Pripada vam to normalne?

Príspevok v téme: Pripada vam to normalne?
MikiWil

mam 23 rokov. zijem len s mamou. brat a sestra maju uz vlastne rodiny. mama teraz isla na tyzden ku sestre varovat deti a tak som ostal sam doma. Kazdy den mi vola, ze ci som sa najedol, ci som obedoval, co na ranajky, co na veceru, ze co som si kupil apod. stale mi vravi, ze v mrazaku mam jedlo, ze si ho mam vytiahnut. a dnes mi volala ze ci som si vytiahol to jedlo a co som ranajkoval. Toto su jej kazdodenne telefonaty ohladom toho co som jedol. Pride vam toto akoze normalne? nepoviem keby mam 10-15 rokov, ale preboha mam 23 a dokazem sa o seba postarat. dokazem si nakupit, navarit. Jasne ze ked je mama doma, tak vari ona, aj mi nalozi, ale ked nie je doma tak sa dokazem o seba postarat. A zakazdym ked mi vola ohladom takychto blbosti sa len s nou pohadam. Aj ked som pocas semestra na private, tak kazdy den mi vola na skype a pyta sa, co som ranajkoval, obedoval apod. Pyta sa ma co budem vecerat atd. Raz si jedna kamaratka robila srandu, ze ci sa ma nepyta aj aku som mal stolicu. Proste toto mi pride uplne nahlavu sa pytat taketo veci, kazdy den a este k tomu minat si aj kredit na take hovadiny. Myslite si ze je to normalne, prekazalo by vam to?

GoFruit

Jasne ze by mi to prekazalo. Mne nejak extra rodicia nikdynevolali. Ale zazila som to ked svokra vyvolavala kazdy vecer priatelovi... a to uz s nou nezil. Povedal jej ze si to nezelame a skoncilo to.
Pozri ty kedze eešte zijes u mamy sa musis podriadit jej pravidlam. Bohuzial. Mozes jej s citom povedat ze ti ma verit a nerobit si starosti ale ak to nezaberie mas smolu. Ja ta na jednej strane chapem...mam matku co je nechapava v inom. Ale na druhej strane chapem aj tvoju matku. A to ty nerobis. Ty to vidis iba z tvojho pohladu. Ja sa naozaj neviem dockat ked budeme zas sami a to ma moj syn len 2 roky....ked budem moct zasa zit., spat, robit co chcem len ja....aaach

ambrozia

Je to úplne normálne. To možno pochopíš, až keď budeš mať svoje deti. Skús jej vysvetliť, že ti vadí, keď sa stále pýta čo si jedol, že si vieš aj sám navariť, ale nehádaj sa s ňou, povedz jej to s citom.

MikiWil

GoFruit: tebe by neprekazalo keby ti vyvolavali stale rodicia? keby si u frajera/ky, a volaju ti aby si siel uz domov a pritom mas 23, je to normalne? ked sme vonku s kamaratmi, tak som tam najstarsi a jedine iba mne mama vyvolava. proste to je niekedy aj hanba, ked som medzi ludmi a som o 2-3 roky starsi a jedine mne vola telefon? nevytoci to cloveka? ked jej to ale poviem, tak nepomoze. to nema vyznam ani rozpravat

GoFruit

Ty si hlavne ani nevies predstavit o com je rodicovstvo.
Pre teba odopriet si su len slova.... jasne ze ti to rodic nema vyhadzovat na oci. To je jeho vec. Ale ak sa tebe ako 24 r. cloveku jej starostlivost nepaci tak je neohovaraj na nete lebo to by ju asi dobre mohlo zranit ale ries to s nou.

Agnes998

Ja mam stastie, ze mam naozaj normalnu rozumnu mamu. Nikdy sa do mna moc nestarala, nechala ma zit. Nie je to ten typ matky, co sa musi o svoje deti stale starat ako o male babatka, aj ked uz maju davno 40 a viac. Hoci ma 60, ma kopu zaujmov, robi viacero sportov, ma vela znamych a priatelov, vie si vyplnit volny cas, nikdy sa nenudi. A pritom nas s bratom ma rada a ked potrebujeme, vzdy nam pomoze. Z nej by si mali brat priklad vsetky matky. Nie upnut sa na deti a nedovolit im dychat.

MikiWil

Agness998 ma pravdu. dieta sa na svet nepyta. vy dvaja ste zodpovedni za dieta do jeho 18 roku zivota. potom by ste si mali uvedomit, ze ma pravo aj na svoj zivot a svoj rozum. pokial ste ho dobre vychovali nemate sa coho obavat, ci nie je to tak? hentak vydierate akurat svojho syna. ked ste ho splodili s manzelkou tak ste si povedali ze z neho budete mat otroka a vyhadzovat mu na oci taketo veci? je to chore!!!

GoFruit

Ale ved si dospely tak sa s nou porozravaj alebo sa osamostatni. Ja osobne dufam ze v 24 bude moj syn mimo domu akokolvek ho lubim.

Agnes998

"Ked ludia chcu dieta, tak vedia do coho idu, budu si musiet odopriet" Miky mas uplnu pravdu, si daleko rozumnejsi ako tu niektori pritomni, hoci su 2x tak starsi ako ty!

Agnes998

Myslitel: to co robis ty s manzelkou je psychicke vydieranie a ucelne vyvolavanie pocitu viny u vasho dospeleho syna! To, ze tvoju manzelku bolel porod nie je dovod, aby vas musel cely zivot posluchat a byt vasim otrokom a nikdy nemoct urobit nieco sam, podla seba, co on naozaj chce! On sa na svet nepytal, nevybral si to, neprosil o to, nemoze za to, ze tvoju manzelku bolel porod s nim! Uvedom si, ze vas syn je dospely clovek, samostatna mysliaca bytost, ma nejake sny, tuzby a ak sa mu nepaci, ze mu mamicka cpe jedlo v tomto veku az do gagora, tak je potrebne ho respektovat!

MikiWil

ja si mam vazim a mam ju rad. ale treba poznat tu pravu mieru, nemyslite? pokial rodic dobre vychova svoje dieta, tak by mu mal doverovat a neprehanat to zbytocnymi telefonatmi. zrejme potom musela niekde zlyhat vychova, ci nie? inac vravite to tak, ze sa musela o mna starat, odopierat si atd. Ked ludia chcu dieta, tak vedia do coho idu, budu si musiet odopriet, budu mu musiet obetovat cas, proste s tymto vsetkym sa pocita, pokial chcu dvaja dieta, nemyslite? Kazdy kto chce mat dieta, by si mal toto uvedomit, a nie mu potom na oci vyhadzovat, ze kolko si museli kvoli nemu odopriet, tie prebdene noci ked bolo chore atd. S tymto kazdy rodic musi pocitat, pokial chce dieta a nie mu to neskor vyhadzovat na oci. to nie je spravny pristup ku vychove dietata. Pokial mate toto dietatu neskor vykrikovat, tak to potom ziadne dieta, nemyslite? Ja si vazim mamu a som vdacny co vsetko robi/la, ale tiez treba poznat hranice.