Vraj takmer genialna

Príspevok v téme: Vraj takmer genialna
krumpel1111

ahojte, chcem sa opytat. Moja sestra ma 17 rokov a mala problemy s bulimou. Bola u psychologa a ten jej vraj robil testy a povedal že ma iq ako 1,5 % obyvatelstva na zemi a že je takmer genialna. Pritom mne vobec nepripada že by bola nejak zvlašt chytra. v škole ma trojky a robi blbosti. Može to byt pravda?

p.d.

Chcel som len povedat, ze pre mna bola rozhodujuca motivacia. Ak nie som motivovany, tak si nic nezapamatam.
Gut, good, bene, mištes?:)

Maoam

p.d.: to mas fajn, ked sa ucis jazyky najmä cez audio, ja to mam tiez tak, preto sa viem naucit jazyk bud z filmov, hudby (textov piesni) alebo od native speakers v danej krajine, kde sa nim hovori

z knih som sa to nikdy nevedela naucit

Maoam

idealne je, ked ma niekto vyssie IQ ale aj patricne EQ + schopnosti ako vytrvalost, trpezlivost, dobra schopnost koncentracie, silnu osobnost a pevny charakter :D

i ked - v tomto svete taky jedinec obcas chyta depky :D

p.d.

Mna zaujimali vzdy jazyky. Nemecky jazyk som sa naucil vdaka tomu, ze som bol silno motivovany, nakolko vtedy boli v mode nemecke programy. Anglicky som sa naucil, ale rozumiem viac menej len pisanemu textu, nakolko ich vyslovnost je dost chaoticka. Latinu som takmer uplne zabudol, ale aspon rozumiem politikom tie ich zalezitosti a trochu som sa ucil aj romsky, lebo som chcel zistit, co je to za jazyk. Je to skor narecie.

Iba Katka

Na IQ testoch som ja napríklad nebola, ale na jednom pracovnom pohovore mi robili isté matematické testy a mala som 100%. Pani na pohovore mi povedala, že 100% má u nich fakt 1 z 10 ľudí. Ale tie testy mi pripadali fakt primitívne, teraz neviem či ja som inteligentná alebo je na svete toľko blbcov :D

Dadula56

IQ az tak vela pre zivot neznamena. Pokial teda predpokladame u jedinca normalne IQ, ktore nie je na urovni mentalne zaostaleho. Je to o tom, ze clovek vidi lepsie suvislosti, vie si lahsie spojit dva a dva.
To, ze je v skole nic extra vobec nemusi byt dokaz o tom, ze by nemala take vysoke IQ. Ako pisem, IQ je jedna vec, vytrvalost, schopnost drzat pozornost a zivotne ciele su uz rozdielne veci.