Mám manžela, deti....a aj tak je to na...na nič a neviem čo robiť

Príspevok v téme: Mám manžela, deti....a aj tak je to na...na nič a neviem čo robiť
(bez)nádejná

Neviem, či sa tu nájde niekto, kto by mi vedel pomôcť alebo poradiť, ale skúsim to.
Mám manžela, s ktorým sme takmer 5 rokov spolu, máme dve deti, z ktorých menšie nemá ani rok... Manžel chodí za prácou do zahraničia a vidíme sa možno 2 mesiace v roku..čo nieje veľa. Ale aj keď je doma tých pár dní, tak si nevie nájsť čas na rodinu...sú pre neho oveľa dôležitejšie veci - alkohol, kamaráti, ktorých sa nevie vzdať...je priam chorobne žiarlivý, aj keď neviem prečo. A sám mi bol neverný pri tom... Dosiaľ som mu to neodpustila. Stratila som kvôli nemu takmer všetkých svojich priateľov, svoje sny, ilúzie, záujmy, radosť zo života, chuť niečo dosiahnuť, vytvoriť niečo nové... Asi tak prvé dva roky manželstva boli ako také, no za posledný rok sa mi veľmi odcudzil, pretože sa zmenil úplne od základu... Cítim, že ho už nemilujem a je mi ľahostajný ako nikdy predtým... Nikto nevie, čo a ako cítim, pretože navonok fungujeme ako "normálni" manželia...veď aj on si myslí, že je to tak, no opak je pravdou. Neviem, ako mu to mám povedať, že mi už na ňom nezáleží, že ho už nemilujem a že udržiavať vzťah kvôli deťom nemá zmysel..

(bez)nádejná

Asi už pomaly začnem písať ten list na rozlúčku....mám dosť odvahy na to, aby som konečne ukončila toto trápenie...no odvahu klamať mu naďalej do očí, že ho milujem už nie

hanuska

Nie som zástankynou rozvodu, to je až na poslednom mieste. Ale existuje odluka manželov, ked každý z manželov žije inde. Možno to je ako preklenutie zlej situácie. Možno!!!!!!! sa zmení ked ostane sám. A to predsa nie je také bolestivé ako rozvod. V každom prípade držím palce aby ste boli všetci spokojní.

Deria

tak, ako som pisala, ty ho najlepsie poznas a vies, co mozes od neho ocakavat. ak si myslis, ze rozhovor s nim moze prebehnut bez nejakych arogantnych vystupov, tak sa s nim porozpravaj. je to vzdy ta najrozumnejsia cesta. ale to uz musis ty zvazit.

elsa 5.5

ahoj,tak presne toto robil mojej kamarátky muž to bolo už teda na rozvod on si potom našiel prácu v mieste bydliska,,,,asi áno pokial mu záleží na vzťahu tak s tým niečo urobí ak nie tak neurobí nič takže to bude asi obojstranné,on to asi nechce riešiť len chodiť okolo problému možno by si mu mala navrhnúť rozhovor ty ako si to ďalej predstavuje čo cítiš ty a čo on s deťmi v podstate ani nie je si príde ako na návštevu možno ťa ešte stále podvádza a chce sa rozviesť jedine sa s ním porozprávať otvorene keď už k nemu nič necítiš tak by to nemal byť problém,či má on záujem o tie deti keď v tom krátkom čase si nenájde chvíľu pre nich,otvorene mu povedať čo ďalej....

soffa

nerozumiem tomu zmyslaniu,ked jeden odijde za pracou??preco zena nenasleduje svojho muza???aj ked s detmi..ja sama osobne poznam viac pripadou ked rodinka odisla spolu a mali pol rocne dieta..ale chceli byt spolu,nevedeli si predstavit byt jeden bez druheho.a to musi mat clovek viac odvahy ist s malym dietatou,bez ovladania cudzieho jazyka tam kde ti ani vlastna mater nerozumie.ale su spolu.tak co potom chcete.kazdy chce len peniaze a nerobi nic preto aby rodina zostala po kope.tak potom naco je cloveku peniaze ked nema rodinu??take veci treba riesit hned a hlavne pred svatbou aby sa predchadzalo problemou.ked uz je situacia ako vasa,tak by som sa zbalila a isla prec.nie je nic horisie ako prezivat a nie zit!!

pompom

toto je typicky priklad manzelstiev kde jeden vacsinou muz odide za pracou aby uzivil rodinu a ked sa vracia domou uz si nemaju co povedat ja poznam aspon tri podobne pripady.vonka si nasiel inu priatelku a aj ona ineho a preco je to tak?lebo nezdielaju spolocne kazdodenne starosti radosti.dve mesiace sa stretnut za 12 mesiacov je strasne malo a ona sa uz v zivote nemoze spoliehat na jeho pomoc kedy by potrebovala ale sa musi spolahnut na seba so vsetkym.manzelsyvo ptestalo plnit svoju funkciu.Keby sa vracal mesacne na tyzden ale aj to je malo.podstatne je ze sa na neho nemozes spolajnut nemas parynera ked by si ho potrebovala v necakanych tazkych situaciach.nikto nestoji pri sebe a to len preto lebo odisiel inde zarobit na rodinu.vela rodin sa dnes takto rpzpada

Deria

tak on ta tak dlho dokazal podvadzat a este ma tu drzost sa k tebe spravat ako k svojmu vlastnictvu? dobre ti tu radia, odid od neho. este aby si sa bala, ze bude arogantny, keby si si s nim o tom prehovorila. v tom pripade si nezasluzi nic ine, len ho odist potajme. ty vies, co mozes od neho ocakavat. takze by som neriskla to, ze ti to nejako znemozni, pripadne vyrobi vojnu, co si potom odskacu aj deti. vsetko sa totiz prenasa na ne. taky stres je pre nich horsi, nez zit bez otca a vidat ho sporadicky. si vo vyhode, ze mas kam ist a z coho zit, na rozdiel od mnohych zien, ktore v podobnej situacii prave z takeho dovodu nevidia vychodisko. vezmi svoj zivot a zivot tvojich deti do vlastnych ruk a nedaj sa ponizovat, podvadzat a väznit. si mlada, este stale mozes zacat odznova.
p.s. na rozlucku by som mu napisala list. o vsetkom, co ta trapilo, co ti vadilo a preco si sa rozhodla pre tento sposob rozchodu. postaraj sa o to, aby nevedel, kde byvas (aspon pre zaciatok), kvoli vasmu bezpeciu.