Vraj takmer genialna

Príspevok v téme: Vraj takmer genialna
krumpel1111

ahojte, chcem sa opytat. Moja sestra ma 17 rokov a mala problemy s bulimou. Bola u psychologa a ten jej vraj robil testy a povedal že ma iq ako 1,5 % obyvatelstva na zemi a že je takmer genialna. Pritom mne vobec nepripada že by bola nejak zvlašt chytra. v škole ma trojky a robi blbosti. Može to byt pravda?

jedulka

Maoam...opravdu je to s tím IQ takové.Kurník že já se dala na děti :-))))
Eddings, bývá občas tady a má velmi dobrý výklad toho jak je to s inteligencí, najdete odpovědi v téme IQ MENZA.
bracoki.. přečetla jsem kousek a myslím si, že mě to bude bavit číst!Dobře psané,opravdu.

bracoki

medzi nami každý zdravý človek je geniálny - doslova, malý problém je v tom že sme zablokovaní...jeden viac, iný menej, tí čo sú menej zablokovaní sú považovaní za géniou a na nás ostatných sa dívajú...s rezervou :) blbé, že?
Ale viem o tom, a tak o tom nemôžem mlčať, ani ty by si o tom nemohol mlčať, keby si o tom vedel, stavíme sa ? :)

darija

Pisete, ze ludia s vysokym IQ sú neprakticki. Myslim, si, ze to nie je pravda. Prave vysokointeligentni ludia vedia byt najpraktickejsi, pretoze vedia pochopit vzniknutu situaciu a vymysliet co najlepsie a najrychlejsie riesenie ako danú prakticku vec urobit a to co najlepsie. Ludia s nizsim iq to mozno urobia tiez, ale trva im to ovela dlhsie a robia to pracnejsie. Ludia s vyssim Iq to urobia jednoduchsie, este to stihnu aj niecim obohatit. To je podla mna znak inteligentnych ludi. Robit veci s rozumom a vynájsť najjednoduchsí sposob.

0vecka

2 Maoam mne pridu obidve reci dost lahke... s obomi treba asi rok bojovat s gramatikou ale akonahle sa to clovek nauci tak je to uz malina...

Sejla

Mao, no to je veľmi logické a krásne dávať sloveso na koniec vety haha takže význam sa človek dozvie až keď dopovieš, aspoň ťa ľudia budú počúvať do konca, dúfajúc, že to bude stáť zato :DD Moment prekvapenia, aspoň je to vždy napínavé! Alebo perfektá a superperfektá sú úplný horor!!! Ale tak chápem, že niekto môže mať takú úchylku, že sa mu to páči, narozdiel od toho, angličtina nie je taká epická, nemá takú prísnu skladbu vety, má síce milión časov, ale rýchlo si to človek osvojí, asi aj preto, že anglinu pocuješ a čítaš všade.

Maoam

Sejla - tak ak je AJ podla teba jednoduchsia, to je pozitivum pre mna :D, NJ je velmi logicky a krasny jazyk, v skole som nebola schopna sa ju naucit, ale v krajine hej...

nie je to jednoduchy jazyk, ale je velmi logicky a krasny, ja som mu fakt prisla na chut :D

no tak snad by som zmakla aj AJ :DD

mudredeti

iq je len cislo, hodnota, ktora "meria", alebo skor oznacuje to do akej miery je jednotlivec schopni riesit problemy. a teda treba rozlisovat iq hodnotu tzv "tekutu" a "krystalicku". pricom ta tekuta je inteligencia vrodena, a krystalicka ziskana. cize napriklad scitanost nieje priamo umerna hodnotw iq. takze niekto kto je scitany a na vsetko ma odpoved a vie aj to kolko chlpov ma prezident na plesinke, ale rubikovu kocku nevyriesi. takisto aj ujko z hornej dolnej, kto ani hadam netusi kto je prezident, zlozity problem, napriklad mechanicky alebo iny, ak ma inteligencny kvocient vysoky, vyriesi hravo. takze celkom nesuhlasim ze ludia prakticky su hned ti s nizsim iq. a takisto si nemyslim ze talent ako kolvek s hodnotou iq suvisi.