Vraj takmer genialna

Príspevok v téme: Vraj takmer genialna
krumpel1111

ahojte, chcem sa opytat. Moja sestra ma 17 rokov a mala problemy s bulimou. Bola u psychologa a ten jej vraj robil testy a povedal že ma iq ako 1,5 % obyvatelstva na zemi a že je takmer genialna. Pritom mne vobec nepripada že by bola nejak zvlašt chytra. v škole ma trojky a robi blbosti. Može to byt pravda?

vebe

Ludia si casto myslia, ze ti co maju vysoke IQ sa vzdy dobre ucia v skole a maju len dobre znamky. Ono je to cele ovela komplikovanejsie. To, co je priznacne pre ludi s nadpriemernym IQ je to, ze maju schopnost pochopit suvislosti, ktore mozno ti ostatni uplne nepochopia, ze tieto suvislosti vobec dokazu vidiet a tiez ze dokazu nachadzat nestandardne riesenia. Tito ludia casto vidia veci inak ako ti ostatni, casto postrehnu nieco alebo detaily, ktore ostatnym uniknu. Casto sa vsak stava, ze ludia s vysokym IQ maju deficit na emocionalnej urovni, cize maju napr komunikacne problemy, casto mavaju nedostatok empatie, niektorym zase chyba schopnost byt prakticky a vediet si poradit v beznych situaciach, na druhej strane vedia najst nestandardne riesenia Nie vsetci ludia s nadmpriemernym IQ sa ale uplatnia dobre v zivote, niektori nie su schopni svoj potencial vyuzit spravym sposobom a zivot s nimi je samy problem. Nezriedka ludia s vysokym IQ trpia psychickymi problemami, lebo sa citia nepochopeni, chapu svet inak ako ti ostatni. Cize problematika IQ ja komplikovana, ako vsetko na tomto svete

Sejla

Mao, v pohode však ty asi vieš lepšie, aké tam máš možnosti. Ja som takto kamoške z francúzska povedala, nech na mňa kecá po francúzsky sem tam, postupne sa učím tomu rozumieť. Angličtina je úplné nič oproti nemčine a jej gramatike, preto preto si myslím, že by ti to nemalo robiť najmenší problém:)
0večka ďakujem, vôbec som nemala v úmysle nijak ppdceňovat tú blondínku haha, ale tak Dali bol jasný génius a ak nie, stratila by som posledný kúsok rešpektu voči tým testom.
Lumik: manipulovať a klamať sa skôr naučili tí, ktorí to potrebovali, čiže nevedeli situácie riešiť férovejším spôsobom.. Nepríde mi to ako znak génia, skôr pochybného charakteru, hoci na to určite treba nejakú priemernú kapacitu. Podľa toho, čo vidím, inteligentní ľudia skôr povedia pravdu úplne priamo a narovinu bez toho, aby sa snažili ju nejak prilrášliť, či zaobaliť.. Majú totiž v hlave dôležitejšie problémy, aby sa zaoberali tým, čo si o nich kto myslí a dosahovanie úspechov pochybnými cestami...

Lumik

Rozmyslam, ze ci je dobrym dokazom (testom) iq a eq schopnost niektorych ludi s uplnou lahkostou manipulovat a klamat inych ludi? Mozno je to este lepsi test ako bezne testy.

alibi

toho Daliho som si vyhladala.. zaraduju ho medzi ludi s IQ velmi vysokym. Skor mal 160 ako 60.

Some other universal geniuses allegedly reaching or exceeding the level of a deviation IQ of 200, sd 16 are Leonardo Da Vinci, Socrates, Plato, Nikola Tesla, Hypatia and more. Others, with an estimated deviation IQ of 180, sd 16 - the critical level of 5 sigma above the mean - are Friedrich Nietzsche, Gottfried W. Leibniz, Stephen Hawking, Salvador Dali, Baruch Spinoza, Marie Curie, Johann W. Goethe, Pythagoras, Srinivasa Ramanujan, John Stuart Mill, Michelangelo Buonarroti, Robert J. Fischer and many more. Just consider that according to the current statistics & norms, the top 0.00003% of the unselected population corresponds to a deviation IQ of 180, sd 16 which is statistically equivalent to approximately 1800 individuals in our current population of (roughly) 6.4 billion people.

RNG

Nuz v prirode sa to velmi casto vyrovnava, ti co maju velmi vysoke IQ su casto neprakticki, ludia s nizzim IQ sdu casto zrucni a prakticki.
Takze je to obvykle "spravodlivo" rozdelene

0vecka

2 sejla raz nam to s tym dalim hovorili v skole ale co kukam po nete tak je to asi blbost

ale nasiel som ti tu fesandu zevraj ma 126

wiki.answers.com

Maoam

niekto tu pisal, ze priemer je 100-110, nie priemer je okolo stovky, to su ludia, co nemaju problem zvladnut maturitu, na zvladnutie kvalitnej VS treba 110-120, na iste odbory aj 130 :D

ale IQ je z mojho pohladu iba cast velkeho celku, dolezite su nadania, talenty, schopnosti a ich rozvijanie, ja osobne mam rada praktickejsich ludi, vedia sa v realnom zivote lepsie obracat, ak maju zdravy 'sedliacky rozum' a su pri zemi, este lepsie

na vedecku cinnost treba uz fakt nadpriemerne IQ, 130 a viac, no ale nie kazdy ma aspiraciu na to, na to sa tiez musi clovek narodit, ktoreho to fakt taha a ma aj vsetky schopnosti, ktore si vedecka cinnost vyzaduje...

kazdy na daco ma, kluc bude tam, aby to ten clovek aj objavil a za tym siel, aj menej inteligentni ludia su casto velmi talentovani, napr. rucne, vedia zmontovat hocico, rozumeju tomu, maju k tomu vztah, kym IQ-aci napr. vobec nie, proste to nevedia, hoci maju oficialne vyssie IQ, nevedia si namontovat ani policu doma...

svet potrebuje takych, aj onakych

Maoam

Sejla - vies co moja, ked, tak vo velkomestach ano, tam, kde su sustredene univerzity je aj vela studentov z UK, to mas pravdu, len ja byvam v malom :-/, ale dik za tip :DDD

No my sme mali v triede babu, ktora ledva prechadzala na 4-ky aj na strednej, totalne sa jej nechcelo ucit :D, ale bola velmi kreativna a prakticky zalozena. No a co je z nej dnes? Zalozila si v Nemecku vlastnu velku kaviaren kdesi v Bavorsku a je z nej uspesna podnikatelka a biznis jej prekvita :D a skoro vsetko si vymyslela sama a aj to tam sama vediet, ma asi 20 zamestnancov :D.