najlepšie v anglicky hovoriacich krajinách? dá sa tam zamestnať len s maturitou z gympla, štátnicou z AJ?? bez VŠ? a dá sa tam stále dobre zarobiť?
pretože študujem na VŠ, zatial mám všetky skúšky, ale tento semester asi nezvládnem, je toho moc veľa a ťažké...tak keď budem viac ako jednu skúšku ťažkú prenášať do tretiaku, tak sa nato asi vyprdnem, nevládzem, prestáva ma to baviť to stresovanie, stresujúci ľudia okolo mňa, ktorí ma len demotivujú, že sa to ozaj nedá zvládnuť...no v SR asi bez VŠ isto nezostanem, bo robiť predavačku, hm, to by ma neustále môj otec len ponižoval, oporu uňho by som isto nemohla hľadať, tak by som odišla preč, do zahraničia, i tak som to vždy chcela spraviť...no neviem či by som si našla nejakú lepšiu prácu než je upratovačka...

0vecka

2 bftzss to plati mozno ak si maju moznost vybrat teda na jedno pracovne miesto sa hlasia dvaja... ale v plno odvetviach je to naopak...

bftzss

v zahranici sa da zamestnat aj bez VS ale zalezi o aky druh prace mas zaujem. na pozicie kde sa vyzaduje vyssie ofborne vzdelanie , tak tam absolventi zo slovenska nemaju skoro ziadnu sancu. vela ludi ani nevie kde je slovensko, nepoznaju nase VS atd. radsej zamestnaju niekoho s titulom zo znamej VS a z ich krajiny. vela firiem ak hlada zamestnancov rovno do poziadavok vymenuje ktore konkretne univerzity akceptuje.

lujzax

no ja pracovať manuálne viem, ale zas tak nechcem skončiť na celý život...som skôr myslela, či sa nedá z recepčnej nejako ísť vyššie, popr. tam začať VŠ, nejaké tie jazyky sa doučiť...bo i tak čo počúvam, že s tou chemiou od nás čo sa zamestnajú na SR, tak len za takých 600e, čo ako som počula aj baby bez školy v obchode tolko zarobia pomaly...čo je dosť bieda, už ked sa tolko budem stresovať a nakoniec takto dopadnem

lilyianka

neboj aj u nas je to tak, že sa môžeš snažiť a mať aj skoro plný počet bodov a skúšku nespravíš, mne sa to osobne už párkrát na našej škole stalo a to nie sme žiadná nóbl.. myslím medicína, právo a pod ....
a téma sa ti medzi ostatnýmineukazuje preto, lebo ju máš v nesúvisiacich so zdravím a tie sa tam neukazujú ....
ja by som na tvojom mieste už aspoň toho bakalára dotiahla do konca .. síce chápem, že ak ťa to nebaví a nechce sa ti, je to veľké premáhanie, ale potom si to môžeš vyčitať, že si bola krôčik aspoň od bc a neurobila si to

0vecka

ak vystudujes zmysluplnu vysku tak nemas problem sa zamestnat ani na SK... ono ak nieco vies tak si najdes pracu aj v zahranici, je dost vela krajin kde im chybaju v niektorych oblastiach ludia a zoberu hocikoho kto tu pracu zvladne jasne ze uprednostnia domaceho ale podla skusenosti zoberu radsej schopneho cudzinca ako neschopneho domorodca... a dost casto je aj situacia ze na 5 volnych pracovnych miest maju 2 uchadzacov

ale obavam sa za so strednou a bez nejakej dobrej praxe sa dalej ako po tu upratovacku nedostanes...

lujzax

tak to viem, že sa nepobijú o mňa na SVK, hoc študujem chémiu, ale v zahraničí by sa už pobili...a tých stratených dvoch rokoch mi je najviac ľúto, ale zas ak sa mám dalej len takto trápiť, tak radšej odídem....a bohužial, nie je skúška, ako skúška, niekde dávajú Ečka len tak, za snahu, za učenie, no u nás sú aj tri časti skúšky, a keď ti z jednej chýba určitý počet bodov, tak bohužiaľ....

lilyianka

myslím, že keď už si v druhom ročníku, bola by škoda neurobiť si aspoň toho bakalára, keďže predpokladám, že si denná študentka, máš času učiť sa, nie ako externisti (čiže ja) ... to, že prenesieš jednu skúšku? no a čo .. moja spolužiačka prenášala z min. roka cca 5 skúšok dosť blbých a v pohode všetko urobila a v termíme (a to sme teraz v bc.ročníku) ... zase si nemysli, že ak aj výšku vyštuduješ, tak na SVK sa o teba firmy pobijú, tým chcem povedať, že aj tak môžeš robiť tú predavačku .. poznám jednu babu, ktorá teraz študuje druhú výšku a keď už prvú mala vyštudovanú robila za minimálku v nejakom zaprdenom podniku vo výrobe (pretože ju proste nikam nechceli prijať)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pracovať v zahraničí - Fórum - ZDRAVIE.sk