Ako by ste definovali šťastie?

Príspevok v téme: Ako by ste definovali šťastie?
igy017494

D1: Štěstí, co je štěstí? Muška jenom zlatá...

D2:
Stastie pozostava z troch casti:
1. ako je jedinec fyzicky aj psychicky zdravy
2. ako jedinec dokaze uplatni svoje talentove dispozicie (realizovat sa napr. v zamestnani)
3. ako je jedinec spokojny v partnerskom zivote - vztahy nielen s manzelom/manzelkou, ale vseobecne s ludmi, prostredim, ...

skuste napisat, ci by ste suhlasili s takymito definiciami, pripadne preco nie alebo napiste vlastne definicie :)

nirv

V tom pripade platí D3. Pre každého je stastim niečo iné. Najčastejšie asi ked niečo dosiahnu. Ked už niečo majú, stráca to na hodnote

igy017494

suhlasim, su to dve rozne veci :)
teda bavme sa o stasti...

inak aj na pojem laska by sa hodila osobitna diskusia :)

vyzera to tak, ako keby to boli pojmy, pre ktorych definniciu potrebuje dana osoba mat/chapat city a emocie...
co keby sme chceli tieto pojmy vysvetlit tzv. umelej inteligencii, ktora nema potuchy o emociach a citoch?
alebo by v takomto pripade neslo o umelu inteligenciu??

doubledog

nemyl si stastie so spokojnostou

stastie je kratkodobe a intenzivne

spokojnost dlhodoba a menej intenzivna

rozdiel je asi ako medzi zamilovanostou a laskou, alebo medzi amfetaminmi a opiatmi :)

igy017494

k D4 - ved prave... preto sa pytam, co je to stastie, lebo by som chcel nejako rozumovo (nie cez emocie alebo city) popisat/zhodnotit sa, ci som alebo nie v danej chvili stastny :)
alebo sa to bez emocii/citov proste neda popisat?
pride mi to ako dost siroky pojem, ktory popisujeme roznymi stupnami spokojnosti, ci nespokojnosti s niecim v nasom zivote...

Klasik12321

Podla mna uplnym zakladom je vztah, mat niekoho rad, mat si s kym pokect, komu verit... potom zdravotny stav (najma kvoli intimnemu zivotu :), samozrejme deti a vsetko hmotne az daleko za tym. No ale to som si uvedomil, az ked sme zacali mat viacej penazi, ako sme stihli minut.

nirv

D3 šťastie je ked ti padne pohár na zem a nerozbije sa. Alebo, čo ak by bolo bývalo lepšie ak by sa rozbil, lebo potom by nepadol o tri dni na mačku a nezabil ju? D4 šťastie je stav duse dosiahnutý zmenou vnímania sveta