Mám manžela, deti....a aj tak je to na...na nič a neviem čo robiť

Príspevok v téme: Mám manžela, deti....a aj tak je to na...na nič a neviem čo robiť
(bez)nádejná

Neviem, či sa tu nájde niekto, kto by mi vedel pomôcť alebo poradiť, ale skúsim to.
Mám manžela, s ktorým sme takmer 5 rokov spolu, máme dve deti, z ktorých menšie nemá ani rok... Manžel chodí za prácou do zahraničia a vidíme sa možno 2 mesiace v roku..čo nieje veľa. Ale aj keď je doma tých pár dní, tak si nevie nájsť čas na rodinu...sú pre neho oveľa dôležitejšie veci - alkohol, kamaráti, ktorých sa nevie vzdať...je priam chorobne žiarlivý, aj keď neviem prečo. A sám mi bol neverný pri tom... Dosiaľ som mu to neodpustila. Stratila som kvôli nemu takmer všetkých svojich priateľov, svoje sny, ilúzie, záujmy, radosť zo života, chuť niečo dosiahnuť, vytvoriť niečo nové... Asi tak prvé dva roky manželstva boli ako také, no za posledný rok sa mi veľmi odcudzil, pretože sa zmenil úplne od základu... Cítim, že ho už nemilujem a je mi ľahostajný ako nikdy predtým... Nikto nevie, čo a ako cítim, pretože navonok fungujeme ako "normálni" manželia...veď aj on si myslí, že je to tak, no opak je pravdou. Neviem, ako mu to mám povedať, že mi už na ňom nezáleží, že ho už nemilujem a že udržiavať vzťah kvôli deťom nemá zmysel..

lilyianka

máš pocit, že by bol schopný tebe alebo deťom ublížiť? ak by si sa rozviedla, máš kam ísť,myslím, či by si mala bývanie zabezpečené, či by si vyžila, nemala existenčné problémy... ak nie, nemá asi význam živiť váš vzťah

Ratka

Ja si myslím, že udržiavať vzťah kvôli deťom nemá zmysel a vlastne aký vzťah? vidíte sa veľmi málo, ako sama píšeš. polož si otázku, že čo ti teda tento vzťah dáva? ak sú to len peniaze, ktoré zarobí v zahraničí, tak to nie je veľa. ja viem, že peniaze potrebujete, hlavne, keď si doma a nemôžeš teraz pracovať, ale na pekný a pevný vzťah to nestačí. mala by si sa skúsiť s manželom porozprávať, ale myslím si, že
ak je žiarlivý, bude za tým všetkým vidieť úplne niečo iné ako to, že nie si v tomto vzťahu šťastná.